Eroare paxum help!!!

Discutii generale pe subiecte cu profil tehnic. Exemplu: discutii legate de diverse probleme software/hardware cu calculatorul, camera, internetul etc. Orice alte discutii pe teme tehnice sunt binevenite.

Mesajde ice999 » 06 Feb 2015, 10:38

hello everyone. Ieri am incercat sa transfer banii pe Paxum (cine are card paxum stie la ce ma refer-transfer between you accounts,apoi transfer pe mastercard) si mi-a aparut o eroare- "Errors :
Funds were not transferred. Please try again later"... si am incercat ieri de vreo 50 de ori,am incercat si azi si degeaba....ARE CINEVA IDEE DE CE APARE EROAREA ASTA? Nu s-a mai intamplat niciodata de cand am cardul...ce poate fi?
ice999
User Junior+
User Junior+

Mesajde theselby » 06 Feb 2015, 19:16

Eu zic ca se repeta istoria ePassporte :)))))

Kidding... cica au probleme serioase cu serverele unei banci. Chipurile nu merg transferurile pt cardurile care incep cu 5310. Dar de o saptamana e asa, nu te panica... mai ai rabdare :)
theselby
VETERAN
VETERAN

Mesajde ice999 » 06 Feb 2015, 19:28

hew..in sfarsit am primit un raspuns,,merci mult...:**:..le-am trimis si mail si uite ce am primit

Due to the issues we have had over the last days, we have submitted a request to the bank for new cards, free of charge.
We are aware of these problems and are working to remedy them in the shortest time possible.

nu inteleg mare lucru din astea 2 propozitii,dar cumva imi vor trimite un card nou?? si trebuie sa le dau adresa din nou? eu cardul pe care il am acum e facut pe adresa studioului la care am lucrat acum cateva luni,si cei din studio (ma refer la staff) au acces la datle mele..dar sper ca au uitat parola mea lol....eu ma gandeam ca e din cauza asta... adica daca imi faceau ei ceva,banuiesc ca nu as mai putea sa intru in contul de paxum,dar eu pot sa intru,doar ca nu pot sa transfer banii pe mastercard,apare eroarea aia....
ice999
User Junior+
User Junior+

Mesajde ice999 » 06 Feb 2015, 19:32

theselby scrie:Eu zic ca se repeta istoria ePassporte :)))))

Kidding... cica au probleme serioase cu serverele unei banci. Chipurile nu merg transferurile pt cardurile care incep cu 5310. Dar de o saptamana e asa, nu te panica... mai ai rabdare :)

si care e faza cu ePassporte? sunt mai noua pe aici si nu stiu despre ce e vorba...
ice999
User Junior+
User Junior+

Mesajde theselby » 06 Feb 2015, 20:30

Da, vor emite carduri noi cu alta serie.

cat despre glumita mea referitor la ePassporte, daca esti noua n-are rost s-o re-iterez, dar poti da search pe forum si-o sa afli.

Si da, cardul il vor emite pe prima adresa, asta daca nu o schimbi pe contul Paxum intre timp.
theselby
VETERAN
VETERAN

Mesajde ice999 » 06 Feb 2015, 20:35

theselby scrie:Da, vor emite carduri noi cu alta serie.

cat despre glumita mea referitor la ePassporte, daca esti noua n-are rost s-o re-iterez, dar poti da search pe forum si-o sa afli.

Si da, cardul il vor emite pe prima adresa, asta daca nu o schimbi pe contul Paxum intre timp.

omg pai eu nu vreau sa imi trimita cardul pe adresa de la studio....banuiesc ca trebuie sa le zic eu adresa,nu? si daca studioul inca mai are parola mea pe undeva.exista riscul sa imi face ceva la card..Doamne-fereste? adica ce ar putea sa se intample? eu am incercat sa imi fac alt card dar mi-au zis ca am o "negative balance" si nu mi-l pot inchide,ca sa imi fac altul nou...si asa am ramas cu cardul de la studio,si stau mereu cu grija...
ice999
User Junior+
User Junior+

Înapoi la Discutii Tehnice

• { RELATED_TOPICS }
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj