Eroare Camcontacts

Discutii generale pe subiecte cu profil tehnic. Exemplu: discutii legate de diverse probleme software/hardware cu calculatorul, camera, internetul etc. Orice alte discutii pe teme tehnice sunt binevenite.

Mesajde veronica » 14 Sep 2013, 12:22

Buna,am si eu o problema si va rog daca ma puteti ajuta,cand deschid camcontacts imi da aceasta eroare '' System failed to start your camera! Reason: Camera is being used by another application.Please close the other application that is using your camera and restart the session! ''specific ca folosesc splitcam,windows 7 64.Multumesc
veronica

Mesajde GlamourFoto » 14 Sep 2013, 13:30

Tu cand te loghezi pe CC ai selectat la camera - Splitcamul?

De obicei respectiva eroare apare cand pe site este selectat webcamul si tu ai respectivul webcam deschis cu splitcamul si astfel site-ul nu poate folosi webcamul deoarece este deschis in splitt, sper ca ai inteles. De aceea si eroarea respectiva.

Daca nu este asta problema, incearca sa intri online direct cu webcamul fara splitt sa vezi daca se intampla la fel.

Spor acolo
GlamourFoto
VETERAN
VETERAN

Mesajde StudioFlirt » 14 Sep 2013, 13:46

Mai e problema cateodata si de la splitcam, pe windows 7 am intalnit-o mai des, cand cam contacts da acel mesaj chiar daca e selectat in flash. Ba chiar pe crome cu flashu-l lor nici nu-mi apare in lista. Daca asta e problema incearca solutia de aici chiar daca e pentru skype la mine a mers : http://www.youtube.com/watch?v=Ma2sZ6Bcms4
StudioFlirt

Înapoi la Discutii Tehnice

• { RELATED_TOPICS }
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj