Eroare activare licenta antivirus

Discutii generale pe subiecte cu profil tehnic. Exemplu: discutii legate de diverse probleme software/hardware cu calculatorul, camera, internetul etc. Orice alte discutii pe teme tehnice sunt binevenite.

Mesajde sweetgirl » 01 Oct 2012, 01:19

salutare ! de 1 an folosesc kaspersky pure ,bineintels ca de vreo saptamana m-a anuntat ca expira licenta ,toate bune ,am mers in magazin si am cumparat o noua licenta 239 lei tot pure bineinteles probabil o alta varianta nu sunt sigura ,venit acasa activat comercial license tot pe varianta care o aveam instalata deja ,a mers compatibil . buuun sa nu uit computeru meu mai are draci pe el si din cand in cand imi face figuri la data si ora ,ceva e nesetat bine ca o ia in urma cu data si ora vreo 9 ore daca nu ma insel....ee azi iar a facut figura am setat la normal si surpriza ,kapersky s-a inrosit tot si mi -a dat data invalida ,dar la licenta zicea ca expira in 366 zile,am setat data iar normal si inainte si inapoi nimic. am dezinstalat tot si am instalat noul cd cumparat bagat licenta si zice asa.. waiting for response from server......key file creation or registration date is invalid .Check system date settings.

AM DAT PE CLICK HERE TO GET MORE INFORMATIONS IMI BAGA cum sa setez data si ora si tot nu mere ,ce sa fac plllsss putin ajutor .multumesc !!!

p.s. parola e scrisa corect am verificat de n ori

la data si ora time zone am setat eastern time us & canada probabil de aia se modifica de unu singur asa aiurea avema bifata si casuta cu automatically adjust clock for daylight saving time ?
sweetgirl
VETERAN
VETERAN

Mesajde sweetgirl » 01 Oct 2012, 02:52

offf am rezolvat-o pana la urma am schimbat la ore de mi -a venit rau lol ,deci acum la mine e luni 1 .10 ora 19.48 deci + 16 h peste normal ,si s-a activat ! chiar nu stiu ce legatura are ora ,important ca mi-a fost acceptat codul si antivirusul e verde ,protected :D

o mare rugaminte va rog cum s afac sa nu mi se mai schimbe ora de una singura ,nu de alta dar iar se dezactiveaza antivirusu si nu vreau sa mai pierd timp si nervi dibuind la ore ..multumesc
sweetgirl
VETERAN
VETERAN

Mesajde GlamourFoto » 01 Oct 2012, 08:46

sweetgirl scrie:o mare rugaminte va rog cum s afac sa nu mi se mai schimbe ora de una singura ,nu de alta dar iar se dezactiveaza antivirusu si nu vreau sa mai pierd timp si nervi dibuind la ore ..multumesc

That's a hard one ...

Trebuie selectat sa nu se sincronizeze cu nici un internet time server gen: time.windows.com de unde isi face singur update la ora.
GlamourFoto
VETERAN
VETERAN

Mesajde sweetgirl » 01 Oct 2012, 14:58

glam. mersi mult .da very hard lool deci am intrat la internet time-change settings-si am debifat optiunea -synchronize with an internet time server (era setata pe time.windows.com)

sper ca am setat bine si nu se mai schimba de acum ora .(la mine e 02-10 /07:57)

p.s. oare daca revin la ora ro ,si setez normal UTC +02:00 athena bucharest ,iar o ia antivirusu razna?
sweetgirl
VETERAN
VETERAN

Mesajde GlamourFoto » 01 Oct 2012, 17:35

sweetgirl scrie: oare daca revin la ora ro ,si setez normal UTC +02:00 athena bucharest ,iar o ia antivirusu razna?

Poti incerca sa vezi ce se intampla,
Totusi informatii concrete pe tema asta poti afla de pe frumul destinat respectivului antivirus si anume: http://forum.kaspersky.com/

Spor acolo
GlamourFoto
VETERAN
VETERAN

Înapoi la Discutii Tehnice

• { RELATED_TOPICS }
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj