Eliberare payment payoneer

Discutii generale despre activitatea de video chat. Pareri, opinii, intrebari, mod de lucru, povesti, discutii diverse despre siteuri de videochat si despre acest job in general, toate isi au locul in aceasta categorie.

Mesajde anabella » 23 Oct 2014, 14:23

Buna tuturor,
Acum o luna jumatate am facut o cerere la Payoneer sa imi elibereze payment-ul de la Chaturbate numit Zmedianow. Dupa zeci de dicutii si munca de lamurire cu agentii de la Payoneer care sunt niste inapti, in sfarsit am gasit o persoana care a inteles ce am vrut si m-a ajutat sa ma ia si pe mine cineva in seama. Astazi am primit un mail de la Payoneer cum ca trebuie sa le mai dau niste detalii. Mailul suna in felul urmator:
"Please provide us with a screenshot of the account with Zmedianow which you wish to release, showing the full name and payee ID/ vendor ID/ username. You can reply to this email with the screenshot attached."
As vrea sa stiu ce vor de fapt si cum pot face rost de ceea ce vor atata timp cat eu le-am cerut deja celor de la Chaturbate sa imi stearga detaliile astfel incat sa pot adauga un alt payment (acest alt payment este tot un card payoneer, de aceea si trebuie sa eliberez paymentul de pe cardul vechi, ca sa ma conectez cu cel nou). Sincer am ajuns la capatul rabdarii si mereu ma mai blocheaza cu cate ceva. Va rog frumos, daca stie cineva ce ar trebui sa le trimit sau sa fac, sa ma ajutati. Multumesc
anabella

Mesajde readyforyou29 » 23 Oct 2014, 22:40

Solutia cea mai la indemana este sa treci pe Paxum. Am intalnit si eu o situatie asemanatoare la 2 fete care primeau platile pe acelasi card Payoneer si acum vor fiecare pe cardul lor. Discutiile cu Chaturbate si Payoneer dureaza de vreo luna fara nici o rezolvare la momentul de fata din cauza ca Chaturbate nu poate oferi ceea ce cer cei de la Payoneer adica partea cu full name si restul.
readyforyou29
User Activ
User Activ

Mesajde anabella » 25 Oct 2014, 16:19

Despre Paxum nu prea stiu multe... Cam cat dureaza sa primesc cardul si care sunt taxele? Este cu mult diferit de payoneer?
anabella

Mesajde readyforyou29 » 27 Oct 2014, 10:49

Paxum este foarte asemanator cu Payoneer insa la partea de taxe sta foarte bine. Ai doar taxa anuala de administare cont de 45$ care iti vor fi retrasi automat la prima primire de bani. Transferul din cont pe card este doar 0.25$ iar taxa de retragere la bancomat este de 2$ per tranzactie. Banii se transfera instant din cont pe card dupa plata acelui commision minim de 25 de centi. Gandeste-te ca la Payoneer este 5$ comisionul pentru acelasi lucru. Cumparaturile cu cardul nu sunt taxate(inca). Au avut promotie pana la sfarsitul lui septembrie dar vad ca inca nu taxeaza. Taxa la cumparaturi cu cardul era de 1$. Daca mai ai si alte nelamuriri poti sa dai add la ready_for_you29 pe yahoo messenger.
readyforyou29
User Activ
User Activ

Mesajde lalaverim » 06 Noi 2014, 22:48

Si eu folosesc Paxum si-l recomand cu caldura. Sunt mult mai flexibili decat Payoneer si o sa poti vorbi omeneste cu ei orice problema.
lalaverim

Înapoi la Despre video chat - discutii generale

• { RELATED_TOPICS }
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj