Dispun de 50000 euro si as dori sa deschid un studio!

Discutii generale despre activitatea de video chat. Pareri, opinii, intrebari, mod de lucru, povesti, discutii diverse despre siteuri de videochat si despre acest job in general, toate isi au locul in aceasta categorie.

Mesajde tour21 » 25 Feb 2015, 13:24

Buna dispun de 50000 euro si as dori sa deschid un studio de videochat cum gasesc modele ,m-ar putea ajuta cineva???
tour21

Mesajde WinXPfather » 25 Feb 2015, 14:00

E un post care se numeste sitele de prezentare a studioului. E la webmasters, o sa gasesti acolo o idee.

Vezi Isa, despre asta ziceam. Trebuie sa faca ceva sa gaseasca modele.
WinXPfather
VETERAN
VETERAN

Mesajde IsaGlamChat » 25 Feb 2015, 14:22

E greu cu 50 k sa faci studio si sa gasesti si modele, ma refer la metoda de acolo,pentru nivelul ala iti trebuie bani nu jucarie si daca nu ai nici bani multi si nu cunosti nici domeniul te duci la vale rapid.
Ca o paranteza..I-am dat sitele cuiva care dispunea de 200 k,l-a citit vreo 2 luni,bine omul chiar il duce capul si saptamana trecuta s-a dus in Germania si si-a luat noul S classe,mi-a spus ca a fost cea mai buna variant sa cheltuiasca 200 k:))))Bine,are afacere care produce cam la fel ca vchatul numai ca I s-a parut ingrozitor de greu si stufos domeniul.
IsaGlamChat
VETERAN
VETERAN

Mesajde Svideo » 25 Feb 2015, 14:58

50.000 EUR sunt ok pentru un studio de 6-9 camere, intr-un oras de dimensiuni medii. Pentru Bucuresti iti recomand un studio de minim 15 camere, buget estimat 100.000 EUR minim. Daca mai ai nevoie de detalii ai datele mele de contact in profil.
Svideo
VETERAN
VETERAN

Mesajde IsaGlamChat » 25 Feb 2015, 15:06

Svideo scrie:50.000 EUR sunt ok pentru un studio de 6-9 camere, intr-un oras de dimensiuni medii. Pentru Bucuresti iti recomand un studio de minim 15 camere, buget estimat 100.000 EUR minim. Daca mai ai nevoie de detalii ai datele mele de contact in profil.

Mugur daca tot te-am prins,poti Maria ta sa ne de-francizezi si pe noi muritorii din google?Sau macar sa ne dai si noua ceva acolo ce te lasa inima ta buna ,macar un salariu acolo,vezi tu ,ceva sa simtim si noi ca suntem angajati ca personal recrutor :lol:
IsaGlamChat
VETERAN
VETERAN

Mesajde WinXPfather » 25 Feb 2015, 15:10

Sunteti defrancizati. A facut-o. Ati ramas francizati doar de richgirls.
WinXPfather
VETERAN
VETERAN

Mesajde IsaGlamChat » 25 Feb 2015, 15:13

WinXPfather scrie:Sunteti defrancizati. A facut-o. Ati ramas francizati doar de richgirls.

Multumim,eu acceptam si salariu:)))
IsaGlamChat
VETERAN
VETERAN

Mesajde theselby » 25 Feb 2015, 16:34

WinXPfather scrie:Sunteti defrancizati. A facut-o. Ati ramas francizati doar de richgirls.

Ce pacat ca nu-s "girl" :)
theselby
User Avansat
User Avansat

Mesajde GlamourFoto » 25 Feb 2015, 19:19

IsaGlamChat scrie: Mugur daca tot te-am prins,poti Maria ta sa ne de-francizezi si pe noi muritorii din google?Sau macar sa ne dai si noua ceva acolo ce te lasa inima ta buna ,macar un salariu acolo,vezi tu ,ceva sa simtim si noi ca suntem angajati ca personal recrutor :lol:

Eu spun ca este o onoare sa ocupi statutul de recrutor, pacat ca nu vezi partea pozitiva din tot acest lucru.
GlamourFoto
VETERAN
VETERAN

Mesajde solveit_girl » 25 Feb 2015, 22:27

Sper ca voi va refereti la faptul ca ar trebui sa inchirieze o cladire cu 50 000 euro si sa-i ramana si bani de decoruri banuiesc.
Pai daca investeste 7000 euro in fiecare camera, ar putea renova aproximativ 8 camere, in care vor incapea 24 de modele in total. E buna ideea, dar sa inchirieze.
Ca daca cumpara vila costa cel putin 250 000-300 000 euro.
Asta daca nu vrea sa mute studioul la tara. :lol: :lol:
solveit_girl
User Junior
User Junior

Mesajde Smart » 26 Feb 2015, 07:58

50.000 sunt prea de ajuns sa deschizi un studio ok intr-un oras de provincie...mai importante sunt cunostintele si echipa de oameni din acel studio...
Smart
User Activ
User Activ

Mesajde Versace » 26 Feb 2015, 09:42

Tour, ar fi bine sa ne spui care sunt pretentiile si posibilitatile tale, ma refer aici, in ce oras? cate posturi de lucru doresti sa amenajezi? ce experienta ai? pe ce oameni te bazezi? ai experienta in managementul unei afaceri?

Daca la majoritatea intrebarilor de mai sus raspusul este neclar, sau iti da mult de gandit mai exista o varianta, care a zis-o markus candva si mi-a placut tare mult... ca sa nu pierzi toti banii, da-mi mie 25000, restul investeste-i in altceva, si bucura-te ca nu ai pierdut decat jumate din bani :)
Versace
User Activ
User Activ

Mesajde tour21 » 26 Feb 2015, 20:37

oras sibiu am experienta cat de cat prietena mea lucreaza si am fost ca un fel de trainer pt ea ma gandesc ca nu o sa gasesc fete motivate care sa vor sa lucreze 8-9 ore pe zi si aspect cat de cat, am si o infatisare care nu ma ajuta deloc par mai dur asa cam la 110 kg si 185 cm cam speriu lumea se ofera cineva sa ma ajute cu gasirea feteler si binenteles sa la invete ??? contra cost
tour21

Mesajde Smart » 26 Feb 2015, 21:54

Nu ai cum sa trimiti mesaje, ca iti spuneam eu niste chestii care iti trebuiesc pe langa bani....gratis..:)
Smart
User Activ
User Activ

Mesajde spia » 26 Feb 2015, 22:34

Cine e admin-ul care imi sterge mesajele?
Nu exista libertate de exprimare in acest fórum!!!!
Daca imi stergi si acest mesaj o sa imi dau seama ce fel de admin esti. Ce inseamna forumul asta? Toti va vorbiti frumos intre voi in mod fals? Eu spun ca gandesc cu adevarat. Poate spun multe adevaruri ce deranjeaza publicul.
spia

Mesajde IsaGlamChat » 26 Feb 2015, 22:55

spia scrie:Cine e admin-ul care imi sterge mesajele?
Nu exista libertate de exprimare in acest fórum!!!!
Daca imi stergi si acest mesaj o sa imi dau seama ce fel de admin esti. Ce inseamna forumul asta? Toti va vorbiti frumos intre voi in mod fals? Eu spun ca gandesc cu adevarat. Poate spun multe adevaruri ce deranjeaza publicul.

Spia,este un forum public,unde nu poti sa vii sa balacaresti asa pe cineva cum ai tu chef.Nu-l cunosti pe om personal ca sa-l cataloghezi in fel si chip.Mai toceste putin din limba aia ascutita si o sa fim toti bine.
Nu stiu de ce esti asa suparata azi,Sper ca nu a fost inchis la mall.
IsaGlamChat
VETERAN
VETERAN

Mesajde IsaGlamChat » 26 Feb 2015, 23:00

tour21 scrie:oras sibiu am experienta cat de cat prietena mea lucreaza si am fost ca un fel de trainer pt ea ma gandesc ca nu o sa gasesc fete motivate care sa vor sa lucreze 8-9 ore pe zi si aspect cat de cat, am si o infatisare care nu ma ajuta deloc par mai dur asa cam la 110 kg si 185 cm cam speriu lumea se ofera cineva sa ma ajute cu gasirea feteler si binenteles sa la invete ??? contra cost

Nu o sa vina nimeni sa-ti ''gaseasca'' fete,tu trebuie sa gasesti o modalitate de a gasi modele.O poti ruga pe prietena ta sa tina interviuri si sa le faca training modelelor.
IsaGlamChat
VETERAN
VETERAN

Mesajde tour21 » 26 Feb 2015, 23:17

adevarul e ca este o afacere cu prea multe riscuri ,sa depinzi de cineva daca are chef sa lucreze ,sau se gandeste ca vrea sa faca singura de acasa,si fete gasesti dar ce fete aici este intrebarea, cate vor face perfomanta.......trebuie sa ma gandesc bine inainte de a incepe
tour21

Mesajde GlamourFoto » 26 Feb 2015, 23:29

tour21 scrie:adevarul e ca este o afacere cu prea multe riscuri ,sa depinzi de cineva daca are chef sa lucreze ,sau se gandeste ca vrea sa faca singura de acasa,si fete gasesti dar ce fete aici este intrebarea, cate vor face perfomanta.......trebuie sa ma gandesc bine inainte de a incepe

Off toata lumea vrea pe nikky2 si nu doar una ci mai multe,

Performanta modelului este cauzata de know how-ul detinut de owner/ trainer implicare, model si multe alte lucruri.
Deci tu ar trebui sa fii sigur pe tine ca poti lua pe "ionela" care are cat de cat potential si sa o urci sus de tot, sunt aici cateva persoane care stiu sigur ca pot sa faca acest lucru !

Spor acolo.
GlamourFoto
VETERAN
VETERAN

Înapoi la Despre video chat - discutii generale

• { RELATED_TOPICS }
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj