Din nou AW JustCamIt Help

Discutii generale pe subiecte cu profil tehnic. Exemplu: discutii legate de diverse probleme software/hardware cu calculatorul, camera, internetul etc. Orice alte discutii pe teme tehnice sunt binevenite.

Mesajde bumboxss » 23 Mar 2012, 13:28

Am vazut aceasta problema la mai multi aici dar n-am gasit nici o solutie :(
Sa incep de la configurare PC
-Motherboard Asus/intel g41/ddr3/s775
-CPU intel q8400
-Ram 2GB
-Video integrat 256mb
-HDD 250Gb
-Cam Logitech C910
-Windows 7 ultimate (SP1)
Acum in ce consta problema. In chat, pe justcamit, membrii nu se retin mai mult de o min. adica nu din cauza ca n-au ochi s ma vada dar din cauza ca li este "your cam frozen" si mai la toti li se face disconect din "my room" si asta numai in cazul cind folosesc oricare soft de gen splitter. Daca setez JCI videosource camera Logitech C910 nu apare nici o problema, asta si ma pune pe dubii deoarece iese nu e provideru meu de vina dar ceva din compatibilitatea split soft cu C910.
Are cineva vreo ideie, solutie, sugestie .) Cineva mai foloseste C910 prin split pe AW? Daca da, ce sistem de operare, conf. pc? POate niste codecuri mai hitre trebu, drivere, nu stiu .... help me pls!
bumboxss

Mesajde vdt85 » 23 Mar 2012, 23:06

de ce nu incerci alt splitter sa vezi cum e?
vdt85
User Activ
User Activ

Mesajde bumboxss » 24 Mar 2012, 10:14

si asta numai in cazul cind folosesc oricare soft de gen splitter.

le-am incercat pe toate posibile :( http://www.adultvideochat.ro/forum/programe-multi-cam-webcam-splitter-camera-drivers-etc-f12.html
bumboxss

Mesajde Blondegal » 31 Mar 2012, 15:05

Ai rezolvat pana la urma problema cu JustCamIt? Am si eu aceeasi problema si nu stiu ce sa fac. Multumesc.:)
Blondegal

Mesajde bumboxss » 05 Apr 2012, 19:07

Blondegal scrie:Ai rezolvat pana la urma problema cu JustCamIt? Am si eu aceeasi problema si nu stiu ce sa fac. Multumesc.:)

NU! Am incercat toate splitturile posibile, inclusiv si superwebcam pe care mi-a recomandat-o Sweetkick si nik tolc. A m decis sa pun a doua camera care sa lucreze numai pentru Justcamit, cum incerc, indata scriu ce s-a primit ;)
bumboxss

Mesajde vanityfair » 22 Apr 2012, 06:22

Am avut si eu aceeasi pb. Iata solutia...sau, mai bine spus, lipsa ei (valabila acum aprox o luna si discutata cu sweetkick): singurul splitter 100% compatibil cu justcamit este superwebcam. Surpriza: superwebcam nu ruleaza pe win7. Asa k dk doresti sa lucrezi prin split cu orice alt soft, vei intampina pb ca cele mentionate de tine mai sus. Solutia (pana knd justcamit va face un upgrade pentru a tine pasul cu noile softuri) este sa lucrezi cu o camera dedicata SAU sa lucrezi numai booking SAU sa renunti pana la noi vesti.
vanityfair

Mesajde cobra1981 » 23 Apr 2012, 13:48

vanityfair scrie:Am avut si eu aceeasi pb. Iata solutia...sau, mai bine spus, lipsa ei (valabila acum aprox o luna si discutata cu sweetkick): singurul splitter 100% compatibil cu justcamit este superwebcam. Surpriza: superwebcam nu ruleaza pe win7. Asa k dk doresti sa lucrezi prin split cu orice alt soft, vei intampina pb ca cele mentionate de tine mai sus. Solutia (pana knd justcamit va face un upgrade pentru a tine pasul cu noile softuri) este sa lucrezi cu o camera dedicata SAU sa lucrezi numai booking SAU sa renunti pana la noi vesti.

SAU sa pui Xp :P
cobra1981
User Avansat
User Avansat

Înapoi la Discutii Tehnice

• { RELATED_TOPICS }
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj