Despre plata pe Chaturbate

Discutii generale despre activitatea de video chat. Pareri, opinii, intrebari, mod de lucru, povesti, discutii diverse despre siteuri de videochat si despre acest job in general, toate isi au locul in aceasta categorie.

Mesajde ralu89st » 19 Dec 2014, 14:26

marcusxxx scrie:Inca nu desi am primit mail aseara cum ca platile au fost facute.Am trimis si eu mail atat la suport cat si la shirley dar nu am primit decat raspunsul ala automat cum ca platile se fac in 7 zile si sa am rabdare.

Pfff nu ne ramane decat sa asteptam :((
ralu89st

Mesajde Nord » 19 Dec 2014, 15:58

Chaturbate au trimis de fiecare data platile , sunt foarte seriosi din punctul asta de vedere ! Poate din anumite motive intarzie un pic sau poate chiar cei de la payoneer nu v-au bagat inca banii in cont chiar daca ei iau primit , mi s-a intamplat ca cei de la pussycash (imlive) sa imi trimita banii si ca ei sa imi apara in contul de payoneer doar dupa o zi !
Oricum sa ne spuneti daca i-ati primit !
Nord
User Junior+
User Junior+

Mesajde marcusxxx » 19 Dec 2014, 17:06

Stiu ca sunt seriosi dar e pentru prima data in peste 2 ani cand patesc asta.Asteptam si vedem
marcusxxx

Mesajde dances » 10 Mar 2015, 16:47

buna. am cardul payoneer dar cand completez la payment information pe CB imi apare: You do not have a payoneer account linked. Please register for your payoneer account. If you just registered for a payoneer card, please allow up to 48 hours for approval and then complete this form.

Cum o rezolv? de 2 zile imi bat capul si degeaba :(
dances

Mesajde blackwindow » 08 Mai 2015, 11:47

Salutari tuturor!
Sunt incepatoare in acest domeniu si pot spune ca nu ma descurc inca prea bine.
Am ajuns la metoda de plata unde m-am impotmolit putin. Am inteles ca trebuie sa am cont pe Payoneer..mi-am facut cont si acum astept sa primes raspuns dupa verificari si sa imi fie livrat cardul.
Intrebarea mea ar fi, daca lucrez pana imi vine acel card pot scoate banii?
blackwindow

Mesajde andromaca_mulge_vaca » 08 Mai 2015, 13:13

Pe orice site , banii se aduna si se stocheaza pana cand implinesti suma minima de plata pe care TU ti-ai setat-o .
Apoi , cand pragul minim e indeplinit, banii pleaca spre Payoneer.
Ei se stocheaza in Payoneer pana cand ii extragi fizic de la ATM.

Atentie, dupa ce-ti soseste cardul de plastic, iti deschizi contul de Payoneer si iti activezi cardul (Activate your card) ca sa fie recunoscut in sistem.

De asemenea, dupa ce vezi din site ca au plecat banii spre Payoneer , intra in Payoneer si cauta setarea IMMEDIATE LOAD.... doar daca tu alegi Immediate Load banii intra instantaneu pe card, altfel, ei raman ai firmei Payoneer pentru 48 de ore si abia dupa aia ti-i varsa in card ca sa poti extrage de la ATM.
Immediate Load are si o taxa, diferita de la site la site , dupa cum fiecare site a negociat-o cu firma Payoneer, ea poate fi zero sau 2$ sau 3$ sau 5$...habar n-am cat este la Chaturbate.
Daca astepti 48 de ore, adica nu alegi Immediate Load , ai zero taxa de Immediate Load.

Cand ridici banii din ATM calculezi in felul urmator :
Venitul de la site minus taxa Immediate Load minus 3,15 $ (care este taxa per scoatere din ATM).... totul se inmulteste cu 0,96 .... iar rezultatul cu cursul BNR .... si se rotunjeste sa fie cu 10 lei in coada.
andromaca_mulge_vaca
VETERAN
VETERAN

Mesajde blackwindow » 15 Mai 2015, 18:09

Abea am facut un cont, inca nu mi-a ajuns cardul deci nu am dat "actived your card"..Problema e ca m-am uitat putin pe site si nu gasesc "immediate load", nu stiu nici unde anume sa bag site-ul celor de la chaturbate pentru ca am inteles ca asta trebuie sa fac..am mai multe nelamuriri. Poate ma poate ajuta cineva undeva in privat cu niste sfaturi, voi fi recunoscatoare..
blackwindow

Mesajde eldiablo » 15 Mai 2015, 22:19

blackwindow scrie:Abea am facut un cont, inca nu mi-a ajuns cardul deci nu am dat "actived your card"..Problema e ca m-am uitat putin pe site si nu gasesc "immediate load", nu stiu nici unde anume sa bag site-ul celor de la chaturbate pentru ca am inteles ca asta trebuie sa fac..am mai multe nelamuriri. Poate ma poate ajuta cineva undeva in privat cu niste sfaturi, voi fi recunoscatoare..

Pasul 1 : intrii pe contul tau de chaturbate
Pasul 2 : my profile
Pasul 3 : tokens stats
Pasul 4 : payment information form
Pasul 5 : alegi payoneer si te redirectioneaza spre pagina de payoneer sa-ti faci cont nou DAR ai in colt sus "Already have a payoneer account " , dai click acolo si iti atasezi contul exsitent de payoneer la contul de chaturbate , dupa ce ai facut asta cand dai la payment information form o sa-ti apara Your payout information has been submitted.

If you need to modify or verify we have the correct information on file, please email support@chaturbate.com.

sper sa te descurci , cardul de payoneer o sa-l poti activa dupa ce-ti ajunge cardul propriu zis
eldiablo
User Activ
User Activ

Mesajde blackwindow » 16 Mai 2015, 12:38

Cred ca am reusit, mi-a aparut acolo la sursa de finantare.

Am inteles ca plata se face bilunar perioada (1-15) va fi data de 16, iar (16-31) va fi pe 3. Presupun ca acestea sunt datele in care platforma "chaturbate" trimite sumele de bani catre payonner. Daca asa este, de ce se spune ca e bine sa convertesti token-ii dupa fiecare aparitie? Pentru ca banii oricum nu pleaca spre payonner, nu?
blackwindow

Mesajde readyforyou29 » 16 Mai 2015, 14:37

blackwindow » 16 Mai 2015, 12:38

Cred ca am reusit, mi-a aparut acolo la sursa de finantare.

Am inteles ca plata se face bilunar perioada (1-15) va fi data de 16, iar (16-31) va fi pe 3. Presupun ca acestea sunt datele in care platforma "chaturbate" trimite sumele de bani catre payonner. Daca asa este, de ce se spune ca e bine sa convertesti token-ii dupa fiecare aparitie? Pentru ca banii oricum nu pleaca spre payonner, nu?

Plata da se face bilunar insa Chaturbate nu are o zi fixa de plata.
In general plătesc cam a doua sau a treia zi lucratoare după închiderea perioadei.
Oricum ar fi ei se încadrează in cele 7 zile după închiderea perioadelor când zic ca fac platile.
Ca exemplu banii de pe 1-15 mai o sa ii primești luni sau marți pe 18 sau 19 mai.
Dar nu e o regula ,ca au mai fost întârzieri si lumea s-a mai panicat pe aici.
De cele 7 zile insa nu au trecut nici o data.
Iar convertirea tokensilor o poți face oricand in timpul perioadei. Nu e o regula.
Datorita decalajului orar, in Romania perioadele se închid pe 16 si 1 la ora 10 dimineata .
readyforyou29
User Activ
User Activ

Mesajde catzzz » 03 Noi 2015, 08:29

Seriosi oamenii astia :) Mi-am facut cont, am lucrat de 3 ori si mi-au trimis banii, pe cams m-am inregistrat in 2014 decembrie si nici pana acum nu am primit banii...Nici nu am idee ce sa le spun, cum sa le scriu, nu cred ca banii ii vad vreodata. Neseriosi. Totusi ar fi tare sa-i primesc. Sa fiu optimista!
catzzz

Mesajde tutunescu » 30 Mai 2016, 12:01

La mine au trecut de cele 7 zile si nu au trimis nimic, nici nu raspund la email...
tutunescu

Anterior

Înapoi la Despre video chat - discutii generale

• { RELATED_TOPICS }
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj