Despre motivatie,ambitie,vointa,sacrificiu si caracter

Discutii generale despre activitatea de video chat. Pareri, opinii, intrebari, mod de lucru, povesti, discutii diverse despre siteuri de videochat si despre acest job in general, toate isi au locul in aceasta categorie.

Mesajde GlamChatStudio » 16 Noi 2017, 02:49

Nu am mai scris demult,dar povestea asta merita spusa pentru cele care vor sa reuseasca in viata in general,este povestea unui model de videochat dar un astfel de om poate face cariera si reusi in absolut orice domeniu isi propune.
Povestea incepe la un interviu acum 2 ani ,o fata modesta,timida,genul pe care nu l-ai vedea facand videochat,recunosc nici eu nu am crezut ca va reusi pe o nisa unde noi suntem lideri si eu sunt destul de pretentioasa cand e vorba de angajari,i-am spus ca nu va fi usor pentru ca este nevoie sa invete cam toate categoriile desi la prima vedere noi activam in una singura.Nu stiu ce m-a facut sa o accept,poate felul in care mi-a spus cu ochii in jos ''nu am nici un fel de asteptari,vreau sa incerc sa-mi demonstrez mie ca sunt in stare sa fac ceva in viata''.Cred ca a fost unul dintre cele mai scurte interviuri pe care le-am avut in toata cariera.Si am inceput trainingul si tot ce tinea de explicarea unui fel de alien cuiva care auzise de videochat vag,la fel de tacuta mereu,un model care nu a deranjat cu intrebari stupide si fara logica,nu stiu daca am vorbit cu ea mai mult de 10 ori pana acum 1 an,intr-un an de zile ajunsese la sume pe care nici eu nu credeam ca le poate face,sorbea informatia ca un buretel tacut si aplica absolut tot fix cum trebuia si a crescut incet,incet,dupa un an ajunsese la 8k la perioada cand am aflat intamplator ca sufera de o boala groaznica,boala crohn,nu am auzit-o nici macar o singura data sa se planga sau sa lipseasca,nici macar 1 zi in decursul unui an si ceva.Intr-o dimineata de ianuarie pentru ca tusea foarte tare in urma unei raceli a mers direct dupa tura de noapte la o clinica pentru un consult de rutina si atunci a venit ca o bomba un diagnostic infiorator,o alta boala si mai grava decat prima,boala in urma careia a trebuit sa faca o pauza de 6 luni dintre care 3 luni le-a stat in spital.M-a sunat plangand,era pentru prima data cand ma suna sa-si ceara iertare ca va trebui sa se trateze,nu cred ca am plans vreodata pentru cineva mai mult,un omusor de nici 50 kg cu 2 boli infecte,am strigat ca viata asta este o javra ordinara,chiar nu merita o astfel de boala,era deajuns prima.Am incercat sa o ajutam toti cum am putut,evident ei ii pasa mai mult de altii decat de ea,sa nu ma supar eu,sa nu ma deranjeze cumva si astfel de prostii,eu ii spuneam sa aiba grija de ea si ea imi spunea zilnic ca de abia asteapta sa se intoarca la servici,ca ea nu are timp de boli,ca ea are planuri ,uneori ma facea si sa zambesc si sa ma gandesc cum Doamne iarta-ma putea sa fie atat de optimista,ma facea ea sa zambesc in loc sa fie invers.
Cele 6 luni au trecut cu greu,tratamentul ingrozitor si cu efecte adverse oribile dar probabil ca universul ne da astfel de lectii ca sa invatam ceva si in sfarsit a primit de la medici ok-iul sa munceasca ,cu conditia sa aiba un stil de viata echilibrat si sa se ingrijeasca.
A revenit la servici,stiu din proprie experienta ca este greu sa te ridici cand faci o pauza atat de lunga dar ea in nici 3 luni a ajuns de unde a plecat si mai mult peste 10 k la perioada iar eu ii doresc din tot sufletul meu sa ajunga unde vrea si sa-si indeplineasca tot ce si-a propus pentru ca este un om exceptional,o fiinta cum eu rar am intalnit in viata,o bolnava de optimism contagios si mie personal mi-a dat o lectie despre omenie,despre oameni care trec prin suferinte groaznice si raman optimisti si de cate ori vorbesc cu ea desi sunt convinsa ca nu are numai zile roz din cauza acestor boli, nu se plange niciodata.
Si cand ma uit la modele care se plang ca nu pot munci 8 ore pe zi mi se face o sila infinita,fete sanatoase,fara nici o problema dar care vin si spun ca vor sa faca 5 mii la perioada asa din prima,fete care daca le intreb chestii de cultura generala habar nu au,fete fara nici o baza de cunostinte,acele modele care au pretentii mari dar nu sunt dispuse sa munceasca desi ar putea si-mi vine sa le intreb de ce cred ele ca merita banii astia,ce fac pentru acesti bani dar de cele mai multe ori prefer sa spun ca nu se incadreaza in profilul studioului,ce rost ar avea explicatiile date cuiva care nu va intelege niciodata?

Cam asta a fost povestea,sper ca macar cineva sa invete o lectie de viata in primul rand in orice domeniu va active pentru ca trebuie sa muncim pana murim,pentru ca nu exista bani fara munca si nu exista munca fara rasplata.

Bafta tuturor si va astept la http://bcams.ro/ la 2 seminarii unde va promit chestii interesante,nu o sa va vand apa calda dar cu siguranta o sa va spun lucruri adevarate.

IsaGlamChat
GlamChatStudio
VETERAN
VETERAN

Mesajde Humbert » 16 Noi 2017, 12:12

Isa, iti multumim ca ai impartasit aceasta poveste de viata cu noi, esti unul dintre userii pe care ii admir enorm pt. caracter, onestitate, calitate umana-evident ca vei cauta in altii aceleasi calitati (de aceea ai si citit-o pe aceasta fata corect, ai vazut potentialul ei fara multe cuvinte...).Cei care devin sau pot deveni leader in orice domeniu (including Lourdes, Andromaca, WinXP, sunflower sau altii,ti-i poate scoate viata oricand in cale-sunt oameni care au in comun aceste calitati.Topurile din majoritatea siteurilor nu sunt formate din empty Barbie girls, ci din aceasta tipologie de oameni empatici, capabilil sa creeze human bondings/connections ceea ce ii face pe multi sa se mire ca de ce si cum, nu face teasing, nu e miss universe, nu are silicoane,nu face nimic special in privat si totusi membrii vin la ea again and again...People, sexul e doar un pretext, top hostii vand mai mult de atat.Ii doresc multa sanatate acestei fete si viata sa fie blanda cu ea, fiindca merita, suferinta doar a calit-o ...Beauty is just skin deep, ea este un om adevarat.
Humbert
User Junior+
User Junior+

Mesajde Ana33 » 17 Noi 2017, 10:24

Buna dimineata,

De azi si ieri urmaresc video motivationale, am gasit un roman, care ma motiveaza prin propriul lui exemplu.
Imi place povestea care ne ai impartasit o.
Adevarul e ca reusesc oamenii care lupta intens, care nu se lasa, care se sacrifica.
Si la tipul asta care si descrie viata, cat si video urile lui cu oameni care au reusit, olimpica la gimnastica, prezenattor renumit de radio etc etc, am sintetizat fapte ce le au in comun acesti oameni care au atins succesul:
- trezit devreme , fiecare stiind bine ce are de facut in ziua respectiva, obiective ...target cum vreti sa i spuenti ( acum in cazul vdc se poaet zice sa ti respecti cu sfintenie programul)
- sacrificiu, renuntare la concedii, timp liber mult etc pana te ridici, cel putin.
-depasirea obstacolelor, deci sa mergi inainte
- sa nu te plangi
- sa crezi enorm in tine

Acum, nu stiu, fiecare cum crede. Eu pun mare pret pe sanatate. Intr un din video prezentate de acest tip, mai multi din oamenii care au atisn succesul , spun ca te sacrifici chiar si cu pretul sanatatii.
Eu consider ca tb sa fii echilibrat,pt ca ttraiesti intr o masinarie . Ei acest sistem numit corpul uman are si el nevoi .
Eu consider ca da tb sa te sacrifici, timp liber cu prietenii, filme etc , oreel respective sa le investesto in munca, in evolutia ta, dar odihna, cele 7 ore sau 8 ore de somn sunt obligatorii pt ca masinaria in carre traim sa ne poata sa ne sustina ambitiile.
Multa admiratie am pt fata aceatsa, de care ne povestesti. Trag concluzia ca nu s a lasat si a fost optimista mereu si a luptat.
Ma gândesc ca multe fet au conceptia ac se castiga enorm in vdc si munca ioc, pt ca de ce sa nu vedem, ca asa e si promovat, de cele mai multe ori. Cam de 1 an încoace vad ca se mai si zice pe siteurile marilor lanturi de studio, ca tb sa muncesti din greu.
Eu consider ca e un job extrem de greu pana te ridici, pt ca dc e sa facem vdc ca la carte, pauza ar tb sa fie doar de masa si urgenta la toaleta. In rest tb sa stai tintuita acolo, pt ca na...transmiti live. Atitudinea tb sa fie impecabila. La un job normal, e permis sa ai si zile proaste, sa fii trsita , abatuta. Iti faci traba si pleci acasa. Chiar dc poate nu ai performanta in zileel respective, ce daca.
Pe când in vdc o singura zi din asta te duce in jos. De la evaluarea proasta a siteului, ac te pune mai jos in pagina, pana la pierderea clientului, clientilor care nu se ma simt atat de bine cu tine.
E greu f greu dc vrei sa faci performanta in vdc, pana si sa fii un mediocru tot e greu. Sunt tot felul de oameni, unii zic ce vor, altii nu, ai un timp extrem de scurt pt a comunica cu ei. Pt ca primele secunde si primele minute sunt cruciale. E o lupta cu tine in f zi, pt ca anumite lucruri pe care ti le zic ei te pot afecat emotional. Dar asta doar din cauza problemelor tale din subcosntientul tau, nu din cauza domeniului in sine. Am cunoscut o fata , care o deranja enorm ca multi ii zic slut in stanga, slut in dreapta. Mi s a parut aiurea ca o deranja asta. Apoi am descoperit ca era o fata care terminase lb straine, vb mai multe lb la perfectie, era genul de fata care isi vazuse de scoala, munca, nu era genul care umbla in cluburi sau mai stiu eu ce. Ideea e ca nu si acceptase realitatea, ca ea lucra in acest domeniu, vdc. Pt ea era un vis, din care se va trezi dupa ce va avea niste bani pusi deoparte. Ei bine fata asta lucra de 2 ani si castiga in jur de 1000$ partea ei, deci practic facea 2000$.
Nu poti sa te prefaci asa la infinit, ma gândesc ca tb sa ti accepti conditia asta, dc nu, te lasi de domeniu, ca pierzi si timp si nici bani nu faci.
Cred ac reusesc oamenii care in primul rand au o motivatie extrem de mare, deci nu mare, ci extrem de mare, apoi invata, persevereaza, lupta in fora si in f zi, cred ca vor reusi si isi depasesc barierele astea mentale.
Ana33
User Junior
User Junior

Mesajde andromaca_mulge_vaca » 18 Noi 2017, 06:24

Da, si eu cred ca organismul uman la fel ca orice masinarie are un anumit grad de uzura maxim admisibil.
Daca arzi intens la tinerete si il uzezi, o s-o duci la batranete prost spre deloc.
De exemplu, sportivii de performanta: la 29 de ani Hagi arata mai batran ca seful meu de 52.
Sotul meu a fost vicecampion european la inot la varsta de ... cinci anisori... dupa care a intrat in alte sporturi si ca urmare si s-a paradit foarte repede si foarte rau comparativ cu altii de varsta lui.
Eu una pun un pret maxim pe rezistenta mea in timp , a mea, si de aceea lucrez exact la minim cat sa ma odihnesc cat mai mult si sa traiesc 9999 de ani. De aia m-a si atras videochatul, dupa ce am lucrat in locuri si functii si la intensitati care ar fi rapus si un bivol, ca daca as fi ramas acolo probabil azi as fi fost moarta, de aud anual de cate un fost coleg care a mai murit la 52-64 de ani.
Fiecare om are valorile lui in viata , "valoarea" pentru mine este rentabilitatea maxima per ora de LENE si o viata cat mai indelungata .
Nu cred ca in viata trebuie sa crezi in CEVA, ci trebuie sa spargi ceva-ul in bucatele realizabile, ca trebuie de fapt sa crezi in tine insuti repurtand in fiecare zi mici succese ca trepte catre acel CEVA .
Avem o viata foarte scurta si foarte fragila, daca nu o ocrotim ca pe-o floare, pleaca din noi, viata.
Cred ca asa cum natura este perfect echilibrata sau se re-echilibreaza din mers in toate aspectele, la fel si noi ar trebui sa cultivam in noi CULTUL ECHILIBRULUI.
Excesul de orice fel este impotriva naturii si ca urmare natura IN NOI va reactiona cautand sa se reechilibreze.
Aveti grija de voi, iar fetita cea bolnava ar trebui sa inteleaga ca boala vizibila este rezultatul/consecinta unei alte defectiuni invizibile, de multe ori de ordin sufletesc....poate stand de vorba cu ea isi cauta calea de autoreglare interioara....psihicul conduce fizicul, psihicul si suferintele sufletului creeaza dereglari grave de substante si de incarcatura electrica in noi, le masurara cercetatorii britanici , cica....desi cred ca altii, nu ei.

Take care si apreciati tot ceea ce va inconjoara, fiti constienti de timpul vostru biologic, simtiti-va prezenti in propria voastra viata, fiti vii nu roboti, incercati sa traiti pentru voi insiva nu pentru altii.
andromaca_mulge_vaca
VETERAN
VETERAN

Mesajde GlamourFoto » 05 Dec 2017, 23:17

O lectie de viata impresionanta, lucrurile nu sunt asa cum ne dorim noi si din pacate asupra unora cad chestii de acest gen.

Totusi mai intalnim si acel gen de persoane care lupta, se zbat si fac tot ce este cu putinta, chiar mai mult ca sa depaseasca orice obstacol.

Felicitari modelului si felicitari echipei care a reusit sa ofere suportul si climatul potrivit pentru succes.
Este o vorba pe care o mai repet din cand in cand visatorilor din domeniu:

You don't get what you wish for, you get what you WORK FOR!

p.s. Sunt destul de convins ca stiu modelul.
GlamourFoto
VETERAN
VETERAN

Mesajde ice999 » 11 Dec 2017, 11:51

Interesanta poveste...o întrebare am si eu. Desi ma aștept la critici din partea autoarei..fata asta are membri muti, care nu spun nimic, chiar dacă ii saluți? Sau membri care vin, stau mai putin de 1 minut si pleaca?:D
ice999
User Junior+
User Junior+

Mesajde ice999 » 11 Dec 2017, 12:07

p.s. Sunt destul de convins ca stiu modelul.

A B? :D
ice999
User Junior+
User Junior+

Mesajde ice999 » 11 Dec 2017, 12:19

Ma gândesc ca multe fet au conceptia ac se castiga enorm in vdc si munca ioc, pt ca de ce sa nu vedem, ca asa e si promovat, de cele mai multe ori. Cam de 1 an încoace vad ca se mai si zice pe siteurile marilor lanturi de studio, ca tb sa muncesti din greu.
Eu consider ca e un job extrem de greu pana te ridici, pt ca dc e sa facem vdc ca la carte, pauza ar tb sa fie doar de masa si urgenta la toaleta. In rest tb sa stai tintuita acolo, pt ca na...transmiti live. Atitudinea tb sa fie impecabila. La un job normal, e permis sa ai si zile proaste, sa fii trsita , abatuta. Iti faci traba si pleci acasa. Chiar dc poate nu ai performanta in zileel respective, ce daca.
Pe când in vdc o singura zi din asta te duce in jos. De la evaluarea proasta a siteului, ac te pune mai jos in pagina, pana la pierderea clientului, clientilor care nu se ma simt atat de bine cu tine.
E greu f greu dc vrei sa faci performanta in vdc, pana si sa fii un mediocru tot e greu. Sunt tot felul de oameni, unii zic ce vor, altii nu, ai un timp extrem de scurt pt a comunica cu ei. Pt ca primele secunde si primele minute sunt cruciale. E o lupta cu tine in f zi, pt ca anumite lucruri pe care ti le zic ei te pot afecat emotional.

Perfect de acord....si oricum, cred ca 90% mi-am dat seama cine e tipa..Numele incepe cu A?...pai la cat de frumoasa si sexy e, m-as mira sa nu faca bani:)).
ice999
User Junior+
User Junior+

Mesajde Mery24 » 11 Dec 2017, 16:02

ice999 scrie:..fata asta are membri muti, care nu spun nimic, chiar dacă ii saluți?

Mă îndoiesc că o fată de top (de peste 10 mii la perioadă), și în general o fată din industrie care se respectă, se bagă în seamă cu membrii salutându-i ea prima...Să saluți tu membrii fără ca ei să te salute, înseamnă fie lipsă de cunoaștere, fie disperare. Eu sunt la mine în casă, tu vii în vizită, care salută primul: eu sau tu care tocmai ai intrat în casa mea? Părea simplu și logic...
Mery24
User Junior+
User Junior+

Mesajde DarkBOO » 11 Dec 2017, 23:06

Mery24 scrie:
ice999 scrie:..fata asta are membri muti, care nu spun nimic, chiar dacă ii saluți?

Mă îndoiesc că o fată de top (de peste 10 mii la perioadă), și în general o fată din industrie care se respectă, se bagă în seamă cu membrii salutându-i ea prima...Să saluți tu membrii fără ca ei să te salute, înseamnă fie lipsă de cunoaștere, fie disperare. Eu sunt la mine în casă, tu vii în vizită, care salută primul: eu sau tu care tocmai ai intrat în casa mea? Părea simplu și logic...

Nu vreau sa intru in polemici cu nimeni, dar nu inteleg unde e lipsa de respect a unui model care saluta prima? In primul rand esti host (entertainer)-tu faci atmosfera in camera, membrii in general sunt cam timizi (culmea:)) ), daca te vad ca esti prietenoasa, parca se simt si ei mai confortabil, nu e nici o disperare in a fi sociabila... Conceptia asta am avut-o si eu mult timp, culmea dupa ce mi-a fost schimbata (si demonstrata), lucrurile s-au schimbat... Si cand vine cineva la mine in vizita primul lucru cand deschid usa la casa e sa zic ''buna'' (sau ma rog, sa zic ceva :))).
In fine, felicitari si din partea mea modelului respectiv cat si omului din spatele modelului, se dovedeste ca odata ce exista vointa nimic nu mai conteaza, totul este sa vrei! Nu exista nu pot, exista nu vreau, iar lucrurile mari fara munca nu se pot face. Ii doresc din suflet multa sanatate si putere de munca, ambitie si mult succes in tot ce si-a propus. XXX
DarkBOO
User Activ
User Activ

Mesajde GlamChatStudio » 12 Dec 2017, 00:47

ice999 scrie:
E greu f greu dc vrei sa faci performanta in vdc, pana si sa fii un mediocru tot e greu. Sunt tot felul de oameni, unii zic ce vor, altii nu, ai un timp extrem de scurt pt a comunica cu ei. Pt ca primele secunde si primele minute sunt cruciale. E o lupta cu tine in f zi, pt ca anumite lucruri pe care ti le zic ei te pot afecat emotional.

Perfect de acord....si oricum, cred ca 90% mi-am dat seama cine e tipa..Numele incepe cu A?...pai la cat de frumoasa si sexy e, m-as mira sa nu faca bani:)).

Cauti in categoria gresita:)Nu exista numai categoria girls si nu numai in categoria girls se pot face sume mari:)Si,nu,nu ai ghicit numele.
Fata asta avea private acum cateva zile pe un site care deja dura de ore bune,in acelasi timp vb si cu un guest in alt site dar managera chiar a crezut ca ea nu si-a dat seama ca acel membru nu este in video si a intrebat-o daca stie ca membrul nu este in video ca vb serios nu doar monosilabic,a spus ca da stie dar asa il tine in priza pana termina privatul cu cealalt si anyway chiar daca nu intra azi va intra el in alta zi..pam.Deci nu numai ca are membri care nu o saluta si face marele efort sa-i salute ea(lol),vorbeste cu oricine si in orice circumstante pentru ca nu-i vede ca maj modelelor niste carduri umblatoare ci ca pe niste prieteni. Dar nu vreti cumva sa se aplece membri sa va sarute inelul?:))Nu uitati niciodata ca salutul tine de educatie nu neaparat de cat de mare este paymentul,toate modelele de top le-am vazut salutand,vorbind chiar si cu guestii and so on,no offence dar numai divele afectate(la cap) de succes au impresia ca ele conduc totul,v-am mai spus de cateva ori,sa nu uitati ca butonul de end private este la membru,sclav,OM si mereu va alege cu cine sa-si petreaca timpul si sa-si cheltuie banii;)
Just my 2 cents.
GlamChatStudio
VETERAN
VETERAN

Mesajde Mery24 » 12 Dec 2017, 04:03

Nu e vorba de a intra în polemici, e vorba despre a exprima păreri diferite și atât. Nu sunt o "divă afectată (la cap)", lipsită de educație, eu sunt un om modest, dintotdeauna am fost așa, în afară de persoana mea nu conduc nimic și pe nimeni. E doar un punct de vedere în care cred și pe care îl susțin. Chiar și membrii (asta după ce mă salută ei primii) îmi spun că sunt politicoasă, pentru că sunt. Nu sunt o persoană materialistă, niciodată nu am fost, mereu încerc să ofer mai mult decât să primesc, și dăruind mă simt mult mai bine decât primind. Cu membrii, odată ce mă salută, îi salut și eu, vorbesc cu toți la fel, îi tratez la fel, indiferent că au bani sau că nu au bani, guests sau members. Chiar săptămâna trecută un guest a devenit membru plătitor, a venit, mi-a dat tips și mi-a spus așa: „-Știi de ce îmi place de tine? ”, curioasă din fire, l-am întrebat: “-De ce?”, iar el mi-a răspuns: “-Îmi place de tine pentru că tu respecți oamenii.” Eu nu mint, sunt chestii pe care le pot demonstra. Nu văd membrii ca pe “niște carduri umblătoare”, eu sunt acolo trup și suflet, eu trăiesc cu ei evenimentele din viața lor și mă implic, pentru mine înseamnă mult că acești oameni vin și își pun pe tavă viața lor în fața mea, cu bune și cu rele, că se deschid în fața mea, bine, asta în măsura în care spun adevărul. Eu nu sunt omul întrebărilor și se pare că nici al saluturilor, sunt o persoană foarte sociabilă dar într-un mod diferit, îmi place ca omul să se deschidă el singur în fața mea, nu să sar eu pe el, să văd inițiativă din partea lui, e minunat să primești asta. Nu mă exprim “monosilabic” și evit prescurtările, după cum bine s-a văzut și prin intermediul postărilor mele în acest forum, nu sunt genul de persoană care vorbește “monosilabic”.

Și da, când îți vine cineva în vizită prima intenție este să saluți, e omenesc. Dar conform “Codului bunelor maniere astăzi” de Aurelia Marinescu, pe care l-am citit și răscitit, trebuie să salute întotdeauna primul cel care intră într-o încăpere, nu cei care sunt deja acolo, sau persoana mai tânără o salută pe cea mai în vârstă. Deci conform ghidului bunelor maniere nu este nimic greșit în faptul că îmi face plăcere ca cel care vine în vizită să mă salute primul. Acest aspect este un lucru foarte minor în viață, există lucruri mult mai importante și mai grave, dar dacă tot veni vorba… :)

Într-adevăr, greșeala mea a fost că am generalizat la faza cu salutul, dacă eu sunt într-un fel, nu toată lumea e așa. Nu e despre aroganță sau impresii, doar că mie îmi place să las omul liber, să vină el singur la mine când consideră de cuviință, în ochii mei acesta este un adevărat câștig. La mine așa funcționează, și clar nu din lipsă de respect sau educație. Chiar urmăream recent un model pe un anumit site, irelevant, deci pe toți membrii care intrau la ea în room îi saluta și îi întreba chestii, treaba era că niciunul nu îi răspundea înapoi. Personal, impresia pe care mi-a lăsat-o a fost de disperare. Și cum zicea DarkBOO, unii membri sunt mai timizi. Da, sunt! Și tocmai de aceea îl las acolo să analizeze, să se familiarizeze cu mine și cu felul meu de a fi și când se simte pregătit, să se alăture conversației. Sunt membri care sunt în căutare, care analizează un model săptămâni întregi, și le place să o facă în tăcere. Păi nu-i las eu, dom’le? Câte situații nu am avut din astea, ca apoi el singur să intre în vorbă. Poate sună ciudat, dar pentru mine a fost o bucurie, un adevărat câștig!

E strict punctul meu de vedere în care cred și pe care îl susțin. Îmi cer scuze dacă prin afirmațiile anterioare am jignit pe cineva, nu a fost cu intenție, pur și simplu am văzut dintr-o perspectivă mult prea generală. Dar faptul că mi-am permis să văd diferit și să îmi exprim opinia întocmai a ceea ce cred, nu înseamnă că sunt o persoană fără educație, fără lipsă de respect și „o divă afectată (la cap) de succes care are impresia că ea conduce totul”, după cum s-a insinuat. Departe de mine, cine mă cunoaște cu adevărat știe ce vorbesc, doar că sunt puțini cei care mă cunosc cu adevărat.

Numai bine tuturor! :)
Mery24
User Junior+
User Junior+

Mesajde GlamChatStudio » 12 Dec 2017, 05:15

Mery,intentia mea nu a fost sa te jignesc,stii foarte bine ca te apreciez,poate tu ai un stil aparte care iti merge ,membri nu stiu codul manierelor,eu nu am tinut cont si nu tin cont de el decat in anumite cazuri,in videochat nu se aplica mereu,pentru ca langa tine mai sunt inca 1000 de modele si poate membrul are impresia ca-l ignori daca nu-l bagi in seama,multi de fapt chiar asta cred pe langa faptul ca oferta este mai mult decat generoasa.Tu esti o fata culta,citita,rara ca sa-ti fac un compliment dar in anumite chestii legate de acest business gresesti tocmai ca incerci sa tratezi pe toata lumea avand impresia ca toti sunt la fel ca tine,nu sunt!Trebuie sa intuiesti care stie codul sa salute primul sau mai bine scriem un hi ca nu ne doare mana,am vzt mii de cazuri in care de la un simplu hi s-a ajuns la membru de a cheltuit sute de mii de usd,de ce?Pentru ca in alte camera nici macar nu a fost salutat,deh se cred si ei ca si noi niste mici ''divi'' ca altfel nu ar avea ce sa caute pe sites,in viata reala..mai bine nu ne gandim:))
Nici macar nu am vzt cine scrisese postul initial dar imi mentin chestia cu salutul,imi invat modelele sa salute,nu sa-l hartuiasca,sa facem diferenta,nu raspunde,next,nu se stie niciodata de unde sare iepurele,poate tocmai de la un hi,ca sunt cazuri izolate cum este al tau stiu,dar cand lucrezi 10-12 ore pe zi nu ai timp de codul bunelor maniere,all you want is money.
Asta e,unele suntem money grubbing biatches,altele psihologi,fiecare este in felul ei,pe mine personal intodeauna m-a interesat banul si daca un simplu hi mi-l aduce nu ma deranjeaza sa-l scriu si nu m-a deranjat niciodata,dureaza fix 1 secunda.

Pupici acolo si mai gandeste-te,pe sites sunt mii de membri,daca din mii 3 apreaciaza si restul se duc la cine mai este pe site cu ce te incalzeste?Ca esti linie si iti respecti valorile?Hai sa facem niste benjamins ca valorile doar dupa moarte sunt recunoscute,uita0-e in jur si spune-mi ca nu am dreptate;)

P.S.Eu folosesc prescurtari chiar si in forum,sincer dupa 16-17 ore de stat treaza uneori cam I don't fucking care daca cineva ma judeca pentru asta,ma uit la ceas si este 5 si 13 minute,sunt treaza de la 11 ziua...
GlamChatStudio
VETERAN
VETERAN

Înapoi la Despre video chat - discutii generale