Despre legislatia italiana

Orice subiect care nu se poate incadra la categoriile deja existente

Mesajde unknown23 » 22 Iul 2009, 00:42

stiu ca nu are nici o legatura ce am sa intreb eu, cu domeniul acestui forum, insa rog pe oricine are habar.. sa iSi dea cu parerea, respectiv sa imi raspunda si mie.
am urmatoarea problema...
locuiesc in Spania, si pt prima oara vreau sa venim acasa cu masina , insa cineva mi.a zis ca daka esti cetatean strain si nu ai carnetul de condus mai vechi de un an...iar eu nu il am....la un posibil control pe teritoriul italiei,fiind descoperit ca si incepator... ti se va confisca masina. adika vine unu de iti tracteaza masina...iti da o foaie la mana si pe tine te lasa in drum! ESTE ADEVARAT???
pls help!!!!! ca daka e asa ....im in big trouble...toate planurile mele s-au facut praf!!
unknown23
User Activ
User Activ

Mesajde studio_timisoara » 22 Iul 2009, 01:15

Nu cred ca se poate merge pana acolo incat sa se confiste masina (parerea mea), insa in mod SIGUR exista o lege care te impiedica sa conduci international daca nu ai permis de cel putin 1 an, lege valabila in toate tarile UE.

P.S. Cred ca postul tau mergea perfect la zona crepusculara :)
studio_timisoara
User Junior+
User Junior+

Mesajde grasa_mea20 » 22 Iul 2009, 07:31

unknown23 scrie:stiu ca nu are nici o legatura ce am sa intreb eu, cu domeniul acestui forum, insa rog pe oricine are habar.. sa iSi dea cu parerea, respectiv sa imi raspunda si mie.
am urmatoarea problema...
locuiesc in Spania, si pt prima oara vreau sa venim acasa cu masina , insa cineva mi.a zis ca daka esti cetatean strain si nu ai carnetul de condus mai vechi de un an...iar eu nu il am....la un posibil control pe teritoriul italiei,fiind descoperit ca si incepator... ti se va confisca masina. adika vine unu de iti tracteaza masina...iti da o foaie la mana si pe tine te lasa in drum! ESTE ADEVARAT???
pls help!!!!! ca daka e asa ....im in big trouble...toate planurile mele s-au facut praf!!

nu e nimic adevarat :) ...singura restrictie care o ai este pe autostrada in loc de 130 km pe ora tu trebuie sa mergi maxim cu 110...si stiu chestia asta foarte bine....asa ca poti veni cand vrei...
Drum bun
grasa_mea20

Mesajde HDK » 01 Aug 2009, 22:17

Ocoleste Italia :lol:
HDK
User Activ
User Activ

Înapoi la Diverse