Despre hof imlive si frauda

Discutii generale despre activitatea de video chat. Pareri, opinii, intrebari, mod de lucru, povesti, discutii diverse despre siteuri de videochat si despre acest job in general, toate isi au locul in aceasta categorie.

Mesajde SULINA » 08 Aug 2012, 00:51

Am auzit de diversi care cu asta se ocupa fruda pt k daca imlive are acelo no cb pt hof ,si stiu si cazuri care au avut peste 2000 pe per si nu au intrat in hof,si cazuri cand nu au mai intrat in hof sau chiar li s-a suspendat acest promo pt hof si au avut cb cu nemiluita !Ce nu inteleg eu este de ce iml permite acest fapt ?nu e pierdere si pentru ei ?e corect fata de restul modelelor ?eu nu intelg !
SULINA

Mesajde fetish » 08 Aug 2012, 11:12

ce sa zic in vdc se aud cele mai kinky aberatii , ca or fii ca nu or fii reale .... tu ai dovezi despre ce vb ? ai intrat vre -o data in Hof sau oricum nu te obosesti ca se fac fraude ?

eu am facut Hof ul de cateva ori si cred ca am intrat pe bune , asa cum mai stiu si alte cateva modele care tot pe bune au intrat in Hof

daca ai putea argumenta concret sau maacr sa ai o explicatie sustenabila pt ce afirmi ca sa nu ami zic si de casvai dovezi ... ar fi perfect

p.s:Hof ul nua re un prag strict delimitat care odata atins iti garanteaza intraraea in Hof , totul depinde de cum sunt celelate incasari ale modelelor ,astfel inper x poti intra in Hof cu 1343 de dolari pt ca in per y sa nu intri cu 1546 in Hof
fetish
VETERAN
VETERAN

Mesajde SunStudio » 08 Aug 2012, 12:17

Fetish are dreptate. Clasamentul din HOF, implicit modelele care trebuie sa apara acolo, se calculeaza la sfarsitul fiecarei perioade si este dependent de incasarile tuturor modelelor din acea pp. Cel putin pana in momentul de fata nu am avut ocazia sa am vreun dubiu in privinta asta. Mai face Iml smecherii cu cb-urile (am motivele mele sa banuiesc asta), dar atata vreme cat nu ai dovezi clare (hartii si persoane credibile), nu pot sa te arunci intr-un class action impotriva lor. Chestia cu 2000 pp reali (adica dupa ce s-au dedus cb-urile si calculul s-a facut la 30%) si tot nu a ajuns in HOF, mi se pare usor aiuristica... macar pe 120 si tot trebuia sa prinda. Dar la 2000, de obicei prinzi loc in primele 100 cel putin.

In ceea ce priveste fraudele, personal stiu modele care au incercat-o, sfatuite de "baieti destepti". S-au trezit frumusel cu contul suspendat, banii blocati si s-a terminat. Baieteii si-au luat banu, fetele au ramas cu degetelul in gura. Nu spun ca baietii nu o incearca in continuare, n-am de unde sa stiu si nici nu prea vreau sa aflu. Dar daca tinzi spre o activitate mai lunga, din care sa obtii venituri prin munca dedicata si serioasa (venituri care vor creste constant tocmai din cauza acestei viziuni asupra activititatii), calea corecta si sustenabila (asa cum zicea Fetish) este seriozitatea.

Chestia cu cb-uri cu nemiluita mai are un aspect: activitatea propriu-zisa a modelului. Daca modelul nu invata sa filtreze un pic membrii si sa faca un minim de efort sa fie atenta la anumite lucruri (nick-ul membrului, tipul contului, felul in care scrie, daca ofera cam sau nu, etc.), atunci intr-o masura destul de mare este si vina ei ca are chargeback-urile respective. Daca modelul are private cu membrul regular "aaaaaabbbbbb123456", nu mai comentez.
SunStudio
User Junior
User Junior

Înapoi la Despre video chat - discutii generale

• { RELATED_TOPICS }
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj