Desktop PC

Discutii generale pe subiecte cu profil tehnic. Exemplu: discutii legate de diverse probleme software/hardware cu calculatorul, camera, internetul etc. Orice alte discutii pe teme tehnice sunt binevenite.

Mesajde sweetdoll92 » 30 Oct 2014, 14:22

Buna, am si eu o curiozitate, se pot stoca in calculatorul pe care lucrez orice fel de date ( poze, filme, etc), mentionez ca memoria este de 1 TB, as vrea sa stiu daca imi ingreuneaza calculatorul avand in vedere ca il folosesc pentru videochat si lucrez pe mai multe site-uri odata.
sweetdoll92

Mesajde googlefun » 30 Oct 2014, 18:39

sweetdoll92 scrie:Buna, am si eu o curiozitate, se pot stoca in calculatorul pe care lucrez orice fel de date ( poze, filme, etc), mentionez ca memoria este de 1 TB, as vrea sa stiu daca imi ingreuneaza calculatorul avand in vedere ca il folosesc pentru videochat si lucrez pe mai multe site-uri odata.

Salutare ,
Raspunsul este DA!
Ce stochezi tu pe partitia "D" , nu conteaza .Sistemul de oprerare va rula pe partitia "C" , iar ceea ce conteaza la acesta partitie unde e sistemul de oprerare, e doar sistemul in sine , procesorul ,RAM-ul .

P.S. Daca insa- sitemul tau- e format din ce spuneai mai deunazi Intel Celeron E3400, 2.60 GHz, Ram 2 GB , nu stocarea de care spui mai sus ar fi problema ! Ci ,insusi pc-ul !
Nu ai mai raspuns la postarea mea din data .. Tue Oct 07, 2014 7:25 pm HELP- probleme redare hd .Nu poti pretinde HD la acel sistem .
Nu vrei sa comunicam ,se pare .Invoci niste probleme /curiozitati ,dupa care o lasi ......balta .In acest mod ,'help-ul " ala se ....bagatelizeaza , next time :wink: .
googlefun
VETERAN
VETERAN

Mesajde sweetdoll92 » 31 Oct 2014, 10:07

Buna, nu am revenit sa specific, insa mi-am achizitionat alt desktop. El contine urmatoarele:

Sistem IT MYRIA LIVEV10, Intel Core i5-4440 3.2GHz, 4GB, 1TB, Intel HD Graphics 4600, Free Dos
Tip procesor Intel Core i5
Producator INTEL
Model procesor 4440
Nuclee fizice 4
Nuclee virtuale 4
Frecventa procesor (GHz) 3.2
Cache (MB) 6
Chipset Intel H81
Sloturi 1 x PCIe 2.0 x16, 1 x PCIe 2.0 x1
Sunet integrat 5.1 CH HD Audio
Retea integrata Gigabit Ethernet
SATA II 2
SATA III 2
Capacitate RAM (GB) 4
Tip memorie DDR3
Frecventa (MHz) 1600
Memorie maxima (GB) 16
Sloturi de memorie 2
Procesor video Intel
Model procesor Intel HD Graphics 4600
Tip placa video Integrata
Intrebarea mea era la modul general, daca e ok sa stochezi date in pc.
sweetdoll92

Mesajde googlefun » 31 Oct 2014, 10:34

Welcome back ,
Necrezand ca ai vreun interes sa-ti schimbi nick-ul aici , sau sa umbli cu 2 nick-uri concomitent si in acelasi timp :wink: ...mai ramane varianta ca sunteti surori si/sau, foarte bune prietene !
Mai greu se nimereste ,ca doua persoane sa achizitioneze ceva tras la xerox .
Oricum e bun sistemul ,destul de capabil.

:arrow: Link-ul surorii /prietenei acest-poate-duce-site-uri-macar-t15111.html#p89477

P.S. Cum ti-am mai spus stocarea datelor se face in partitia "D" .Nu are legatura cu ce ruleaza in windows , adica in partitia "C" .Poti stoca linistita poze/filme pana umpli 1 TB , nu e nici un fel de problema .

P.S 2 .banuiesc ca vei tine pe el tot " 4 site-uri si macar 2 HD" , nu ?
googlefun
VETERAN
VETERAN

Mesajde moni_k » 03 Noi 2014, 01:09

:))))) da eu asa voi face .Voi tine 2 site-uri normale si macar 2 HD. Dar te asigur ca suntem doua persoane diferite. Nici surori nici prietene. Este pura coincidenta.
PS: Iti multumesc k mi-ai raspuns la intrebarea
moni_k

Mesajde sweetdoll92 » 03 Noi 2014, 12:15

Multam fain de informare,desi am lucrat la studio chestiunile tehnice ma depasesc cu mult. Nu,nu suntem surori si nici cunostiinte, am luat descrierea de pe site-ul de unde mi-am facut comanda. Da, pe 4 site-uri stau, am facut si proba, totul este in regula :)
sweetdoll92

Mesajde googlefun » 03 Noi 2014, 12:32

Gata , m-ati convins :lol:
Spor acolo ,amandurora !
googlefun
VETERAN
VETERAN

Înapoi la Discutii Tehnice

• { RELATED_TOPICS }
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj