Desi castiga si cate 40.000 de euro pe luna din videochat

Discutii generale despre activitatea de video chat. Pareri, opinii, intrebari, mod de lucru, povesti, discutii diverse despre siteuri de videochat si despre acest job in general, toate isi au locul in aceasta categorie.

Mesajde Maddy » 07 Mar 2013, 17:13

Maddy
User Activ
User Activ

Mesajde Maddy » 07 Mar 2013, 17:15

Ea zice ca 40.000 pe luna e putin , stie fete care fac 100.000 LUNAR ... , inca o exagerare de ... doi euro ...
Maddy
User Activ
User Activ

Mesajde theselby » 07 Mar 2013, 18:10

Ca-i exagerare sau ca nu e, fiecare pasare moare pe graiul ei.
theselby
User Avansat
User Avansat

Mesajde fetish » 08 Mar 2013, 09:09

io chiar acum urmaresc emisiunea de pe acasa tv a domnisoarei asteia , atat drama ce poseda maamzela asta , de ma doare capul , se misca zici ca e in filme din anii 30 , asa cu incetinitorul , probabail are senzatia ca -i oboseste neuronul din dotare daca se misca mai repede

in fine , fiiecare cu tarlaua ei , afacerea ei , da pe mine a inceput sa ma oboseasca atata reclama a mamzelei asteia , atata drama pe care o traieste zilnic , ca a venit Politia , ca o admira lumea , ca nu o admira lumea , ca face bani ca nu face bani

bv ei ca face banuti , ii urez sa faca cat de multi se poate da ori sa-si schimbe atitudinea de lustra imbracata (ca saraca dupa cum vb zici ca e stearsa pe creier cu clor )ori sa se mai opreasca cu atata reclama , ca deja e chiar un pic obositoare , zici ca a inventat gaura de la covrig , atat chin si importanta ce-si da

fatuca asta e cumva ardeleanca ? ca am senzatia ca are 2 viteze incet si super f incet , se misca parac e din sticla sa nu se sparga , exact proproripul de pitzi fara creier

acum poate l -o avea , pe creier , da atata valva si drama queen ca face dansa vdc , deja ma ia ameteala

mai era o zuza acum nu stiu cati ani , daca nu o fi tot asta , care tot asa plangea pe umarul televiziunilor , cum i-a murit ei barbatul , cum a lasat-o cu copil si cum trebuie ea sa se sacrifice pe altarul vdc ului ca sa creasca copilul , in fine telenovela domle ce sa mai

atat telenovele ce au zuzele astea in creier , de io nu stiu cum mai au loc pt alte organe
fetish
VETERAN
VETERAN

Mesajde fetish » 08 Mar 2013, 09:11

am recitit si vroiam sa adaug ca sa se inteleaga , nu am personal nimic cu banii ei , sa-i faca sanatoasa , sa afac si mai multi daca poate , sa-i inmulteasca cat se poate , sg chestie care ma deranjeaza e atitudinea de drama queen combinata cu pitzi plus planta de la Capatos din emisiune
fetish
VETERAN
VETERAN

Mesajde VideoModeling » 08 Mar 2013, 15:15

fetish scrie:fatuca asta e cumva ardeleanca ?

Da, e din Bistrita.
VideoModeling
User Junior+
User Junior+

Mesajde VideoModeling » 08 Mar 2013, 15:37

Maddy scrie:Ea zice ca 40.000 pe luna e putin , stie fete care fac 100.000 LUNAR ... , inca o exagerare de ... doi euro ...

Luna trecuta, primele 5 modele (la incasari) de pe LiveJasmin au facut asa: $40000, $27000, $25000, $19000, $17000
Sursa: http://registration.livejasmin.com/master_login.php

Acuma daca minte LiveJasmin-ul, am postat o minciuna, dar daca nu ... $40000 e realizabil, nu imposibil. Acum ca o fi facut USD si nu EUR, sau o fi facut suma asta o singura data si se tot raporteaza la ea sau ca la ea luna are 8 saptamani, asta e alta discutie.

fetish scrie:sg chestie care ma deranjeaza e atitudinea de drama queen combinata cu pitzi

Pai asta e si idea pe care puncteaza ... asa i-a prostit pe fraieri, cu atitudinea de care zici tu. Ca altfel cine o baga in seama pentru un pictorial Playboy sau pentru contracte pe la Fashion TV sau mai stiu eu pe unde?! Sunt multe altele mai tari ca ea in videochat, cu 1-2-10 ani experienta, care arata mai bine si au mai multe in cap, dar raman in anonimat fie ca vor ele fie ca le lipseste atitudinea care vinde.

Vorba aia, nu ne place, ignore and move on.
VideoModeling
User Junior+
User Junior+

Mesajde WinXPfather » 08 Mar 2013, 23:12

VideoModeling scrie:Acuma daca minte LiveJasmin-ul

Livejasmin-ul minte VideoModeling. Asta s-a hotarat pe forumul asta de foarte mult timp. Pentru protejarea sanatatii mentale a multor utilizatori s-a hotarat ca LJ minte. Si vad ca progreseaza in minciuna. A ajuns deja la 40k? Wow! Daca as fi un credul parca m-as reapuca de vch ;). Cum ar putea fi adevarat cand o majoritate se zbate pentru 1000$ ? Ce? Alea au 3 pasarici? Ar putea exista carcotasi care ar putea intreba extrapoland...dar ce Bill Gates are 2 creiere? Dar e altceva... Oare?!

Oricum, eu unul m-am saturat de minciuni. Si totusi nu incetez a ma intreba totusi de unde isi permit tipele astea plimbari oarecum exclusiviste?! Dar mai bine sa ignoram aspectul asta ca nu ne face bine :)
WinXPfather
VETERAN
VETERAN

Mesajde sweetgirl » 09 Mar 2013, 03:44

Lol win :lol iar incingi spiritele :lol:

pe bune acu ,din cate stiu ( din ce mi-a zis un admin ca deh eram si eu curioasa ceva timp in urma) sumele afisate in top earning ar fi sumele totale adik per total ce ia si modelu si situ ,nu doar partea modelului ...explicatia fiind ca partea modelului e informatie privata si nu se poate expune public ! ....acu ca m-a mintit pe mine adminu mint si eu mai departe .oricum cred ca m a mintit lool :lol: pt comfort psihic si nu din rautate ahahahah

p.s. nu neg castigurile fetelor oricum ar fi ele afisate
sweetgirl
VETERAN
VETERAN

Mesajde VideoModeling » 09 Mar 2013, 20:39

Vorba aia, unele fac 10 USD altele fac 10 * X USD, daca nu ii facem noi, tot acolo e!

Acuma pe bune, daca unele modele pe care le vad zilnic cu 200-300 voturi si cateva luni experienta pe LJ genereaza incasari nete (ce intra in contul lor) de $4000 - $5000 pe luna, ma gandesc ca altele cu 3000 - 4000 de voturi si cativa ani experienta ajung usor la cel putin dublu, triplu pe luna. Acum ca aia $40000 sunt incasarile brute (site + model) si defapt modelul primeste doar $24000 (60%) ... si aia sunt bani multi pentru majoritatea. Nu au ele 3 pasarici, dar au experienta si o gasca de top`i regulati. Normal ca nu poate toata lumea sa ajunga acolo, dar asa e in orice domeniu, unii se ridica deasupra majoritatii.
VideoModeling
User Junior+
User Junior+

Înapoi la Despre video chat - discutii generale

• { RELATED_TOPICS }
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj