Deschidere videochat mai este profitabila?

Discutii generale despre activitatea de video chat. Pareri, opinii, intrebari, mod de lucru, povesti, discutii diverse despre siteuri de videochat si despre acest job in general, toate isi au locul in aceasta categorie.

Mesajde DanyC » 21 Sep 2014, 16:21

Buna ziua,

As dori sa va intreb ceva ce probabil auzi-ti des :D .Mai merge mai este loc pe piata, cat ma costa sa deschid un studio in locatie de lux cu 3 posturi de videochat.Buget total cu 3 luni de promovare.De asemenea chiria pentru 2 garsoniere decente.
Si in medie cat castiga o fata un baiat cuplu BF,BB,FF.
Va multumesc

O zi buna
Dany
DanyC

Mesajde spk_admin » 21 Sep 2014, 20:56

ai scris cu google translate cumva?
spk_admin
User Junior
User Junior

Mesajde BrattyPrincess » 21 Sep 2014, 21:03

spk_admin scrie:ai scris cu google translate cumva?

Nu cred.... google translate nu desparte silabele unui verb: auzi-ti :D
BrattyPrincess
User Activ
User Activ

Mesajde Nord » 21 Sep 2014, 21:09

Nu se merita , nu se castiga , toata lumea de aici face tot din pasiune ! - Asta e raspunsul meu ....
.... sau poti sa citesti/gasesti tot ceea ce te intereseaza aici pe forum , foloseste cu incredere functia de cautare !
Multa bafta !
Nord
User Junior+
User Junior+

Mesajde DanyC » 22 Sep 2014, 01:34

M-am grabit nu imi place sa scriu pe forum-uri :) ii mai bine asa sau trebuie cu diacritice ca nu sunt deloc obisnuit cu ele.
DanyC

Mesajde DanyC » 23 Sep 2014, 00:05

Nord scrie:Nu se merita , nu se castiga , toata lumea de aici face tot din pasiune ! - Asta e raspunsul meu ....
.... sau poti sa citesti/gasesti tot ceea ce te intereseaza aici pe forum , foloseste cu incredere functia de cautare !
Multa bafta !

Ok am crezut ca a ajuns monopol si pe acesta piata doar studiorile mari si cei care sunt deja in piata mai fac bani.Am auzit ca este o criza de modele, o preconceptie negativa si asociere cu prostitutia, De aceea am intrebat cat castiga un o fata incepatoare ,baiat, cuplu, cuplu baiat-baiat si fata-fata.
Multumesc

Cu stima
Daniel
DanyC

Mesajde Jobs4Adults » 23 Sep 2014, 15:13

Sal.

DanyC, normal ca greii industriei isi vor lua partea leului din piata oricand, insa asta nu trebuie sa sperie pe nimeni sa isi incerce norocul ca incepator...:) Cea mai mare greseala pe care vad ca o fac unii incepatori e sa vorbeasca de "investitii" or sa se arunce la "mare"...Da, daca tu cunosti bine un domeniu, iti permiti sa te risti cu investitii, dar daca esti incepator si stii putine despre videochat, incepe cu pasi mici: inchiriaza o garsoniera sau un apt normal cu maxim 2 camere si 2 laptopuri, si incepe cu anunturi la ziar, la universitati in special si cauta 2-4-6 modele, fa-ti niste conturi pe 2-3 situri mari de videochat pe care sa le inveti cat mai bine si INCEPE....Exeperimenteaza...incearca sa inveti cat mai multe in domeniu, pe forumuri ai multa informatie si...daca esti insistent, in cateva luni sau ani, ajungi si pe profit...:)

Bafta!
Jobs4Adults
User Junior
User Junior

Mesajde DanyC » 23 Sep 2014, 19:19

Jobs4Adults scrie:Sal.

DanyC, normal ca greii industriei isi vor lua partea leului din piata oricand, insa asta nu trebuie sa sperie pe nimeni sa isi incerce norocul ca incepator...:) Cea mai mare greseala pe care vad ca o fac unii incepatori e sa vorbeasca de "investitii" or sa se arunce la "mare"...Da, daca tu cunosti bine un domeniu, iti permiti sa te risti cu investitii, dar daca esti incepator si stii putine despre videochat, incepe cu pasi mici: inchiriaza o garsoniera sau un apt normal cu maxim 2 camere si 2 laptopuri, si incepe cu anunturi la ziar, la universitati in special si cauta 2-4-6 modele, fa-ti niste conturi pe 2-3 situri mari de videochat pe care sa le inveti cat mai bine si INCEPE....Exeperimenteaza...incearca sa inveti cat mai multe in domeniu, pe forumuri ai multa informatie si...daca esti insistent, in cateva luni sau ani, ajungi si pe profit...:)

Bafta!

Multumesc foarte mult ma sa mai citesc forum-ul si cred ca am sa mai pun un post am sa intreb pe Ionut (SAD^^EYES parca) sa imi recomande pe cineva care ma mai poate sfatui.

Te-as mai putea intreba ceva presupun ca ai un studio.
Moedele incepatoare si spre mediu
Fete aprox cat produc pt studio
Baiat
Cuplu
Cuplu fata-fata
Cuplu baiat-baiat(cel din urma ar putea produce 500 de euro de cap ca si incepatori am auzit ca sunt foarte multi baieti care doresc sa faca)
DanyC

Înapoi la Despre video chat - discutii generale

• { RELATED_TOPICS }
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj