Degeaba banezi tari pe Jasmin.

Discutii generale pe subiecte cu profil tehnic. Exemplu: discutii legate de diverse probleme software/hardware cu calculatorul, camera, internetul etc. Orice alte discutii pe teme tehnice sunt binevenite.

Mesajde rain4g » 22 Aug 2015, 15:09

Salutare la toata lumea,

Dupa cum scrie si in Subiect: degeaba banezi tari pe jasmin in cazul nostru (romanica), nu vreau sa se inteleaga gresit, pe jasmin si livejasmin nu te vede nimeni, cine stie care situri afiliate are jasminul?...... probabil nici jasminul nu mai stie, revenind... ideea este in felul urmator... pe siturile afiliate jasminului nu sunteti banati/banate..... asta o stiu ca na m-am gasit online :D pe un alt site :)) cand dai click.... te duce in jasmin si acolo esti banat dar pana sa ajungi in jasmin.... tot ce faci acolo se vede si te poate vedea.... oricine da peste tine.
Am incercat sa vorbesc cu un admin de la jasmin :)) raspunsul lui a fost destul de.... simplu :

"you know affiliate sites are not owned and operated by us"

ceea ce probabil stiam deja, dar :

"however, we can only guarantee the safety of ban option on our sites"

...mda... cred ca mai multe nu are rost sa spun.... asa ca.... nu prea ii intereseaza de ban si chestii de genu.

Eu am dat peste 2 situri de genu care poti vedea absolut tot.... din pacare.

Atata am avut de spus :)

PS: daca sunt greseli in text, sorry , nervi sunt mult mai multi.

Spor la banutzi :D
rain4g

Mesajde pwssycat » 27 Aug 2015, 00:32

ai vorbit cu suportul de la Jas despre aceasta problema ?

este adevarat ca au si site-uri cu afiliati, insa multe site-uri care ies in fata sunt tot site-urile lor .

e doar o simpla intrebare, va rog sa nu mai fiti asa defensivi / apatici / colerici in raspunsuri ..

multumesc !
pwssycat

Mesajde ice999 » 27 Aug 2015, 01:40

unul din siteuri e cumva asta? http://www.a-livejasmin.com/
ice999
User Junior+
User Junior+

Mesajde Nord » 27 Aug 2015, 09:53

Aceasta problema nu este intalnita doar la jasmin ci la mai multe site-uri cum ar fi de exemplu imlive , pe site-ul mama romania e blocata dar in schimb pe site-urile care preiau modelele de la jasmin cu ajutorul APIs poti vedea si vorbi cu orice model , la fel e si la imlive , acum lucrez la un astfel de site si am observat ca pot intra pe absolut orice model iar cand dau sa intru pe acelasi model pe site-ul mama nu pot sunt redirectionat deoarece are romania blocata ! Acum toate modelele trebuie sa stie ca 100% privacy in acest domeniu nu exista pe nici un site si ar trebuii sa se bucure de promovare , clienti in plus si incasari mai mari !
Spor acolo !
Nord
User Junior+
User Junior+

Mesajde sweetgirl » 27 Aug 2015, 17:14

ice999 scrie:unul din siteuri e cumva asta? http://www.a-livejasmin.com/

Bai ice ce dracu faci ti ai pierdut mintile de tot??? Ce faci acum faci publice siturile sa nu mai scapam in plm de romani nu ti-e asa putin rusine sau ce dracu ai?????? Lasa le in mortii lor de situri afiliate si nu le mai face publice ca forumu ăsta nu e citit doar de mine de tine si încă cativa care mai postează pe aici,tu nu realizezi ca e citit de o tara intreaga ,sunt mii care stau pe margine doar citesc si rîd! Mai dormi in plm noptile alea ca parca nu mai gandesti normal.fara suparare

Sterge ti singura postu ala.noi ne agitam pe aici sa vb cu adminu ca aparem pe situri afiliate (apropo demult am vb cu adminu despre aceasta problema mi a zis ca se lucrează pentru blok pe afiliate) si vine in plm una ice si le face aici publice sa intre mamaie cu tataie tata cu toata romania in plm
,
sweetgirl
VETERAN
VETERAN

Înapoi la Discutii Tehnice

• { RELATED_TOPICS }
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj