Curs USD - RON

Discutii generale despre activitatea de video chat. Pareri, opinii, intrebari, mod de lucru, povesti, discutii diverse despre siteuri de videochat si despre acest job in general, toate isi au locul in aceasta categorie.

Mesajde DannySDX » 03 Feb 2015, 15:03

Svideo scrie:Daca e sa facem macroeconomie in loc de videochat, cred ca economia US va continua sa mearga mai bine decat economia UE, pentru ca americanii chiar muncesc pe cand aici avem toata partea de sud care ... isi traieste viata :)

Exact la treaba asta ma gandeam eu citind topicul! Americanii au tot sistemul pus la punct pentru ca in marea lor majoritate, la americani viata se rezuma la cariera(munca) si familie, sunt spalati pe creier si setati ca niste robotei sa munceasca toata viata si era absolut normal ca USD sa explodeze, unde e munca e si productie, unde e productie sunt si bani.

Noroc cu noi ca producem produse care sunt platite din productia lor! :lol: :lol: :lol: Exportam vise si importam dolari, in the end this is all that matters! :)

O putem da in teorii ale conspiratiei, ne putem gandi la politica, putem pune cresterea asta a dolarului pe X motive intr-un final ce conteaza este ca aceasta crestere ne avantajeaza pe noi, cei care suntem platiti in USD.

Eu sper sa se stabilizeze la 4 lei si sa ramana asa for a long, long time ( Sau pana la Bin Laden Reloaded :lol: )
DannySDX
User Activ
User Activ

Mesajde andromaca_mulge_vaca » 03 Feb 2015, 15:32

andromaca_mulge_vaca
VETERAN
VETERAN

Mesajde bebelu6ik » 04 Feb 2015, 03:42

Salutare :)

Nu am confundat "ursul" nici nu cred ca e privit mai bine din Polonia.. Jobul meu presupune deplasare si in perioada aia eram in Polonia. Nu am intentionat sa discut politica doar ca am fost afectata de profunzimea detaliilor si in acelas timp de superficialitatea in care a fost redat subiectul.. eu fiind implicata direct in ceea ce se intimpla.. si daca tarile din Europa sau America au tendinta sa preea o parte si facandul pe "Urs" tap ispasitor.. adevarul e cu totul altul.. Ursul a ales sa fie pedepsit nu pentru ca este ingamfat si asa mai departe ci pentru ca isi bate cineva joc de poporul sau. Peninsula a ales sa i se alature Ursului din urmatorul motiv: (ATENTIE SCENE TRAUAMATIZANTE, NU SE RECOMANDA PERSOANELOR SENSIBILE) trebuie sa fii logat pe youtub sa -l poti vizualiza. : https://www.youtube.com/watch?v=Z4xqPhlNFUc Are subtitrare in engleza.

Si aici inchid subiectul. E un subiect care se poate discuta cu zilele .. insa nu are rost aici.. "desi" e unul dintre putinele subiecte care iti poate aduce ore lungi de private :))))

P.S. Ca sa elimin parerea genului neutru.. acel topic a fost creat de un fost prieten pe vremea aia care a pus o intrebare fiindui lene probabil sa-si creeze propriul cont..

Oricum nu m-am luat direct de tine.. m-am luat de subiect..

spor la multi $$$$$ cu curs mare :D
bebelu6ik

Mesajde googlefun » 04 Feb 2015, 11:34

Am inteles punctul tau de vedere si ti-l respect ,dar eu tot la parerea mea raman privind ursul :lol: ! De obicei sunt de partea coalitiilor care se formeaza in lumea civilizata si a ideii cum ca daca 2-3 persoane i-ti spun ca esti beat ,inseamna ca ,chiar esti .
Nu m-am uitat inca la acel video , dar se presupune din ce spui, de cine e comandat si realizat , propaganda ex-sovietica stim cum functioneaza . Stiind si apucaturile din istoria relativ recenta a ursului,
stim si placa (pe care vad ca nu o mai schimba de decenii) ... intentiei pasnice profund eliberatoare a ursului :wink: !
Uite si o stire :lol: : http://www.timesnewroman.ro/politic/san ... si-moldova

P.S.1 Sa vezi filmulete facute, ba de israelieni ba de palestinieni ,fiecare incercand si -pe alocuri chiar reusind- sa schimbe perceptia generala a comunitatii internationale .
P.S 2 Am citit o stire cum ca, ursul pe viitor ar intentiona sa anexeze si Alaska , pentru ca si acolo sunt populatii rusofone care trebuiesc protejate :lol: :lol:
Dar, parca noi vorbeam de cauzele ridicarii spre cer a $ -ului , nu ne priveste aici (prea mult ) cine are dreptate sau daca are ..
Deci, spor la $ -rei tuturor, indiferent de curs (sau de urs ) !!
googlefun
VETERAN
VETERAN

Mesajde Bluekarinna » 06 Mar 2015, 17:37

1 USD = 4.08 RON 17:35 - 06.03.2015

Puteti schimba acum la 1 usd = 4.0600 lei
Bluekarinna

Mesajde Bluekarinna » 11 Mar 2015, 19:01

1 USD = 4.20 lei
Bluekarinna

Anterior

Înapoi la Despre video chat - discutii generale