Curiozitate legata de modele

Discutii generale despre activitatea de video chat. Pareri, opinii, intrebari, mod de lucru, povesti, discutii diverse despre siteuri de videochat si despre acest job in general, toate isi au locul in aceasta categorie.

Mesajde Candy66 » 05 Feb 2016, 11:21

Buna ziua oameni buni.
Ma tot uit si eu in camere pe la fete si observ cu tristete cum tot mai multe fete par efectiv impaiate, sobre, triste, nu au zambet, u au NATURALETE!
DE CE FETELOR? patroni de studiouri? unde e naturaletea ce, dupa parerea mea ar trebui sa fie primordiala in activitatea asta... poate da asa abordez eu dar ma intristeaza cand vad atata tristete in camere, fete ce au camera mai mutl in tavan, 3 sferturi de petere sau mobila de lux... super decoruri.. pompoae.. si asa mai departe si ele saracutele apar cu un cap si atat sau foarte deprimate asteptand membrii sa cheltuiasca banii... fetelor? membrii nu vin doar pentru placerea sexuala.. sunt membrii care simt nevoia de un zambet.. de naturalete.. de prietenii. De fete total diferite de sotiile lor... Vad americancele cum sunt atat de dezinvolte. nturale.. stai in camera lor doar pentru a vedea ce mai vorbesc ce mai spun.. au o relatie atat de personala cu membrii.. nu e de mirare ca fac foarte multi bani..
Unele dintre ele nu au decor super luxos sau te miri ce camere HD dar sunt foarte sexy prin naturaletea lor te atrag doar prin spiritul vesel. Oare noi romanii punem putin cam mult pret pe decoruri super luxoase, poze profesionale mult prea sobre ce nu exprima ceva mai mult decat sex?
Ma uitam pe livejasmin si vazusem atatea fete cu poze super super super profy... etc.. ca la carte domne si cand intri la ele , sa imi fie cu iertare dar iesi imediat... suparate.. amarate.... de ai impreisa ca se machiaza, se aranjaza si zambesc doar la poze si de sarbatori.
Multumesc frumos
O zi frumoasa sa aveti!
Poate ma insel.. daca da astept opinii... nu ma supar...
Candy66

Mesajde IsaGlamChat » 05 Feb 2016, 20:55

Vezi asta pentru ca 90% dintre modele nu au ce cauta in industria asta,vin doar pentru ca spera sa castige o caruta de bani fara sa faca nimic.E foarte simplu sa-ti dai seama,majoritatea vor program de 6 ore,neaparat vor sa stie daca ai intelegere cu vre-un site care sa le trimita trafic asa botoase si suparate cum sunt si sa faca cel putin 10 k la perioada.Modelele vechi care aveau ceva skills si care chiar stiu ce inseamna sa muncesti din greu,sa pleci de la 10 dolari pe zi,sa stai on pana simti ca lesini de oboseala,sa faci totul singur si fara nici un ajutor, deja sunt ''tarate'',dupa ani de zile de chat,putine la numar care sa fi facut performanta,etc.Si eu am vazut chiar ieri un model celebru,nu pot da nume ca este de la un studio la fel de celebru si nu vreau sa intru in detalii care-i spunea unui guest in romana ca face fata''cu rabdare si un psiholog''...cat de trist poate sa fie asta sa ai nevoie de psiholog ca sa poti functiona,asta spune destul de multe despre ce uzura psihica ai ca om.Sa faci ceva bani ca sa ce?Cumplit dar pana la urma este viata fiecaruia si face ce vrea cu ea.
Discutia este atat de lunga si atat de ampla,as vrea sa o dezvolt dar din pacate nu am timp chiar acum.
Ca sa nu mai spun ca majoritatea vin cu pretentii din ce in ce mai mari gen''vai am facut azi 300,ce putin'',si ma refer la model incepator in prima luna,imi vine sangele in cap cand aud asa ceva,eu stateam 14 ore online pe zi si aveam zile cand faceam 10 dolari si ma culcam plangand,ma trezeam dupa cateva ore de somn si o luam de la capat.
Chiar in povestea pe care am scris-o acum ceva timp,modelul despre care vorbeam mi-a adus aminte ca iesea din tura si dormea pe covor langa calorifer pe 40 cm,cu schimbul de tura in camera,cateva ore si se ducea la facultate
Din fericire exista si exceptii,sunt si fete muncitoare si cu capul pe umeri,care inteleg din prima cum stau lucrurile si muncesc cu adevarat.

Bafta acolo!
IsaGlamChat
VETERAN
VETERAN

Mesajde Candy66 » 05 Feb 2016, 22:28

Multumesc pentru opinii.. din pacate totul chiar asa este.
Poate patronii de studiouri.. nu dau nume nu le am cu numele de studiouri.. fiind independenta de 11 ani nu stiu cum e treaba cu studiourile.. dar vazand asa in mare, ar trebui sa puna mai multa atentie pe modele, nu doar camare pompoase care sa astupe de fapt o mare gaura! Lipsa modelelor profesioniste! Si cele ce au si Brain! That`s F* important! Si atitudine! clar..
Si nu ma refer la poze super profy si maKe up de zici ca sunt impaiate.. cele in breazla stiu ce spun.
In fine poate fiecare isi urmareste scopul:$$$ pe termen scurt se pare din cate vad eu...
Multumesc pentru atentie, o seara buna!
Candy66

Mesajde kytycat » 06 Feb 2016, 02:40

toata lumea vrea modele care sa blowing sunshine up your arse :lol: :lol: :lol: de parca sa ai emotii si trairi in fatza webcamului nu este normal,toata lumea sa zambeasca daca se poate si un zambet fake hahha
kytycat
User Junior+
User Junior+

Mesajde Smart » 06 Feb 2016, 04:57

Pai este simplu...intradevar sunt si modele care par plictisite... Dar ca si studio, cel putin in cazul unora care nu fac diferente intre modele, ajuti toate modelele in aceeasi masura...Ele se cern pe traseu dar tu ca studio oferi aceleasi conditii si suport tuturor. Si diferentiera o face modelul! Din acest motiv si in studio sunt fete care fac 1000-2000$/perioada si fete care fac 10.000/perioada...desi beneficiaza de acelasi suport, acelasi nivel tehnic..decor..etc... Problema intradevar este lipsa modelelor profesioniste...cand zici la interviu ca e recomandat sa munceasca 9 ore pe zi...se vede pe fata lor cum se transforma si vor sa rupa usa. E plin de modele care vor sa lucreze part time...pentru bani de buzunar...
Smart
User Activ
User Activ

Mesajde Studio20 » 09 Feb 2016, 16:30

Nu este un job usor si nu este pentru toata lumea, asta este sigur.
Studio20
VETERAN
VETERAN

Mesajde dakota » 02 Sep 2016, 18:14

Pentru ca mai mult de 90 la suta o fac doar pentru bani,au auzit ele ca se castiga bine si tot ce tre sa faci e sa "vb" si eventual mai faci si altceva...am intalnit multe persoane care nu faceau nimic in privaturi ca ele nu se dezbraca ca ele nu fac nu stiu ce etc,si ca nu le place si binenteles plansul de rigoare ca ele nu fac bani cum de x face si eu nu..pai e simplu se vede ca stai cu sila.
Multe dintre fetele astea trebuie sa intaleaga nu ai ce cauta in aceasta industrie daca esti pudica(si nu vrei sa depasesti asta) trebuie sa ai o oarecare doza de senzualitate,curiozitate si chiar perversitate sau sa fii o actrita buna(defapt asta trebuie oricum) pe scurt trebuie sa-ti placa si foartee important nu trebuie sa-i judeci fiecare are fetish'ul lui unul ma pune sa port manusi,altul sa ma imbrac in piele altul sa-mi inlocuiescul dildoul cu tocurile unui pantof,da e ciudat poti sa-l respingi politicos sa-i spui ca tie nu-ti place si nu faci lucruri care nu-ti plac,de exemplu eu nu fac chestii cu poo...am membri care ma intreaba si le explic de ce nu si ei inteleg si continua sa vina in camera si sa cheltuie tk cu mine.
Am observat ca multe din modele ii trateaza ca pe niste well animale...pervesi,libidinosi,prosti etc.Personal nu sunt de acord,nu cred ca un model are dreptul sa judece in acest fel.avand in vedere ca ei sunt cei de la care noi asteptem bani,e normal sa nu vrea sa te bage in privat daca tu te strambi cand auzi de anal.
In concluzie fetelor daca vreti bani,invatati sa-i acceptati ,incercati sa stati in fata camerei de placere cand sunteti odihinite si bine dispuse,si vorbiti cu voce tare zambiti mangaiti-va marturisitile ce va place in materie de sex etc.
ps:SI nu-l mai luati pe "nu' in brate incercati totusi anumite lucruri poate chiar o sa va placa de exemplu footfetish'ul il ador si nu stiam de el pana sa practic acest job.
dakota

Mesajde pregnant87 » 03 Sep 2016, 23:43

Dakota,tu "faci" footfetish cu lovense?!? Hmm,interesant :)
pregnant87
User Junior+
User Junior+

Mesajde IriNuka » 04 Sep 2016, 08:13

Probabil ca marea lor majoritate nu sunt acolo ca isi doresc sa fie acolo..o fac impinse de imprejurari..nevoi. Poate ca la inceput poate parea interesant, si cand studiam modelele noi vedeam poate acel entuziasm care il simti cand ai o jucarie noua....dar cu trecerea timpului devii o masina de facut bani..
IriNuka

Mesajde ice999 » 13 Sep 2016, 02:28

pai normal ca sunt triste/ fara chef cand stau in free cu orele?...
ice999
User Junior+
User Junior+

Mesajde dakota » 25 Sep 2016, 23:55

pregnant87 scrie:Dakota,tu "faci" footfetish cu lovense?!? Hmm,interesant :)

what?:)) sincer nu m-am gandit pana acum, nustiu de unde ai dedus asta ..dar acum chiar ma incita sa fac asta :)) :oops:

EU ziceam doar ca am descoperit ca imi place footfetish datorita membrilor.:))
dakota

Înapoi la Despre video chat - discutii generale

• { RELATED_TOPICS }
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj