Cuplu nou in domeniu

Discutii generale despre activitatea de video chat. Pareri, opinii, intrebari, mod de lucru, povesti, discutii diverse despre siteuri de videochat si despre acest job in general, toate isi au locul in aceasta categorie.

Mesajde sirflorinus » 08 Aug 2013, 00:18

am recitit postul asta acum complet (inainte il citisem pe diagonala) si un singur lucru as mai adauga: las-o pe asta cu 10.000 de dolari pe zi in studioul nu stiu cui ca..... nu stiu cum sa spun eu... ah, hai sa o spun pe romaneste...pute :)
sirflorinus
User Junior
User Junior

Mesajde WinXPfather » 08 Aug 2013, 00:46

sirflorinus scrie:am recitit postul asta acum complet (inainte il citisem pe diagonala) si un singur lucru as mai adauga: las-o pe asta cu 10.000 de dolari pe zi in studioul nu stiu cui ca..... nu stiu cum sa spun eu... ah, hai sa o spun pe romaneste...pute :)

Cu siguranta nici acum nu ai citit cum trebuie ca tot nu ai inteles nimic (9500$ intr-o zi am zis nu pe zi). Esti in alta lume si in deriva rau de asta tu sutii ce sustii despre cupluri iar cei care ar putea angaja cupluri nu o fac. Ca fac bani cat tu nu poti concepe.

Una e sa nu crezi ceva si sa tii pentru mintea ta ingusta si altceva cand o spui cum o spui, pe romaneste. Adica ne faci mincinosi. Nu e bai, tu cu mentalitatea ta obtuza vei considera in continuare ca cuplurile sunt miez in timp ce altii chiar fac incasari. Ce s-a scris aici nu e pentru tine, nu te flata, e pentru cei care chiar vor sa invete si sa inteleaga de ce si cum. Ca a lucra la cuplu nu e ilegal dar nici incasari pe masura celorlalte categorii. Chiar nu ne intereseaza ce crede cineva mai incet la minte.

Pe romaneste puti de prostie!
WinXPfather
VETERAN
VETERAN

Mesajde SAD^^EYES » 08 Aug 2013, 06:43

Sal Marius :)

Eu nu o numesc prostie... se numeste lipsa de experienta.. toti am trecut prin asta, unii se trezesc mai tarziu altii niciodata, capacitatea de a discerne adevarul de minciuna, binele de rau este o aptitudine care se dobandeste in timp...cei mai multi nu vor crede decat daca li se intampla lor... cam asa e treaba de cand lumea si pamantul...

E loc si pentru cupluri si pentru single si pentru oricine...

Sirflorinus vezi cu conturile multiple (smart-studio) si comportamentul, nu vreau sa ajungem ca in Harry Potter.. cu "You know who", dar prin stilul tau te apropii pe zi ce trece de directia aia... si de data asta te asigur ca voi lua masuri din timp...

Pentru a mai destinde putin atmosfera.. Marius ma uitam la data cand te-ai inregistrat pe forum :)
21.05.2005 21+5+2+5=33 :) interesant

Cu stima Ionut

Bafta acolo
SAD^^EYES
Site Admin
Site Admin

Mesajde WinXPfather » 09 Aug 2013, 01:36

Ionut, iaca mai gasii un 33. Poate tocmai ca e 33 pare sa am intuitie si "miros fin", dar doar citesc bine printre randuri. Sa fie clar. eu nu zic aici ca cuplurile nu fac bani. Sigur ca fac. Eu vorbeam de eficienta din punct de vedere al unui studio care are optiunea de a alege modele fete singure sau cupluri. Chiar daca ar face la fel bani nu ar fi rentabil ca oricum ai gandi-o sunt 2. Consuma resurse la dublu. Numai cine a avut sau are studio poate vedea noanta.

Pe studio nu intereseaza cum sau daca impart banii cuplul. Oricum ai gandi-o sigur ca se impart. Ca nu ii impart "ia tu 2500 si eu 500" ci iau ambii din banii din cutiuta se impart. Daca ea ca fata ar fi la un studio care stie (sau acasa dar face ce trebuie), ar face mai mult decat face la cuplu iar el ar putea face ce ar trebui sa faca un barbat. Asta nu o pot intelege cele care-l intretin pe iubi. Ca la single chiar lucrand au banii la comun. Ma rog sunt chestii atat de simple, tocmai de asta stiu ca e doar agitatie de spirite.

Agitatia o percep cel mai bine. Asta face si userul asta care se trezeste dupa 3 saptamani "ca a citit mai bine". Prostia la care ma refeream nu e la faptul ca nu crede sau crede ceva, asta e doar limitare mentala, e mai grava decat lipsa de experienta. Prostia e ca se amageste ca ne poate prosti. Provocand si chiar arucand "jigniri". Atunci cand te acuza relativ direct de minciuna e jignitor. Asta a facut! Asta intelege oricine gandeste cat de cat. Interesul e clar, binenteles pentru cine vrea sa-l vada.
Asta l-a dat de gol : "in studioul nu stiu cui"... Plus agitatia cu exetcitiul ala de logica absolut aberant.

Limitele in general sunt date de minte/mentalitate. Cei mai deschisi mental sunt capabili de lucruri de neimaginat pentru cei blocati mental. Un exemplu care-mi place. Acum zeci de ani nici pentru cei mai vizionari nu era de conceput depasirea barierei de 10s la suta de metri. 9'58 e o realitate acum. De ce sa credem noi asa ceva cand majoritatea abia scad sub 14 secunde? A, vedem la TV si nah ce e la TV e real ;). Deci se poate de catre altii ce majoritatea nu reuseste. Cu calitati, stiinta, munca, tinta, vis. Cand vedem la TV si desigur acceptam o realitate gasim motivele pentru care noi nu suntem acolo. Ei bine altii fac pasii necesari spre a ajunge acolo. Ne-planificarea succesului inseamna planificarea esecului. Asta face diferenta. Suntem diferiti, tintim diferit si e normal sa avem rezultate diferite. E normal ca si incasarile sa difere.

David Schwartz scrie:Succesul nu este in principal, o chestiune de noroc sau de talent – si nici macar de inteligenta; este o optiune personala. Succesul este rezultatul unor exercitii de gandire pozitiva. Asa ca, fii vizionar, crede in reusita personala, nu-ti cauta scuze, nu te vinde ieftin, priveste lumea cu optimism, adopta o atitudine de invingator, fii corect cu ceilalti, infrunta-ti temerile, fii mereu entuziast si … tinteste obiective inalte. Magia apare atunci cand gandirea pozitiva, dublata de credinta, determina un stil de viata activ si cutezator. Iar marimea succesului este direct proportionala cu puterea increderii in sine.

Eu nu aveam cum sti daca are mai multe nickuri sau nu, dar nu intamplator am scris asta de mai jos in topicul asta. Iaca si maxima aroganta, citat din mine :).

WinXPfather scrie:Eu postam printscreen, da sunt unul din aceia, smart-studio poate sa nu fie de acord dar are o fractura de logica.

Nici nu ma intereseaza cine e cat timp nu sare calul si nu o arde ilogic. Stiu ca orice ar face va fi turnat, la un moment dat voi avea certitudinea, orice va face va gafa.

PS: Pronostic! Curand se va cobora si sub bariera de 2 ore la 42195m.

Later Edit:

smart-studio scrie:Dear diary,

ieri am avut, pt prima data, fata care a facut 1000 USD in 7 ore pe 5 site-uri.
daca o tin tot asa, cred ca o sa ma mut in Dubai

o sa revin...

Asa ca Florinele, cand revii poate vii si cu parerea schimbata. Poate ca fetele pot face mai mult decat cuplurile daca insisti :). Si e bine sa stii ca retin tot ce s-a scris pe forumul asta din 2005.
WinXPfather
VETERAN
VETERAN

Mesajde sirflorinus » 11 Aug 2013, 13:33

1. n-are nicio legatura contul smart-studio cu parerile mele de pe forum. nu mai postez de pe contul acela cam de cand nu mai am contact cu studioul acela (cam de multisor, si oricum nu postam numai eu de pe el. de aceea mi-am si facut cont separat ca sa se poata "da" in mine direct si nu in studio). ca exista fete care fac mia pe zi...da, au existat, exista si vor exista... dar sa stii Mariusica: exista si cupluri care fac peste mia pe zi. vrei print screenuri? sunt sigur ca stii deja ca exista :)

2. eu nu am zis ca nu exista fete care fac mai mult decat ar face la cuplu. eu am spus doar atat: cate sunt cele carora, atunci cand trec de la cuplu la single, nu li se micsoreaza bugetul pentru aifoane? la single startul e mult mai greu...nu e pt orice madmoazela care sta rau cu rabdarea si cu bagatul trainingului la cap ;)

3. cum "cheltuieste" un studio resurse duble pentru un cuplu? mai aduce un calorifer iarna si un aer conditionat vara? sunt doua calculatoare, doua monitoare si doua camere (deci consum de curent dublu)? mai editeaza pe ici pe colo ca incepe sa aiba izul postului aluia cu 9500 pe zi :) ce fac unii pentru publicitate...sau stai ca trebuie sa ii zic marketing, ca mai nou domeniul asta s-a transformat in unul corporate. avem departamente, functii, secretare, HR, dar nu stim sa facem un cont :)
sirflorinus
User Junior
User Junior

Mesajde GlamChatStudio » 11 Aug 2013, 18:36

Vreau eu print cu o mie pe zi la cuplu si iti arat ca la mine nu a fost minciuna sau marketing, mai mult iti arat 20k in 3saptamani .Dar numai dupa ce vad cuplul care face o mie pe zi, paymentul.Pt mine o mie pe zi nu mai este nici un fas, 9500 a fost provocare si specific ca a fost munca de echipa.Chiar daca nu sunt in tara acum revin la sf. saptamanii.
GlamChatStudio
VETERAN
VETERAN

Mesajde WinXPfather » 12 Aug 2013, 04:10

Nu Poca, nu asa se face in situatii de astea. Un print nu inseamna nimic pentru cineva de buna credinta (dar limitat), va zice ca e photoshop, dar categoria asta nu conteaza, e treaba lor cat vor sa gandeasca, unde isi fixeaza limitele. Eu unul ii consider inocenti. Problema e cand ai de a face cu un agitator. Ca in cazul de fata. Si am proprietatea termenilor foarte bine asumata. In cazul asta nu e lipsa de experienta, e prostie. Crede ca te pune intr-o situatie imposibila de demonstrat. Dar e asa de simplu. Prostia e ca el crede ca poate sa arunce in fata cuvinte ca minciuna, marketing etc si de partea cealalalta se va tacea.

Pana sa vad postul tau eram hotarat sa-mi cer scuze ca am mintit si sa recunosc ca cuplurile fac mai multi bani decat modelele single. Ca doar de asta sunt peste tot in topuri, de asta studiourile se bat pe ele etc.

E prea simplu a pune un print care pana la urma nu va dovedi nimic carcotasilor. Nu! In viata asta am invatat ca prostia costa. Se plateste. Si in cazul asta trebuie sa fie ca-n viata. Ca sa ii inchid gura exista o singura solutie. Sa vada! Dar cum? In asa fel incat orice refuz de a vedea sa-l elimine ca si credibilitate. Iar vazutul sa fie pe miza. E simplu! Vine cu orice suma peste 5000 euro, si eu vin cu dublul sumei pe care o anunta. Punem banii pe masa ca baietii ca doar suntem cu totii majori, afirmam si stim lucruri. Daca nu vede 9500$ intr-o zi ia tot potul, invers iau banul si avem de inghetata. Pun dublu sa pot avea aroganta sa-l dau cu capul de laptop daca nu-mi place atitudinea. Garantez eu ca totul se va petrece dupa cum se va bate palma indiferent cine e cu cine vine etc. E super fair.

Atat timp cat afirmi ca mintim ca e marketing nu ai cum refuza sa castigi in cateva minute 200% dintr-o suma ce o stabilesti tu. Dar daca nu o faci taci in pula mea din gura de lache pansat. Lachei de astia am impachetat toata viata ca nici eu nu sunt prea inteligent. Eu nu prea sunt dus la biserica, nici nu vreau sa ma eliberez in viata asta si singurul lucru care ma mai tine in viata e curiozitatea si testele cu oamenii. Asa ca ar fi bine sa te gandesti bine ce tastezi pe mai departe ca bla-bla-ul nu mai tine. Simt atat de bine din scriitura oamenilor incat e ff greu sa ma insel.

Si ca sa intelegi cum pariez, e oarecum in blind. Poca mi-a zis, nu m-am indoit nici o secunda de ce-mi zice pentru ca asa cum am zis "citesc" oamenii. Si ea e citita de mine. Mi-a si aratat un print, nu ca ar fi crezut ca ma indoiesc ci ca il avea. Asa ca eu nu am cu mult mai multe date decat tine. Diferenta o face onestitatea. Si foloseste cuvantul asta un golan. Dar tu esti mult mai rau. O otreapa. De unde stiu asta? Dupa cum si ce scrii...

Si daca s-a laudat? O, da! Si consider ca are cu ce! Dar daca a zis-o si aici (daca nu o zicea ea in alt topic nu-mi permiteam sa o zic eu aici), cineva care gandeste cat de cat are de castigat un ascendent psihic foarte mare. Ah, deci se poate. Eu asta am simtit si atat. Nu indoiala, nu invidie, o foarte putina motivatie, un gand fulgerator "ce ar fi sa ma reapuc de treaba?", dar l-am ucis in fasa. Mi-s inca vii experiente trecute. Si prezente citind pe cativa (foarte putini) de pe aici. Comparand ce ar trebui sa simta cineva "normal" cu ceea ce ai emis tu, iti dai seama cine esti.

Pai ilogicule care esti tu agitator, tu crezi ca tine la ceilalti manipularea ce o incerci? Vrei sa induci ideea ca e un complot de a se face reclama unui studio. Exista sectiunea reclama. Poate posta oricand acolo cu printuri si orice mai permite categoria aia. Pai mai ... daca era asa postul tau nu ar fi aparut. Aparitia postului tau e oglinda in care sa te vezi acum mai tarziu si cum te vor percepe ceilalti. Si astia pe care ii desconsideri tu sa stii ca nu sunt chiar retarzi.

Te rog aduna banii, apeleaza si la aliasul tau @smart-studio ca tot a facut o fata 1000$ intr-o zi (iaca ca-ti fac si tie reclama), acum e pe val si e de preferat sa se mute la Dubai dublandu-si banii, puneti mana de la mana si hai fiti barbati. Nu mai mieunati din spatele monitorului. Veniti sa vedeti coaiele lu' tati!
WinXPfather
VETERAN
VETERAN

Mesajde GlamChatStudio » 12 Aug 2013, 08:26

Ca bine zici winx, sa vina cu benjamins si eu vin si ii deschid sitele la z
ziua respectiva,imi scot si eu banii de concediu:)))
In viata mea nu am afirmat nimic ce nu pot demonstra in privinta paymenturilor pentru ca stiu ca minciuna are picioare scurte.
Cat priveste reclama , nu vezi cata reclama imi fac pe forum? Uita-te la semnatura:))) Nu m-am obosit nici sa-mi pun sitele la semnatura pentru ca in acest moment nu am nici un loc liber si rar se elibereaza unul.
Deci unde vrei si cand vrei I am in.
GlamChatStudio
VETERAN
VETERAN

Anterior

Înapoi la Despre video chat - discutii generale

• { RELATED_TOPICS }
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj