Cumpararea unui studio de videochat gata facut

Discutii generale despre activitatea de video chat. Pareri, opinii, intrebari, mod de lucru, povesti, discutii diverse despre siteuri de videochat si despre acest job in general, toate isi au locul in aceasta categorie.

Mesajde bogdanm » 21 Aug 2013, 15:46

Buna,

A cumpara un studio de videochat poate fii o alegere buna ?Sau toate care sunt vandute sunt vandute ca nu mai functioneaza.
Va multumesc
bogdanm

Mesajde Nikalai » 21 Aug 2013, 17:00

Cumperi studioul k si calculatoare,decoruri...etc sau cumperi afacerea cu tot cu conturi,colaborari,modele ?
Nikalai

Mesajde bogdanm » 22 Aug 2013, 09:43

Nikalai scrie:Cumperi studioul k si calculatoare,decoruri...etc sau cumperi afacerea cu tot cu conturi,colaborari,modele ?

Cu tot cu modele
bogdanm

Mesajde IsaGlamChat » 22 Aug 2013, 10:08

bogdanm scrie:
Nikalai scrie:Cumperi studioul k si calculatoare,decoruri...etc sau cumperi afacerea cu tot cu conturi,colaborari,modele ?

Cu tot cu modele

In primul rand,nimeni nu vinde un studio cu modele,e ca si cum ti-ai vinde portofelul,un studio care produce cat de putin este o sursa de venit,in al doilea rand oamenii nu pot fi vanduti/cumparati,a doua zi poti sa nu mai ai nici un model,probabilitatea fiind de 99%.
IsaGlamChat
VETERAN
VETERAN

Mesajde bogdanm » 31 Aug 2013, 23:08

pocahontas scrie:
bogdanm scrie:

Cu tot cu modele

In primul rand,nimeni nu vinde un studio cu modele,e ca si cum ti-ai vinde portofelul,un studio care produce cat de putin este o sursa de venit,in al doilea rand oamenii nu pot fi vanduti/cumparati,a doua zi poti sa nu mai ai nici un model,probabilitatea fiind de 99%.

Pocahontas tu ai mereu cele mai sumbre vesti sa imi dai aproape ca imi vine sa ma orientez catre altceva numai catre ce videochaturile sunt acuma cele mai profitabile afaceri.
bogdanm

Mesajde GlamourFoto » 01 Sep 2013, 01:21

bogdanm scrie: Pocahontas tu ai mereu cele mai sumbre vesti sa imi dai aproape ca imi vine sa ma orientez catre altceva numai catre ce videochaturile sunt acuma cele mai profitabile afaceri.

Salut bogdan am vazut cam toate posturile scrise de tine de la cautarea unui partener, agentie cu modele, pana la casa de productie filme adult, eu inteleg ca tu iti doresti sa intri in acest domeniu si pe mine nu m-ar deranja absolut deloc acest lucru.

Dar trebuie sa stii un lucru ca "videochaturile" e cele mai profitabile afaceri pentru anumite persoane pentru multi altii este mai putin profitabil de aceea si anunturile de vanzare.

Trebuie sa intelegi un lucru dupa cum a spus si poca, Nimeni nu o sa vanda ever o afacere care merge decat daca primeste o suma considerabila mult mai mare decat poate respectiva afacere sa produca intr-un anumit timp sa zicem un an de zile. Este logic! de ce sa vanda o sursa sigura de venit cand intr-un an va castiga mult mai multi bani decat ii dai tu? Este ilogic nu?

Ce ai sa cumperi tu insa cand achizitionezi un studio de videochat de-a gata? ai sa cumperi niste calculatoare si niste camere web sau camere video cine stie cum setata cat folosite si multe alte lucruri, ai sa mai cumperi 2-3 masute niste dulapuri, eventual paturi saltele, aceste lucruri Bogdan le poti cumpara de la orice magazin, le bagi intr-o locatie si gata ai studioul de videochat functional si profitabil? Nu cred.

Cat despre cumpar studioul de videochat cu tot cu modele
- modelele a doua zi pot sa nu se mai prezinte la munca prinde orbu scoatei ochii.
- modelele de ce ar renunta la conturile vechi ( de la celalat studio ) pe care au ratings, membri vechime in site, ca sa o ia de la inceput cu noi conturi ?
- pe anumite siteuri modelul nu-si poate face alt cont decat dupa 3 luni,
- daca iti cedeaza contul cu modele de pe site trebuie sa te gandesti sa schimbi si metoda de plata si totodata sa te gandesti la faptul ca nu prea poti sa faci un transfer de acest gen un cont de pe un site facut pe numele xx sa fie trecut pe numele YY.

Si multe alte lucruri la care trebuie sa fi super atent pentru ca tu ai neste bani, si este foarte posibil ca cineva sa iti ia bani respectivi si sa iti dea in schimb 3-4 calculatoare si niste webcamuri.

Vad, inteleg incercarea ta de a intra in domeniu, dar daca nu o faci pe pasi mici si siguri o sa fie un esec :), primul pas este: cunoasterea domeniului ... cum ar fi daca eu m-as pune sa deschid acum un service auto ca aici in bucuresti sunt o multitudine de accidente zilnic si lumea are nevoie de asa ceva.. cu siguranta va fi un esec pentru ca eu nu am nici cel mai mic habar despre acest domeniu. chiar daca cumpar echipament si angajez 2-3 persoane care "cica se pricep".

Ehh sunt multe de discutat si este tarziu.

Spor acolo
GlamourFoto
VETERAN
VETERAN

Mesajde bogdanm » 01 Sep 2013, 11:31

GlamourFoto scrie:
bogdanm scrie: Pocahontas tu ai mereu cele mai sumbre vesti sa imi dai aproape ca imi vine sa ma orientez catre altceva numai catre ce videochaturile sunt acuma cele mai profitabile afaceri.

Salut bogdan am vazut cam toate posturile scrise de tine de la cautarea unui partener, agentie cu modele, pana la casa de productie filme adult, eu inteleg ca tu iti doresti sa intri in acest domeniu si pe mine nu m-ar deranja absolut deloc acest lucru.

Dar trebuie sa stii un lucru ca "videochaturile" e cele mai profitabile afaceri pentru anumite persoane pentru multi altii este mai putin profitabil de aceea si anunturile de vanzare.

Trebuie sa intelegi un lucru dupa cum a spus si poca, Nimeni nu o sa vanda ever o afacere care merge decat daca primeste o suma considerabila mult mai mare decat poate respectiva afacere sa produca intr-un anumit timp sa zicem un an de zile. Este logic! de ce sa vanda o sursa sigura de venit cand intr-un an va castiga mult mai multi bani decat ii dai tu? Este ilogic nu?

Ce ai sa cumperi tu insa cand achizitionezi un studio de videochat de-a gata? ai sa cumperi niste calculatoare si niste camere web sau camere video cine stie cum setata cat folosite si multe alte lucruri, ai sa mai cumperi 2-3 masute niste dulapuri, eventual paturi saltele, aceste lucruri Bogdan le poti cumpara de la orice magazin, le bagi intr-o locatie si gata ai studioul de videochat functional si profitabil? Nu cred.

Cat despre cumpar studioul de videochat cu tot cu modele
- modelele a doua zi pot sa nu se mai prezinte la munca prinde orbu scoatei ochii.
- modelele de ce ar renunta la conturile vechi ( de la celalat studio ) pe care au ratings, membri vechime in site, ca sa o ia de la inceput cu noi conturi ?
- pe anumite siteuri modelul nu-si poate face alt cont decat dupa 3 luni,
- daca iti cedeaza contul cu modele de pe site trebuie sa te gandesti sa schimbi si metoda de plata si totodata sa te gandesti la faptul ca nu prea poti sa faci un transfer de acest gen un cont de pe un site facut pe numele xx sa fie trecut pe numele YY.

Si multe alte lucruri la care trebuie sa fi super atent pentru ca tu ai neste bani, si este foarte posibil ca cineva sa iti ia bani respectivi si sa iti dea in schimb 3-4 calculatoare si niste webcamuri.

Vad, inteleg incercarea ta de a intra in domeniu, dar daca nu o faci pe pasi mici si siguri o sa fie un esec :), primul pas este: cunoasterea domeniului ... cum ar fi daca eu m-as pune sa deschid acum un service auto ca aici in bucuresti sunt o multitudine de accidente zilnic si lumea are nevoie de asa ceva.. cu siguranta va fi un esec pentru ca eu nu am nici cel mai mic habar despre acest domeniu. chiar daca cumpar echipament si angajez 2-3 persoane care "cica se pricep".

Ehh sunt multe de discutat si este tarziu.

Spor acolo

Eu as apela la agentia AMP(Adult media promotions) pentru ajutor insa cea mai mare frica a mea este ca nu voi gasi modele nici macar 1 sa fac activitatea sa mearga ca toate modelele for merge la studiori gen happy prostudio studio 20 .SI nimeni nu va vrea sa vina la un studio nou creat.Si aici la mine in Targu Mures daca as decide aicea sa il deschid probabil ca mas lovi de aceasta problema si studiourile care sunt deschise aicea sunt mixte baieti fete pentru ca nu gasesc destule fete.Asa ca singura mea problema ramane cum gasesc fete.

Intrun oras precum bucuresti sa gasesc mai usor modele?
bogdanm

Mesajde fetish » 01 Sep 2013, 11:51

nu neaparat , se gasesc mai usor , poti gasi modele usor da sa fie lepre , cum stiu eu pe un studiou unde se faceau 100 de dolari pe pay perioud si in restul timpului fetele se simteua bine dansau , se vedeau cu tipi , mai o tuica , mai o maslina ca deh oameni suntem :lol:

uite eu nu cred ca fiecare om din lume e bun la marketing sau ca daca de exemplu esti un model profi esti si neaparat un patron de studiou excelent

eu de asta am preferat sa nu deschid studiou , sa nu ma leg la cap , sa ma enervez , sa intalnesc toate ciudatele si neserioasele , asa eu tintesc eu dau cu capul , eu raspund pt mine

ca patron poti sa ai mii de surprize nepplacute de la a -ti fura ceva din studiou , camere , pc uri , bani , mobile , pana la a corupe modelele sa le duca in alta parte si pana la a incalca regulile imp din idotenie si tu sa te trez definitiv banat pe nu stiu ce site

eu din cate observ , tu nu ai nici un fel de experienta in vdc , poate ma insel da eu am insel rar sau f rar , sincer sfatul meu e sa nu te bagi sa deschizi un studiou daca esti afon

si daca cun vdc ca industrie si esti uns cu toate alifiile tot e greu , da pai daca esti din afara

daca vrei un business bun deschide o macelarie sau o farmacie , know how ul pt astea e infinit mai mic decat in vdc si nestiind nu o sa ajungi decat sa iti iei tepe sau sa investesti si sa pierzi tot
fetish
VETERAN
VETERAN

Mesajde bogdanm » 01 Sep 2013, 15:21

Nu nu am experienta in videochat insa as apela la o firma care are AMP problema insa ramane gasirea fetelor am pus pe net ceva anunturi si nimik nici macar un baiat nu o aplicat la anunturile mele asta ma ingrijoreaza de invatat as putea invata repede nu ii problema.SI mai am o intrebare tu cu ce te ocupi estei model.
bogdanm

Mesajde WinXPfather » 01 Sep 2013, 16:23

bogdanm scrie:de invatat as putea invata repede nu ii problema

........lol
WinXPfather
VETERAN
VETERAN

Mesajde fetish » 01 Sep 2013, 17:06

da sunt model
fetish
VETERAN
VETERAN

Mesajde United Studios » 02 Sep 2013, 16:43

bogdanm scrie:Nu nu am experienta in videochat insa as apela la o firma care are AMP problema insa ramane gasirea fetelor am pus pe net ceva anunturi si nimik nici macar un baiat nu o aplicat la anunturile mele asta ma ingrijoreaza de invatat as putea invata repede nu ii problema.SI mai am o intrebare tu cu ce te ocupi estei model.

Nu stiu ce sa fac mai intai: sa rad? Sa plang?
United Studios
VETERAN
VETERAN

Mesajde SmartTeamStd » 20 Dec 2013, 11:39

Ai reusit sa rezolvi problema? Ai cumparat studio sau ai investit in altceva?
SmartTeamStd

Mesajde United Studios » 02 Ian 2014, 17:35

Bogdanm, uite ca m-am sucit. Vand eu unul din studiouri. Aprox 20 de modele. Peste 10 dintre ele sunt "veterane".
Cati bani ai la dispozitie sa cumperi un studio gata functional, cu tot cu modele?

P. S. Eu nu fac parte din categoria celor care te lasa fara modele a 2-a zi
United Studios
VETERAN
VETERAN

Mesajde sirflorinus » 16 Ian 2014, 11:50

Eu as apela la agentia AMP(Adult media promotions) pentru ajutor

mie imi miroase a reclama :)
sirflorinus
User Junior
User Junior

Înapoi la Despre video chat - discutii generale

• { RELATED_TOPICS }