Cum sterg materialele fotografice de pe google ?

Discutii generale despre activitatea de video chat. Pareri, opinii, intrebari, mod de lucru, povesti, discutii diverse despre siteuri de videochat si despre acest job in general, toate isi au locul in aceasta categorie.

Mesajde eueu » 15 Aug 2014, 11:26

In urma cu 2 ani am facut videochat de acasa, la o simpla cautare pe google dupa numele de scena, raman surprinsa de ceea ce vad, ma regaseam pe diferite situri cu fotografii, unele chiar de pe chaturate si free-nude-cam, acum incerc de cateva luni sa trimit emailuri sa elimine aceste materiale fotografice si bineinteles, ca nu este luata nicio masura pt. elimarea lor. Cei de la google mi-au spus ca webmasteul siturilor trebuie sa le stearga, nu stiu ce sa ma fac, chiar nu exista alte solutii de eliminrea lor? Eu m-am inscris pe chaturbate, dar nu si pe free-nude-cam sau altele, si acum constat ca exact cu acelasi nume apar pe mai multe situri de care nu am auzit niciodata. Astept sfaturi. Multumesc
eueu

Mesajde WinXPfather » 15 Aug 2014, 12:23

modalitati-inlaturare-pvt-urilor-inregistrate-net-t12516.html

A facut Adi un tutorial. Dar ce ti se intimpla se numeste promovare pentru care in mod normal ar trebui sa multumesti. Dar nah oricum se cam scrie de ani de zile degeaba pe forumul asta :).
WinXPfather
VETERAN
VETERAN

Mesajde googlefun » 15 Aug 2014, 12:23

eueu scrie:In urma cu 2 ani am facut videochat de acasa, la o simpla cautare pe google dupa numele de scena, raman surprinsa de ceea ce vad, ma regaseam pe diferite situri cu fotografii, unele chiar de pe chaturate si free-nude-cam, acum incerc de cateva luni sa trimit emailuri sa elimine aceste materiale fotografice si bineinteles, ca nu este luata nicio masura pt. elimarea lor. Cei de la google mi-au spus ca webmasteul siturilor trebuie sa le stearga, nu stiu ce sa ma fac, chiar nu exista alte solutii de eliminrea lor? Eu m-am inscris pe chaturbate, dar nu si pe free-nude-cam sau altele, si acum constat ca exact cu acelasi nume apar pe mai multe situri de care nu am auzit niciodata. Astept sfaturi. Multumesc

Nu ai ce sfaturi sa astepti .Chaturbate e ...cum este . Ca apari si pe alte site-uri ce mai conteaza ? Sunt affiliati de ai lor probabil .Riscul pe un site gen Chaturbate unde totul e in free, pt oricine trebuie sa fie unul asumat .
Pentru alte nelamuriri sau ajutor , citeste ce sa mai scris :

modalitati-inlaturare-pvt-urilor-inregistrate-net-t12516.html
Bafta acolo .
googlefun
VETERAN
VETERAN

Mesajde spk_admin » 17 Aug 2014, 00:46

prin acceptare la pasul "termeni si cond .." (casuta aia care majoritatea dintre voi o bifati si dati repede next) ti-ai dat negru pe alb acordul ca pozele/videourile cu tine sa fie raspandite pe intreg mapamondul. NU SE NUMESC RISCURI, SE NUMESTE RESPONSABILITATE! .Probabil mai ai o tona de filmulete, pics cu tine in toata splendoarea ta, pe servere(situri) neaccesibile din ro cu un simplus earch pe ggl

nu-ti bate capul, la vremea respectiva a fost cea mai buna alegere:)) ..sti tu vorba.
spk_admin
User Junior
User Junior

Mesajde eueu » 17 Aug 2014, 14:43

Multumesc pentru ajutorul acordat, din pacate prin aceasta metoda :
"Modalitati de inlaturare a pvt-urilor inregistrate de pe net " nu reusesc, e atat de intortocheat, de nu reusesc. Am fost doua persoane care ne-am straduit dar fara efect. Om fii noi mai tolomaci :) ...offff Doamne...
eueu

Mesajde eueu » 17 Aug 2014, 14:47

Daca nu gasim pagina respectiva, putem incerca la contact: care contact? la situl respectiv, ca aici nu inteleg?
eueu

Mesajde GlamourFoto » 17 Aug 2014, 19:16

eueu scrie:Multumesc pentru ajutorul acordat, din pacate prin aceasta metoda :
"Modalitati de inlaturare a pvt-urilor inregistrate de pe net " nu reusesc, e atat de intortocheat, de nu reusesc. Am fost doua persoane care ne-am straduit dar fara efect. Om fii noi mai tolomaci :) ...offff Doamne...

Buna, eu am scris acel articol prin care invat lumea cum sa inlature materialele nedorite de pe internet si as dori sa stiu ce este asa de intortocheat? nu e scris destul de clar?
Vad ca au disparut niste fotografii de acolo din articol am sa le urc din nou.

eueu scrie:Daca nu gasim pagina respectiva, putem incerca la contact: care contact? la situl respectiv, ca aici nu inteleg?

Da trebuie sa contactezi siteul care le distribuie daca este fara folos faci plangere la google sa nu mai apara siteul respectiv in cautarile google dupa numele tau!
GlamourFoto
VETERAN
VETERAN

Mesajde Studio20 » 17 Aug 2014, 19:31

Intre timp avem o solutie noua la dispozitie, pe care iti recomand sa o incerci: https://support.google.com/legal/contact/lr_eudpa?product=websearch
Studio20
VETERAN
VETERAN

Mesajde eueu » 18 Aug 2014, 13:32

Va multumesc din suflet TUTUROR pentru ajutor, si va rog sa ma intelegeti daca mai gresesc, si uneori nu reusesc dupa indrumarile voastre, si va mai adresez cate o intrebare! Va multumesc pentru tot sprijinul acordat!
eueu

Mesajde eueu » 18 Aug 2014, 14:00

GlamourFoto multumesc pentru materialul incarcat, acum imi va fii mult mai usor. Multumesc
eueu

Mesajde eueu » 18 Aug 2014, 19:11

Buna! In cele din urma mi-e imposibil sa sterg pozele, m-am decis sa apelez la Autoritatea Nationala de Supraveghere a Prelucrarii datelor cu caracter personal. Ceva trebuie sa-i oblige sa sterga toate datele care iti pot afecta viata privata indiferent de situatie, asa ca eu o voi face, si daca e nevoie merg si in instanta.
eueu

Mesajde eueu » 18 Aug 2014, 19:48

Am incercat Studio20 si varianta de eliminare prin google le-am trecut url-ul le-am scris si motivele, am facut tot pas cu pas, si la final cand dau trimitere, imi afiseaza sa rescriu URL-urile. Am incercat de mai mult de 20 de ori si tot aceasi treaba o intampin, ce pot sa mai fac, simt ca mor, sunt disperata...
eueu

Mesajde eueu » 18 Aug 2014, 21:43

Buna! Va aduc vesti BUNE au fost sterse toate materialele, cand accesez pagina imi afiseaza 404-nothing found.
eueu

Mesajde eueu » 19 Aug 2014, 10:13

Buna tuturor! Ieri v-am adus vesti imbucuratoare, dar....surpriza, am disparut de pe web dar am ramas la rubrica imagini, am contactat situl si am primit urmatorul raspuns : "these images you see are kept in google's cache - nothing i can do to remove them

they should be gone in couple of weeks as soon as google recons there is no source" Acum va inteb pe voi, ce pot face sa le elimin cat mai repede? Multumesc
eueu

Mesajde IsaGlamChat » 19 Aug 2014, 11:23

eueu scrie:Buna tuturor! Ieri v-am adus vesti imbucuratoare, dar....surpriza, am disparut de pe web dar am ramas la rubrica imagini, am contactat situl si am primit urmatorul raspuns : "these images you see are kept in google's cache - nothing i can do to remove them

they should be gone in couple of weeks as soon as google recons there is no source" Acum va inteb pe voi, ce pot face sa le elimin cat mai repede? Multumesc

Eu nu inteleg paranoia asta,parca zici ca toata lumea iti stie screenul si te asteapta o gasca de futaci zilnic la usa.Am inteles,nu vrei sa stie nimeni ce lucruri ''oribile'' ai facut,vrei sa ai un trecut imaculat ca si cand nici usturoi nu ai mancat ,nici gura nu-ti pute dar ai putina rabdare sau poti sa iei primul avion sa te duci la sediul google sa le faci un show poate se misca mai repede.
IsaGlamChat
VETERAN
VETERAN

Mesajde GlamourFoto » 19 Aug 2014, 13:49

eueu scrie:GlamourFoto multumesc pentru materialul incarcat, acum imi va fii mult mai usor. Multumesc

Cu placere personal nu mi se pare ca am facut cine stie ce lucru mare, dar daca au fost de ajutor cele scrise de mine acum 2 ani ma bucur.

eueu scrie:Buna! In cele din urma mi-e imposibil sa sterg pozele, m-am decis sa apelez la Autoritatea Nationala de Supraveghere a Prelucrarii datelor cu caracter personal. Ceva trebuie sa-i oblige sa sterga toate datele care iti pot afecta viata privata indiferent de situatie, asa ca eu o voi face, si daca e nevoie merg si in instanta.

Aici exagerezi un pic, ok ok am inteles e vorba de panica stres rusine nopti nedormite, dar totusi nu ai pus problema bine - daca respectivele materiale sunt pe siteuri de afiliere nu o sa te bage nimeni in seama, efectiv o sa iti rada in nas pentru ca siteul va scoate contractul semnat de tine (ti-ai dat acceptul cand te-ai inregistrat ca performer) prin care specifici cum ca materialele transmise pe site nu mai sunt proprietatea ta si ca ei pot sa faca orice cu ele.

Efectiv pot sa printeze un banner imens sa il afiseze pe blocul din fata locuintei tale ! au dreptul asta pentru ca tu ti-ai dat acordul sunt protejati din punct de vedere legal!

Daca materialele sunt preluari ilegale din pvt sau fara acordul celor care apartin ( siteului ) poti sa faci ceva! dar trebuie sa vezi cu cine ai de-a face, pentru ca daca sunt siteuri anonime hostate pe niste servere rusesti no name din siberia succes cu datul in judecata!

Nu vreau sa te descurajez doamne fereste dar totul se face cu calm nu asa batand din picior!

Pocahontas :lol: :lol: :lol:
GlamourFoto
VETERAN
VETERAN

Mesajde spk_admin » 19 Aug 2014, 14:10

pocahontas scrie:
eueu scrie:Buna tuturor! Ieri v-am adus vesti imbucuratoare, dar....surpriza, am disparut de pe web dar am ramas la rubrica imagini, am contactat situl si am primit urmatorul raspuns : "these images you see are kept in google's cache - nothing i can do to remove them

Eu nu inteleg paranoia asta,parca zici ca toata lumea iti stie screenul si te asteapta o gasca de futaci zilnic la usa.Am inteles,nu vrei sa stie nimeni ce lucruri ''oribile'' ai facut,vrei sa ai un trecut imaculat ca si cand nici usturoi nu ai mancat ,nici gura nu-ti pute dar ai putina rabdare sau poti sa iei primul avion sa te duci la sediul google sa le faci un show poate se misca mai repede.

lol lol lol
nu inteleg de ce unii vor sa fie si cu pl in c* si cu sufletu in rai

nu se poate fratilor, este scris adanc in codul sursa al UNIVERSULUI :))
spk_admin
User Junior
User Junior

Mesajde al1na » 27 Aug 2014, 20:23

Buna all !
Cu o problema aseamanatoare m-am confruntat si eu odata... Stateam noaptea sa dau mailuri si rapoarte la pagini de internet ! Stiu exact cum te simti intr-o astfel de situatie
eueu ... e foarte obositor psihic !
Din propria exp. te sfatuiesc sa stai linistita k vor disparea cu siguranta ! doar k ce-i drept trebuie insistat un pic si nu te astepta la rezultate imediate !

eu de la 26 de pagini in google search am ramas cu 13 pagini ! primu lucru de care sa tii cont e k acel nickname sa fie sters de pe site-urile pe care ai lucrat! adik contul de model sa fie sters ... eu am avut 7 siteuri cu acelasi nickname a trebuie sa dau cancel account pe toate 7, abia dupa o saptamana am inceput sa vad dif. in search ... inca mai apareau afiliatele ! cauta sa copiezi link-urile alea si trimite-le siteului unde ai avut contu ... banuiesc k poti face diferenta ! eu de ex. aveam foarte multe link-uri afiliate de la jasmin ... le-am trimis toate linkurile help-ului de la jasmin si chiar s-au ocupat de`le-au sters !

succes si sa auzim de bine !
al1na

Înapoi la Despre video chat - discutii generale

• { RELATED_TOPICS }
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj