Cum sa raman autentic(a)?

Discutii generale despre activitatea de video chat. Pareri, opinii, intrebari, mod de lucru, povesti, discutii diverse despre siteuri de videochat si despre acest job in general, toate isi au locul in aceasta categorie.

Mesajde Me,Myself & I » 02 Sep 2014, 01:12

" A avea succes inseamna A FI TU INSUTI, FERICIT SI IMPACAT , INDIFERENT DE CIRCUMSTANTELE EXTERIOARE."
...cata tulburare mi-a provocat aceasta fraza! mi s-a spus de mic copil ca pentru a avea succes trebuie sa ai rezultatele cele mai bune la scoala ca sa obtii un job cu multi bani, sa ai de toate si oamenii sa te respecte si sa te admire pentru succesul tau...insa sa fiu eu insami nu mi-a spus nimeni!
Acum, la 30 ani lucrand ca model in videochat, imi doresc mai mult... mai multi bani, lux, un apartament mai mare, de preferabil langa un parc cu lac :D , masina... abundenta, prosperitate, sa evoluez, sa am succes...

Sa fiu eu insami , fericita si impacata...da! vreau! mai mult ca oricand! mi-e greu insa sa fiu acolo, in fata camerei... de multe ori ma pun pe mine pe " hold", imi pun "masca" ,joc rolul pt ca vreau banii...vreau mai mult si mai mult si in final uit de mine. iubesc aspecte din acest job si oportunitatile care mi le ofera de aceea vreau sa-l practic la alt nivel...

TU...cum reusesti sa ramai autentic(a) cand experientele exterioare te influenteza atat de mult?
iti multumesc ca imi impartasesti si mie din autenticitatea ta :)
Me,Myself & I

Mesajde GlamourFoto » 02 Sep 2014, 03:20

Me,Myself & I scrie: TU...cum reusesti sa ramai autentic(a) cand experientele exterioare te influenteza atat de mult?

Ar fi atât de multe de spus aici, din păcate scriu de pe telefon și am sa fiu scurt, cred ca este vorba de o tulburare de moment care te poate ajuta sa evoluezi, sau care va trece!

Răspunsul strict la întrebarea ta:
Încerci pe cât posibil sa nu te lasi afectat de factori externi.

Este alegerea ta dacă un anumit lucru / situație te afectează sau nu!
Nu vorbesc de cazurile grave când nu mai știi de tine, cand nu ai control deloc asupra sentimentelor și trăirilor tale, ci strict de cazurile când tu, datorita slăbiciunii care ne caracterizează ca și oamenii te lași afectat.
Este alegerea ta 100% de aceea, este bine sa ai grija unde și cui dai posibilitatea sa te afecteze. Și dacă sa întâmplat odată, dacă exista antecedent în aceasta direcție ar fi îndicat sa ai grija sa nu se repete.

Acum vine următoarea întrebare: crezi ca mai exista multă autenticitate? Când suntem produsul mediului și a societatii în care trăim! Cand ajungem sa trăim după anumite standarde impuse de alți, fiind o societate de consum, care tot timpul vrea mai mult în loc sa se oprească un timp și sa se bucure de ce are, efectiv sa trăiască sa se bucure pentru ca timpul trece.

Cred ca la tine este vorba mai mult de capacitatea de percepție asupra anumitor lucruri! Referitor la chat este bine ca vrei sa avansezi, pentru a face acest lucru ai nevoie de know-how și de multa munca, sau de un pic de îndrumare. Faptul ca ai teluri bine stabilite te va motiva sa tragi tare.

Sunt sigur ca poti sa faci lucrurile mărețe și ca ai sa fi o surpriza plăcută.

Spor acolo
GlamourFoto
VETERAN
VETERAN

Mesajde andromaca_mulge_vaca » 02 Sep 2014, 07:38

andromaca_mulge_vaca
VETERAN
VETERAN

Mesajde IsaGlamChat » 02 Sep 2014, 08:43

Me,Myself & I scrie:" A avea succes inseamna A FI TU INSUTI, FERICIT SI IMPACAT , INDIFERENT DE CIRCUMSTANTELE EXTERIOARE."
Acum, la 30 ani lucrand ca model in videochat, imi doresc mai mult... mai multi bani, lux, un apartament mai mare, de preferabil langa un parc cu lac :D , masina... abundenta, prosperitate, sa evoluez, sa am succes...

Sa fiu eu insami , fericita si impacata...da! vreau! mai mult ca oricand! mi-e greu insa sa fiu acolo, in fata camerei... de multe ori ma pun pe mine pe " hold", imi pun "masca" ,joc rolul pt ca vreau banii...vreau mai mult si mai mult si in final uit de mine. iubesc aspecte din acest job si oportunitatile care mi le ofera de aceea vreau sa-l practic la alt nivel...

Prima fraza,este minciuna cu care traiesc toti oamenii de success,nici cei care nasc miliardari nu sunt fericiti,daca te uiti in jur vezi multi oameni si din cei care s-au nascut cu bani extrem de nefericiti,fericirea este doar aparenta dar nu putem sti ce este in sufletul unui om decat daca ne este foarte apropiat.

Faptul ca iti doresti multi bani si prin asta te simti fericit/a se datoreaza faptului ca oamenii isi doresc mereu ce nu au,cand o sa ai multi bani o sa vezi ca nu ei sunt cei care-ti controleaza viata daca tu in esenta ai ramas macar 50% cel din trecut,pe urma se mai pune problema cum ajungi la bani,ce esti dispus/a sa faci pentru ei ,pentru ca este extrem de greu sa faci multi bani fara sa faci compromisuri,fara sa calci pe cateva cadavre,etc,cat de mult vrei sa pastrezi din vechiul ''tau''?

Spunand ca-ti este greu sa fi in fata camerei dar totusi vrei banii mai mult decat orice,deja faci compromisul,deja faci ceva pentru ca trebuie sa faci,nu trebuie sa te ingrijorezi,cam asta fac toti oamenii:)

Cum am reusit eu sa raman ''lucida''?Simplu,mi-am fixat si aranjat prioritatile,am decis ce pot sacrifica si ce nu si pana unde pot sa merg si acolo m-am oprit,nu am trecut niciodata linia,pentru nici o suma,nu sunt gata si nu am fost niciodata sa trec peste orice pentru ca am invatat ca nu banii sunt cei mai importanti,am vazut asta cand I-am facut si m-am intrebat si acum ce mai fac,ca banii nu mai ma satisfac?

Cam asa stau lucrurile,trebuie sa gasim o balanta cu noi si sa stabilim de fapt ce ne face fericiti cu adevarat pentru ca de multe ori unele chestii ne fac fericiti doar in aparenta.
IsaGlamChat
VETERAN
VETERAN

Mesajde googlefun » 02 Sep 2014, 09:54

Clar trebuie sa ma apuc si eu de alergat !
googlefun
VETERAN
VETERAN

Mesajde Me,Myself & I » 02 Sep 2014, 12:08

"Iubiţi oameni cu sufletul curat, care năzuiţi la fericire, la bunăstare, la bucuria de a trăi şi la linişte sufletească, oameni care vă avântaţi cu optimismul specific tinereţii, în vâltoarea ameţitoare a societăţii de consum, vă implor spre binele vostru, nu irosiţi bunul cel mai de preţ primit de la Dumnezeu, nu irosiţi timpul limitat de viaţă ce v-a fost dat o singură dată, care este incredibil de scurt şi necruţător de ireversibil. Nu vă lăsaţi ispitiţi şi prinşi de capcanele întinse de societatea de consum, nu vă irosiţi timpul, capacităţile fizice, intelectuale şi sănătatea, pentru a obţine lucruri scumpe de care în fond nu aveţi nevoie, nu vă lăsaţi stăpâniţi de vanitate, ambiţii deşarte, ură, invidie şi de dorinţa oarbă de acaparare. După cum spunea Seneca, sărac nu este cel care are puţin ci acela care îşi doreşte mult. In folclorul românesc e cunoscută povestea despre „cămaşa fericitului”, iar Diogene care trăia acum 2000 de ani într-un butoi, ne-a arătat cât de puţin ne este trebuitor pentru a trăi şi a locui în pace şi linişte sufletească. Iată cât de puţin ne trebuie pentru a fi fericiţi, iată ce inutilă este goana după bogăţii materiale de tot felul. Mai spune un înţelept cântec poular : „geaba-ai aur şi palate, tot aici le laşi pe toate…”Trecutul nu poate fi nici schimbat şi nici reînviat, iar viitorul nu îl putem cunoaşte şi nici nu ar fi bine să îl cunoaştem, pentru că asta ne-ar lua speranţele privind ziua de mâine şi ne-ar umple de spaimă. Ne rămâne doar prezentul, pe care suntem datori să-l trăim cu sufletul deschis, cu bucurie, cu iubire de oameni, de natură şi de Dumnezeu. Unul dintre marile secrete ale fericirii, este trăirea cu bucurie a fiecărei clipe, a fiecărei activităţi, a fiecărei îndeletniciri, a fiecărei relaţii cu oamenii din jur, cu natura şi cu Dumnezeu. " BADEA CHEORGHE - PERMANENTE

ITI MULTUMESC andromaca pentru acest articol...m-a miscat pana la lacrimi.

MULTUMESC glamour ,pocahontas pentru opiniile voastre...
...MA INCLIN
Me,Myself & I

Mesajde andromaca_mulge_vaca » 02 Sep 2014, 12:19

Me,Myself & I scrie:" A avea succes inseamna A FI TU INSUTI, FERICIT SI IMPACAT , INDIFERENT DE CIRCUMSTANTELE EXTERIOARE."
...cata tulburare mi-a provocat aceasta fraza! mi s-a spus de mic copil ca pentru a avea succes trebuie sa ai rezultatele cele mai bune la scoala ca sa obtii un job cu multi bani, sa ai de toate si oamenii sa te respecte si sa te admire pentru succesul tau...insa sa fiu eu insami nu mi-a spus nimeni!

TU...cum reusesti sa ramai autentic(a) cand experientele exterioare te influenteza atat de mult?

ai ATAT de multe contradictii in ceea ce spui incat fie esti un ziarist de la click/cancan care vrea sa-si faca articolul pe emanatiile noastre, fie ai nevoie de un therapist.
orice persoana este autentica in felul ei si anume unica si irepetabila, insa nu orice persoana intelege diferenta dintre ambalaj si continut nici al altora si nici in cazul propriei persoane, din pacate....cauta-te pana te gasesti....
andromaca_mulge_vaca
VETERAN
VETERAN

Mesajde BrattyPrincess » 02 Sep 2014, 13:24

Vai de mine!...
BrattyPrincess
User Activ
User Activ

Mesajde googlefun » 02 Sep 2014, 13:28

"MULTUMESC glamour ,pocahontas pentru opiniile voastre...
...MA INCLIN "

Esti homeric(a) !
Pai frate/sora autentic(a) , cum de-ti permiti ca pe mine sa ma sari din schema ?
E frumos ? Stii tu ce am vrut sa spun acolo ? Probabil nu stii , dar vii si intrebi ,nu ?
In halucinatiile /fantasmele tale fara sfarsit ai gresit cumva forumul ? Ai asa un sentiment de dejavu ? Ai sentimentul ca ai mai fost pe acest forum , ca te-ai prezentat in trecut ? Nu-i asa ca ai senzatia ca ne cunostem de cand lumea ? Daca raspunsul este Da la majoritatea intrebarilor , te inteleg foarte bine .
Expune-ne cazul mai pe indelete -cap coada- garantez ca suntem deschisi la minte si toleranti ,toti pana la unul .

Esti pe vapori deja ? Nu mai ai combustibil ? :wink:
P.S. :Spune-ne tot ce stii/vrei sa afli , nu doar franturi apocaliptice , agree ? :wink:
P.S.2 Si eu i-ti multumesc pt ultima postare .Ma miscat pana la lacrimi recunosc .Dar din cauza ca am ras cum nu am mai facut-o demult ! Am spus si eu ca BrattyPrincess printre sughituri : Vai de mine!...
Daca esti ce zice andromaca@ tot noi te putem ajuta intr-un fel .I-ti livram o poveste de o sa se masturbeze toata redactia -inclusiv femeia de servici - dar mai inainte de asta,chiar nu stiu sigur daca exista butonul "Doneaza" aici pe forum , ca sa te indrum .Daca totusi exista si faci o donatie onorabila i-ti livram povestea .
Deal ?
googlefun
VETERAN
VETERAN

Mesajde BrattyPrincess » 02 Sep 2014, 17:19

Imagine
BrattyPrincess
User Activ
User Activ

Mesajde googlefun » 02 Sep 2014, 19:58

Vai de mine!...
googlefun
VETERAN
VETERAN

Mesajde Me,Myself & I » 02 Sep 2014, 20:16

MULTUMESC! googlefun... mi-ai adus aminte cat de important e sportul pentru minte, corp... asa ca in seara asta ,dupa mult timp am fost pe stadion la alergat... 7 ture de stadion fara oprire , BRO! :)
Me,Myself & I

Mesajde googlefun » 02 Sep 2014, 22:05

Me,Myself & I scrie:MULTUMESC! googlefun... mi-ai adus aminte cat de important e sportul pentru minte, corp... asa ca in seara asta ,dupa mult timp am fost pe stadion la alergat... 7 ture de stadion fara oprire , BRO! :)

WOW ! 7 ( sapte ture ) ???????
Se pare ca efortul anaerob e mai mult degeaba ,nu-ti dezvolta acea parte a creierului care te face sa filozofezi ci mai degraba sa meditezi tacut ,in liniste .Efortul aerob- in acest caz alergarea- prin consumul de oxigen din afara organismului -pastrand aproape intacte rezervele de oxigen din organism - sigur are beneficii si in aceasta chestiune .
As vrea si eu sa pot filozofa -pe orice tema -nici nu ar mai conta pana la urma ,numai ca vorba romanului "cu un ochi la slanina si cu altul la faina ' nu cred ca merge .Aerobicul amestecat cu anaerobicul nu prea functioneaza , decat daca unul din ele e facut la nivel minim .
Iar cel aerobic ca sa dea si rezultate trebuie facut la nivel cam maricel , macar 5 km acolo , dar asa distrug acumularile de la anaerob ! :(
Asta este !
Raman fara posibilitatea de a filozofa ,cel putin pentru moment .
looooooool
PS :Credeam ca deja esti pe vapori ....dar daca alergarea a facut minuni ..nimic nu este asa grav cum parea :D :D
LOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL
Alergarea executata singura sau organizat cu colegii de ...redactie ? :wink:
googlefun
VETERAN
VETERAN

Mesajde googlefun » 03 Sep 2014, 16:33

Stiu foarte bine ce inseamna 7 ture de stadion fara oprire ,mai ales dupa mult timp de pauza .
Daca a fost adevarata afirmatia ,probabil azi nici nu te mai poti deplasa pana la pc .
Totusi fa un efort si taraste-te pana la pc . :D
Lamureste pe toata lumea cum e cu aparitia ta meteorica , ce te-a determinat sa filozofezi pe teme aparent abrupte/contondente si/sau mai poti specifica daca ,doar vroiai intradevar sa-ti faci un articol de presa.
Cum suna si titlul topicului sugerat de tine ,eu cred ca odata emisa aceasta pretentie de a ramane autentica -mai intai trebuie - sa dovedesti ca nu esti falsa !..Nu-i asa ?
Cum sa poti ramane un autentic fizician de renume mondial ,cand tu de fapt nu ai fost niciodata unul dintre ei ba mai mult corijentele tale repetate la disciplina numita "fizica " nu te recomanda pentru ce pretinzi ca vrei sa ramai .Ca sa ramai intr-o stare/pozitie anume ...trebuie mai intai sa fi fost in ea , nu ?
Crezi ca poti emite supozitia ca esti preocupat sa ramai un autentic businessman in domeniul petrolului -sa zicem- cand tu toata viata ai lucrat la stat in domeniul invatamantului ?
Ori revii cu lamuriri ,ori spui ca a fost o gluma si spui doar "bye bye " .
"TU...cum reusesti sa ramai autentic(a) cand experientele exterioare te influenteza atat de mult?
iti multumesc ca imi impartasesti si mie din autenticitatea ta...
"

Pai ....cum sa-ti explic ,ca sa intelegi frivolitatea intrebarii tale ? !! E ca si cum nu ne cunoastem , totusi te invit ca o cafea de lucru pe tine si inca 2-3 persoane sa stabilim o viitoare colaborare .
Dupa fix 1 minut neretinandu-ti inca numele intreb : I-ti place /practici sex anal/grup ? :o :o :shock: :o
Sau ....
Daca te invita David Beckham si Victoria la cina cu inca 20 persoane necunoscute tie, tu te apuci brusc si dintr-o data -la desert -sa-l intrebi pe David cum sta cu sexul extraconjugal , numai pentru ca ti sa parut ca e distractiv omul ? Cam asa ai facut/aparut tu . :wink:
googlefun
VETERAN
VETERAN

Înapoi la Despre video chat - discutii generale