Cum a mers sesiunea de astazi?

Discutii generale despre activitatea de video chat. Pareri, opinii, intrebari, mod de lucru, povesti, discutii diverse despre siteuri de videochat si despre acest job in general, toate isi au locul in aceasta categorie.

Mesajde Zinia » 25 Aug 2013, 17:45

Va pup colegele!

M-am gandit sa deschid acest topic unde sa scriem cum a mers sesiunea, cate ore de stat online, la ce tarif, si pe ce site-uri.

4 ore de stat online pe LJ de la 23:00 pana la 4:00, $60 la 40% cu $1,99/min.

la voi cum a mers?
Zinia
User Junior
User Junior

Mesajde fetish » 25 Aug 2013, 19:11

la mine a mers bine , 4 ore online , target accomplished , acum ma pregsatesc de un gratar la fini

sa fiti iubiti
fetish
VETERAN
VETERAN

Mesajde joesancez » 25 Aug 2013, 20:08

Exista deja un post care seamana foarte mult cu zeci de raspunsuri si mii de vizualizari, se numeste:

Diary of a Webcam model

Topicul nou deschis, este un alt fel de a pune intrebarea:

Tu pe ce site lucrezi si cati bani faci?

"Colegele" te pot duce in eroare spunand siteuri si sume neadevarate.
joesancez
VETERAN
VETERAN

Mesajde Zinia » 25 Aug 2013, 22:30

Joesancez, eu totusi tind sa cred ca majoritatea sunt fete serioase si nu au niciun motiv sa spuna site-uri si sume neadevarate.

Am modificat tariful pe LJ la $2,99. Sa vedem cum decurge treaba asa in noaptea asta :mrgreen:
Zinia
User Junior
User Junior

Mesajde bernardo722 » 25 Aug 2013, 23:31

Sa ma scuzi!!...4 ore de stat online,de la 23.00 la 04.00???Woww :D
bernardo722

Mesajde Zinia » 25 Aug 2013, 23:52

bernardo722 scrie:Sa ma scuzi!!...4 ore de stat online,de la 23.00 la 04.00???Woww :D

Ai uitat de pauza, sau tu nu sti de asa ceva?

Fetele, la voi cum e? Cum merge?
Zinia
User Junior
User Junior

Mesajde dulcyka_sexy » 26 Aug 2013, 01:20

oare chiar e nevoie sa intrerupem activitatea dupa 2 3 ore de stat online, dupa ce abia strangem ceva trafic, pt pauze? chiar suntem bebelusi sa nu ne putem tine minim 8 ore pe noi? ce naiba...daca ati fi la un job real fara toaleta sau fara timp, ati vedea voi cum e fara pauze..iar ca sa fiu on topic- 2 ore online, 32$..si mai stau putin...tarif 2,49
dulcyka_sexy
User Avansat
User Avansat

Mesajde fetish » 26 Aug 2013, 10:56

off topic :eu asa lucrez numai in ture scurte , pt ca in 2 sau 3 ore imi strang banii de care am nevoie si traficul necesar , insa eu am mai zis aici , mi-am dresat membrii in asa fel incat in mom cand sunt on sar buluc , in general ies dupa 2 ore 2 .30 cand deja s-a terminat cu pvtele pe banda , eu cand ma loghez le zic din start am 2 ore de stat on intrati in pvt sau nu aia e eu mai mult nu stau , plus ca eu nu ma taclarisesc extraordinar de mult in free , si in general cand stai pe multiple sites daca ai pvt pe unul imediat se trag unul dupa altul

apoi mai fac ceva , o mancare un somn, alta tura de 2-3 ore si s-a terminat ziua si targetul ; daca merge nasol si scartaie , ori schimb intervalul orar ori schimb site urile intre ele , ori mai stau un maxim de 2 ore in plus la zi , de exemplu per trecuta mi - a mers excelent xlove , acum xl mi -a scartait rau rau de tot , gata l -am scos si am bagat naked ul in schimb , eu dac vad ca in primele 2 zile din per un site nu misca cum vreau eu gata imediat il schimb cu altul

mie mi se pare mult mai util pt mine asa pt ca stau fix la anumite ore cand stiu ca am trafic mult si in 6 ore maxim impartite in 2 ture fac acceasi bani pe care i -as face stand legat 8 ore

bine eu ff rar am un sg pvt, in special daca e pe 6 credite pe minut pe imlive sau dca e vre -un regular care sta de la 2-3 ore in sus , in maj timpului am de la 2 pvt in sus deci in conditille astea nah strangi altfel banii

plus ca facand pvt multe obosesti e logic iti dispare atentia, nu mai tastezi bien , te plictisesti etc

acum depinde de model cum functioneaza mai bine si cum se poate adapta

on topic: azi de la 8.30 la 10 . 30 dim , a mers f ok target pe jumatate accomplished , vedem dupa amiaza urm tura

inca o data aug nu m -a dezamagit

pret ; iml 2.80 pe min , aw 1.70 /1.60 lire pe min , cc 2.0 pe min( aici am 2 conturi ), naked ul pretul standard eu iau partea mea 1 dolar pe minut , xcams ul 018-0,20 pe min si pvt ele unde am 6x0,18 si extasy cu 0.20 de dolari al lui pe minut

am editata ac nu scrisesem preturile
fetish
VETERAN
VETERAN

Mesajde Zinia » 26 Aug 2013, 13:59

Dupa modificarea la $2,99 mi s-a parut ca nu e cazul chiar acuma asa ca am pus la loc tariful de $1,99.

A mers binisor aseara, dar sub asteptari.

Fetish, cate sesiuni ti in acelasi timp?
Zinia
User Junior
User Junior

Mesajde fetish » 26 Aug 2013, 15:32

intre 6 si 10 maximum depinde de timp si de nervi mei
fetish
VETERAN
VETERAN

Mesajde bernardo722 » 26 Aug 2013, 20:46

Zinia scrie:
bernardo722 scrie:Sa ma scuzi!!...4 ore de stat online,de la 23.00 la 04.00???Woww :D

Ai uitat de pauza, sau tu nu sti de asa ceva?

Fetele, la voi cum e? Cum merge?

Stiam de pauza dar,nu ma gandeam ca la 4 ore O ORA de pauza e binevenita :mrgreen: ...Clar,fiecare face cum vrea :roll:
bernardo722

Mesajde fetish » 26 Aug 2013, 22:46

de asta inteevenise Joe mai devreme , pt ca iaca 7 posturi si lumea deja a inceput sa se incontreze care pe unde apuca

si asta e numai inceputul , stati sa vedeti cand o posta careva ca a facut o suma cu 3 cifre in niste ore , atunci sa vezi circ si balacareala

sau dimpotriva cand o sa vina un model bun si o sa zica am avut o zi nasola , am facut numai 300 , in mod normal eu fac 800

sa vezi atunci tiganeal injuraturi mistocareli

Zinia , esti mai nouta pe forum , ia si citeste forumul mai din urma si o sa vezi pagini intregi de mistocareli ieftine si de 3 lei cand cineva a postat ca a facut un 800 in 6-8 ore , nu mai retin excat

nu stiu da ma uit si la fatucele astea tienere care fac vdc , sg sub de discutie cati bani ai facut da cum da ce fel da stai on mereu sau cate zile , cati bani pe ora

frate atatea discutii cand e mult mai simplu sa deschizi Pc si ii dai bataie si chiar sa faci bani

eu in viata asta a mea am inteles ca oamenii comfortabil financiar cu ei insisi nu vb deloc despre bani sau vb prea putin timp, despre bani non -stop vb parveniti si aia care nu ii iau

e f ff simplu cine vrea sa creda ca se fac bani in vdc crede , cine nu sa fie sanatos , nu trebuie sa ii deschida nimeni ochii
fetish
VETERAN
VETERAN

Mesajde Zinia » 26 Aug 2013, 23:33

Sincer fiecare poate sa posteze ce o vrea, eu una o sa postez asa cum e la mine si voi lua in considerare ce cred eu de cuviinta de la fiecare, chit ca o fi adevarat sau nu.

Am inceput de aprox 1 ora jumate- doua, merge bine pe LJ, tarif $1,99. Mai stau pana pe la 4:00.

Ce site(uri?) imi recomandati sa adaug pe langa LJ?

va pup
Zinia
User Junior
User Junior

Mesajde LolaHighClass » 27 Aug 2013, 12:30

Buna Zinia,

S-a mai postat acum ceva vreme o combinatie de site-uri si cum ar fi util sa le combinam, acel post a fost postat de Poca.

post77304.html?hilit=combinatie%20de%20siteuri#p77304

Anyway, din punctul meu de vedere LiveJasmin merge combinat foarte bine cu 1 sau 2 sesiuni de CamContacts. Acest site fiind de privat direct. In rest cam orice combinatie cu LiveJasmin da gres, ti-o spun din experienta proprie.

O zi frumoasa si spor la facut de banuti!
Alexandra.
LolaHighClass
User Junior
User Junior

Mesajde IsaGlamChat » 27 Aug 2013, 14:39

Zinia,trebuie sa intelegi un lucru,nici un host care face bani multi nu va posta,pentru ca se incepe vanatoarea,de la cei care vor spune fake print screen(dupa ce ti-l cer),pana la cei care cred si vor sa afle cine a fct acei bani si cum.......Ma gandeam azi cat de funny ar fi sa postez eu cat a fct un model vineri si mai ales cat a fct azi in nici 2 ore jumate...pe langa faptul ca fan clubul meu de hateri ar muri pe capete as atrage si mai multa ura,bad luck, pentru ca, ce nu sti nu te afecteaza iar omul este nascut sa urasca,barfeasca,invidieze,etc.Si latelly chiar nu mai simt nevoia de a impartasi cu nimeni bucuriile personale,realizarile si restul.Nici macar pentru reclama,nu am nevoie,imi place sa traiesc in lumea ignorantei si traiesc atat de bine:)
Postul asta e moralizator pentru fetele care nu prea fac bani sau ca un etalon pentru cine vrea sa se apuce de chat dar nu cred ca o sa vezi sume de mii de dolari sau zeci de mii,chiar daca ele se fac.
Bafta acolo!
IsaGlamChat
VETERAN
VETERAN

Mesajde fetish » 27 Aug 2013, 16:50

pai Poca si tu crezi ca modelele care nu fac bani o sa creada daca o sa vina cineva chiar si sa posteze un 300-400 de dolari la 8 ore ? sa nu zicem mai mult

deja un 300-400 pt cineva care din an in Paste face 100 de dolari e deja exagerare , ca sa nu mai zic ca o sa se puna iar placa , vesnica , ca lumea e in criza , ca pe foamea asta nu mai face nimeni pvt , ca nu mai merge vdc ul cum mergea , ca site urile sunt praf , ca oamenii se dau crocanti si asa mai departe

cine vrae sa faca bani ii face indiferent daca stie ca Maricica face 4000 sau 400 , cine o lalaie asta e

sa nu se inteleagag gresit si eu sut in asentiemntul Andromacai cu ce zicea laa alt topic , mai e ff ok sa pleci de jos chiar poate sa faci 10-20 de dolari pe zi , da in timp evoluezi sau daca nu evoluezi sa nu persisti in ideea ca fetele din Hof de exemplu sau fetele de top de pe jasmin , fac 25 de dolari , numai pt ca tu atat faci , e ca si cum tu detinator de Dacia 1300 ii explici unuia cu un Ferari ce mare masina ai si cat de buna e la orice

ideea topicului astuia e luata de pe celalat forum , unde initial s-a plecat asa intr-o veselie , si in final s-a ajuns la balacareli , la injuraturi , la useri care din invidie au devenit prieteni/ e cu modelele care faceau sume mari si le postau si care au inceput sa zica rezultatul zecilor de ore de supravegheri online

s-a ajuns la acuzatii , la afirmatii de 3 lei , ca iin final , useri buni si de la care ai ce invatat sa se retraga ca nah doar nu o sa stea sa fie albie de porci , mi se pare evident

nu e prima data cand un topic referitor la bani strica apele , nici ultima , bani strica si au stricat multe multe relatii ,dar unii oameni doar la atat se rezuma , nu au capacitatea sa discute despre altceva

vad fatucele astea tinere , noi in vdc , ca numai la bani li se invart creierii , pai frate stai ne cunoastem de undeva sa ne tragem de sireturi ? am facut gradinita impreuna sa iti fac eu tie desen cu cat cum si ce castig ? eventual si sa iti impartasesc sincer cat dau la bona , cat dau la super market si altele

oricat de bine ti-as desena nu o sa ajungi sa intelegi ideea desenului tocmai pt caintentionat omit niste detalii asa ca ....
fetish
VETERAN
VETERAN

Mesajde Zinia » 27 Aug 2013, 17:37

LolaHighClass, se pot crea 2 conturi pe cam contacts pe care sa stau in acelasi timp? Deci per total vor fi 3 sesiuni, LJ + 2 CC

Poca, inteleg ce zici, ai mare dreptate, dar totusi trebuie sa vedem partea plina intotdeauna. Buruieni vor exista in continuare. Si tu lafel de bine ai putea scrie din ce se intampla in "ograda" ta, eu una daca vad ceva, am posibilitatea sa cred sau sa nu cred, e problema mea cum vad "adevarul", nu o sa ma apuc sa sar cu gura ca cum, ca ce, ca arata screenshoturi sau mai stiu eu ce. Astea sunt chestii de obraz, si buna-crestere de acasa.

Fetish, aici nu este vorba despre cat face fiecare pe luna. E greu de explicat, dar incerc sa o fac. Aici este un loc unde, spre exemplu eu, care nu sunt de foarte mult timp in ale vchat-ului incerc sa vad si la altele cum a mers, la ce tarif, pe ce siteuri, etc. Asta nu inseamna ca eu o sa ard de invidie/ciuda ca sunt fete care castiga 300 sau 1000 pe zi, sunt numai chestii care ma vor ajuta, ma VOR INFLUENTA la mai bine. Poate eu am alte targeturi, nu asa de mari, care daca le ating sunt foarte multumita si nu-mi trebuie mai mult. Deci eu din acest topic am vrut a se crea o mica comunitate din cea intreaga a forumului, care sa postam macar ocazional cum ne merge si la ce tarif, cate ore de stat online, etc.

Revenind ON topic:

Aseara $80 pe LJ la $1,99/min, se putea si mai bine, dar mi -au cazut ochii in gura :mrgreen:
Zinia
User Junior
User Junior

Mesajde fetish » 27 Aug 2013, 18:01

Zinia , eu nu am zis ca tu personal dai in benga de invidie ci doar ca e un topic care va produce discutii , nu neaparat din partea ta , un topic este citit de multi participanti sa stii , invvidia e omeneasca si se va starni , nu ai cum sa afci un topic in care sa scrie si sa citeasca fix 20 de oameni ca pe aia ii vrei tu

ai vazut ami devreme ca deja incepusera comentariile referitoare la programul online , discutii ies din orice aia e

asta nu intelegi tu sau nu vrei sa intelegi , poate tu vei citi sume mari si mergi mai departe dar altii nu ca asa e in viata

cat despre motivatia cu evoluatul si ca daca vezi niste sume mari vei evolua , iarta-ma da io nu cred , inca nu am intalnit un model care efectiv sa o si faca , adica sa vada sigur ca X model face de 3 ori cat ea si sa se ambitioneze sa faca macar jumatte din ce face X model

poate or fi si asemena modele , insa poate exista in studiouri , pt ca acolo exista dovezi ca X face o suma dubla , tripla , sau pt ac acolo se incurajeaza competitia , din ambitie etc
fetish
VETERAN
VETERAN

Mesajde bernardo722 » 28 Aug 2013, 00:37

fetish scrie:Zinia , eu nu am zis ca tu personal dai in benga de invidie ci doar ca e un topic care va produce discutii , nu neaparat din partea ta , un topic este citit de multi participanti sa stii , invvidia e omeneasca si se va starni , nu ai cum sa afci un topic in care sa scrie si sa citeasca fix 20 de oameni ca pe aia ii vrei tu

ai vazut ami devreme ca deja incepusera comentariile referitoare la programul online , discutii ies din orice aia e

asta nu intelegi tu sau nu vrei sa intelegi , poate tu vei citi sume mari si mergi mai departe dar altii nu ca asa e in viata

cat despre motivatia cu evoluatul si ca daca vezi niste sume mari vei evolua , iarta-ma da io nu cred , inca nu am intalnit un model care efectiv sa o si faca , adica sa vada sigur ca X model face de 3 ori cat ea si sa se ambitioneze sa faca macar jumatte din ce face X model

poate or fi si asemena modele , insa poate exista in studiouri , pt ca acolo exista dovezi ca X face o suma dubla , tripla , sau pt ac acolo se incurajeaza competitia , din ambitie etc

fetish nu fii rautacioasa :mrgreen: .....Nu intelegem cum de la ora 23.00 la ora 04.00 sunt 4 ore online(ptr ca nu a specificat ORA de pauza)....Parerea mea ca la 4 ore nu poti sa ai 1-na de pauza :wink:
bernardo722

Mesajde Zinia » 28 Aug 2013, 03:09

Astazi, Bernardo este foarte constructiv, ca de obicei de altfel :mrgreen:

$60 deocamdata pe LJ, mai stau ceva timp.
Zinia
User Junior
User Junior

Următorul

Înapoi la Despre video chat - discutii generale

• { RELATED_TOPICS }
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj