Cum a mers sesiunea de astazi?

Discutii generale despre activitatea de video chat. Pareri, opinii, intrebari, mod de lucru, povesti, discutii diverse despre siteuri de videochat si despre acest job in general, toate isi au locul in aceasta categorie.

Mesajde JustModel » 28 Aug 2013, 11:25

zinia, eu am deschi topicul pe forumul vecin si am avut aceleasi intentii, dar cum m-a si preintimpinat fetish, a inceput frumos, a continuat nu prea. Ma bucura doar faptul ca acum incet incet, revine topicul la ceea ce mi-am dorit din start.
Eu niciodata n-am zis de sume, pot zice in genereal despre impresii.
uite azi e liniste si pace, asa cum am si crezut ca va fi.vineri simbata si luni au fost super pentru mine. Chiar a fost fullll...Am facut de doua ori mai mult decit fac eu de obicei intr-un timp de doua ori mai scurt. eu de obicei lucrez de la 7.30 - 15.00. Asa ca eu sunt multumita de perioada asta, ce va fi in septembrie, vom vedea.
JustModel
User Activ
User Activ

Mesajde bernardo722 » 28 Aug 2013, 11:56

Zinia scrie:Astazi, Bernardo este foarte constructiv, ca de obicei de altfel :mrgreen:

$60 deocamdata pe LJ, mai stau ceva timp.

Nu stiu unde vezi dumniata constructie :?: :?: ...sau unde ai vazut pina acum....Ai tras ceva draga :D :D :D
bernardo722

Mesajde Zinia » 28 Aug 2013, 15:08

bernardo722 scrie:
Zinia scrie:Astazi, Bernardo este foarte constructiv, ca de obicei de altfel :mrgreen:

Nu stiu unde vezi dumniata constructie :?: :?: ...sau unde ai vazut pina acum....Ai tras ceva draga :D :D :D

offtopic: Bernardo, Stiu ca e greu de inteles ca ti-am zis ironic. De altfel, vezi ca nu se scrie "dumniata" ci altfel.

Ontopic: JustModel, daca postez eu, tu, Fetish, si mai cateva, e indeajuns sa tinem pasul. Tu la ce tarif lucrezi ?
Zinia
User Junior
User Junior

Mesajde fetish » 28 Aug 2013, 15:27

f f ontopic : sunt racita am liber pana pe 1

Zinia d c ramai totusi numai la jasmin ?
fetish
VETERAN
VETERAN

Mesajde Zinia » 28 Aug 2013, 15:46

fetish scrie:Zinia d c ramai totusi numai la jasmin ?

N-o sa raman numai pe LJ, inca ma gandesc. Am zis de Streamate, as avea incredere mai mare in el, dar mi frica sa nu afecteze LJ-ul dupa cum am citit pe aici. Tu ce zici?
Zinia
User Junior
User Junior

Mesajde bernardo722 » 28 Aug 2013, 16:29

Zinia scrie:
bernardo722 scrie:

offtopic: Bernardo, Stiu ca e greu de inteles ca ti-am zis ironic. De altfel, vezi ca nu se scrie "dumniata" ci altfel.

Ontopic: JustModel, daca postez eu, tu, Fetish, si mai cateva, e indeajuns sa tinem pasul. Tu la ce tarif lucrezi ?

Tot ironic am scris si eu ''dumniata'' dar...E greu de inteles,dupa cum spuneai!!Bafta :mrgreen:
bernardo722

Mesajde fetish » 28 Aug 2013, 16:40

cand stai pe multiple sites never ver nu o sa faci performanta pe toate site urile la fel , sau macar aceleasi sume , unii memebrii pierd , altii ies in avantaj

acum depinde f mult de cum esti u ca model , daca te bazezi pe regulari , sau intrii onnline si pescuiesti , daca te bazezi pe regulars in cazul multiple sites o sa pierzi mult , pt ca memebrul Mitica vrea sa stea la taclale pe free 5 ore pana se hotaraste sa intre in pvt , pt ca el gandeste ca daca te sponsorizeaza gras are drept de veto asupra ta

daca pescuiesti si ai si regulari , atunci multiple sites o sa ti se potriveasca manusa , dar depinde iarasi de ce oferi tu , ca sa iti mearga multiple sites , treb sa fi un model activ , sa fi mereu in priza , mereu iesind dintr-un pvt si pe picior sa intri in altul, treb sa fi capabila sa convertesti membri f repede , sa sti sa iti vinzi show ul ,sa ai papagal, sa sti sa jonglezi cu mai multi membrii intr-un pvt , sa te misti repede , inclusiv imbracat dezbracat dar varianta asta manaca si f multa energie , nu merge sa stai online catinel cu un ochi pe facebook si unu in sms , treb sa tastezi f repede , sa vb cu toata lumea , sa ai atentie ditributibva si mult mult mult papagal

varianta asta e mult mai sigura pe termen lung , zic eu , pt ca nu exista riscul ca regularul sa se plictiseasca de tine si tu dintr-un super model de mii de dolari sa ajungi sarantoaca site ului , insa nu prinde la ff multe modele

deci de aici deduci tu cum si ce vrei sa fi , totul depinde de cum esti tu ca si model

daca te bazezi pe regulars nu incerca si amte ul ca o sa pierzi , daca nu te bazezi da-i bataie

eu zic ca indif ce zice cineva pune mana si incearca ca numai tu iti dia seama daca merita sau nu
fetish
VETERAN
VETERAN

Mesajde WinXPfather » 29 Aug 2013, 00:16

@bernardo722, am inteles cu totii cum e cu orele...gata, inceteaza.
WinXPfather
VETERAN
VETERAN

Mesajde LolaHighClass » 29 Aug 2013, 15:11

Nu vreau sa ma bag ca musca in lapte, nu prea imi sta in fire. insa cand vad aceeasi postare de zeci de ori parca nu ma mai pot abtine.

Streamate si Livejasmin sunt doua siteuri care prin prisma felului lor de a fi se resping reciproc. Exista 3 variante de esec si anume:

1. Cea mai aiurea varianta - sa ajungi sa iti inchizi ambele conturi pentru ca nu poti trece de un prag de 20$ pe fiecare pe zi. Cam grav!
2. A doua - sa inchizi Streamate - ca atingi end of list ca pozitie si pa-pa trafic la tine in camera.
3. A treia - sa inchizi Jasmin - pentru ca membrii sunt cam satui ca nu le oferi lor toata atentia ta in free. Asa sunt ei invatati - si asa ii invata si administratorii Jasminului, anume ca membrul este cel mai important si ca orice model trebuie sa aiba atentia ei indivizibila. De ce credeti oare ca au existat si poate inca mai exista atatea probleme pe jasmin cu diverse splitere? anyway asta este deja alta discutie.

So, din punctul meu de vedere, Cea mai proasta combinatie de siteuri (dupa Myfreecams + Livejasmin) este Streamate + LiveJasmin.

Mai departe si insist pe treaba asta, macar sa se aleaga ceva si de experienta mea nu tocmai enorma, dar oarecum buna din domeniu, este ca un site foarte bun cu potential mare si trafic mare se poate combina cu alte siteuri fara free. Astfel atentia voastra pe cel de free va fi indivizibila, veti crea legaturi amoroase si nu numai cu membrii, si veti atrage si acele privaturi la care visati, in timp ce siteurile fara free vor sta in bara, si daca au un profil + poze atragatoare, fiti sigure ca si pe acestea privaturile vor veni fara mari probleme.

Spor la banuti,
Alexandra
LolaHighClass
User Junior
User Junior

Mesajde bernardo722 » 29 Aug 2013, 19:47

WinXPfather scrie:@bernardo722, am inteles cu totii cum e cu orele...gata, inceteaza.

Win,am inteles...de aceea am terminat fraza cu Bafta!
bernardo722

Mesajde JustModel » 29 Aug 2013, 19:48

lola, ai dreptate)
eu din start am zis ca nu e cea mai buna combinatie jasmin+streamate. PUNCT.
Daca e lume multa pe jasmin, nici nu deschid streamate. Cit despre raiting. ce sa zic....daca intru online pe streamate, sunt pe pagina doi. Mai sus nu am ambitia sa urc, pentru ca nu fac gold show si nici americanca nu sunt (nu zic ca nu sunt si fete din alta tara pe acolo, dar de obicei sunt fete care lucreaza strict pe streamate).Plus deseori am pvt in acelasi timp pe strim si pe jasmin. Gusturile membrilor mei cam sunt asemanatoare, asa ca am probleme rareori.
O combinatie mai reusita ar fi
jasmin + cc (pot fi si doua sesiuni deschise)+cams.com/imlive/situri de biscuiti (extasy xcams). deja depinde de model cum reuseste. eu ma plictisesc daca nu am actiune in camera, Plus nu imi place sa flecaresc cu regularii prin free chaturi.
parerea mea.
JustModel
User Activ
User Activ

Mesajde moncho88 » 08 Sep 2013, 17:37

JustModel scrie:lola, ai dreptate)
jasmin + cc (pot fi si doua sesiuni deschise)+cams.com/imlive/situri de biscuiti (extasy xcams). deja depinde de model cum reuseste. eu ma plictisesc daca nu am actiune in camera, Plus nu imi place sa flecaresc cu regularii prin free chaturi.
parerea mea.

Sunt nou in domeniul Videochatului si incerc sa citesc forumul acesta ca sa pricep si eu anumite chestii...
as dori sa imi spuneti si mie mai exact numele siteurilor care le enumerati...
Eu folosesc doar Jasmin si caut inca un site (doua) cu care sa pot lucra in acelasi timp.
moncho88

Mesajde GlamChatStudio » 08 Sep 2013, 18:12

moncho88 scrie:
JustModel scrie:lola, ai dreptate)
parerea mea.

Sunt nou in domeniul Videochatului si incerc sa citesc forumul acesta ca sa pricep si eu anumite chestii...
as dori sa imi spuneti si mie mai exact numele siteurilor care le enumerati...
Eu folosesc doar Jasmin si caut inca un site (doua) cu care sa pot lucra in acelasi timp.

lista-site-uri-adult-video-chat-f9.html :lol:
GlamChatStudio
VETERAN
VETERAN

Mesajde moncho88 » 12 Sep 2013, 10:20

In cat timp imi este Acceptat contul pe streamate?
moncho88

Mesajde andra21 » 12 Sep 2013, 14:36

Nu stiu cum va merge voua, insa mie pe Xlove imi merge groaznic de vreo 2 zile :( stau si ziua, si noaptea si parca degeaba! Mi se pare ca e traficul foarte scazut...si tinand cont ca lucrez doar pe el, ma ucide :|
andra21
User Junior
User Junior

Mesajde trompi » 12 Sep 2013, 16:10

pai asta e greseala ta cea mai mare andra, ca lucrezi doar pe el :lol: mie chiar daca imi merge bine tot lucrez si pe alte siteuri...Si inca ceva/ nu poti judeca un site ca merge prost fiindca de doua zile iti merge prost....vezi cum merge toata sesiunea si dupa aia poti zice la sfarsit cand vezi cati bani ai daca a mers prost sau a mers bine....Ca merge prost doua zile asta e fas, o zi poate s amearga prost, o zi bine cred ca stii si tu castigurile sunt relative in videochat.
Problema ta s-ar putea sa fie din cazul ac dupoa cum spui lucrezi si ziua si noaptea pe el, asta inseamna ca te epuizezi, te fortezi prea mult si in loc sa stai de exemplu 6 ore dar in alea 6 sa fii brici, fresh si energica, tu stai non stop si arati ca o floare ofilita....Parerea mea. Normal ar fi sa stai un numar rezonabil de ore in care sa poti afce fata si sa fii performanta, si daca vezi ca nu mergi inchizi dracului siteul si lucrezi pe altul, macar nu te enervezi psihic sau lucrezi pe mai multe in acelais timp...
trompi
VETERAN
VETERAN

Mesajde fetish » 12 Sep 2013, 17:47

mai la mine septembrie a fost suuper , chair mai bun decat aug , xl iarasi mi-a mers ff ok , iml ff cool , ma declar multumita

mai un pic si plec in vacantza yupyyyyyyyyyyyyy
fetish
VETERAN
VETERAN

Mesajde moncho88 » 12 Sep 2013, 20:46

am avut un pvt de 9 min pe Ifriends si nu mia contorizat banii..Imi arata in continuare ca am 0 $..de ce ?
Imi poate spune cineva cum se foloseste acest site ?
moncho88

Mesajde fetish » 13 Sep 2013, 04:48

imi pare rau sa iti spun am senzatia ca am un cb pe ifr , sper sa ma insel totusi
fetish
VETERAN
VETERAN

Mesajde SmartGirl » 13 Sep 2013, 06:36

Abia asteptam sa vina luna septembrie... si se pare ca nu m-am inselat deloc :P... se pare ca vom avea o luna superba :).

Succes la banuti fetelor!
SmartGirl
User Junior+
User Junior+

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Despre video chat - discutii generale

• { RELATED_TOPICS }
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj