Cum sa imi fac contul unde sa imi intre banii?

Discutii generale despre activitatea de video chat. Pareri, opinii, intrebari, mod de lucru, povesti, discutii diverse despre siteuri de videochat si despre acest job in general, toate isi au locul in aceasta categorie.

Mesajde xx_aysha_ » 21 Ian 2015, 16:28

M-am alaturat acestui forum, in speranta ca voi gasi un raspuns util la unele intrebari pe care le am legate de activitatea in studiourile de videochat...! Fac videochat de 4 luni... tin sa va spun ca nu-mi place ceea ce fac! Insa, dorinta de a-mi putea creste in continuare singura copilul, m-a facut sa trec si de aceasta bariera! Cum in Romania diplomele nu te ajuta cu nimic daca nu ai relatii sau spaga sa dai, m-am decis sa fac videochat la un studio in orasul in care traiesc! Problema e ca de o saptamana, nu mai fac bani (nu mai spun ca ieri si azi am facut 0 lei) si am nevoie sa imi platesc chiria si cele necesare in casa pentru cresterea si educarea copilului... as vrea sa fac videochat de acasa ca sa nu mai impart castigul meu in jumate cu cei pentru care lucrez! Insa nu stiu cum sa imi fac acel cont in care sa intre banii... mi-am facut conturi peste conturi... am reusit pana la pasul in care imi cere sa introduc datele unde sa intre banii! Cum sa fac? Ma poate ajuta careva? Va multumesc!
xx_aysha_

Mesajde BrattyPrincess » 21 Ian 2015, 17:36

Fetele pleacă în general de la studio când li urcă la cap, când ajung la o sumă cu maxim patru zero-uri și au impresia că au învățat tot ce se putea învăța, considerând că e timpul să migreze acasă, să nu mai împartă banii cu grasul ăla chelios de patron.

Întrebare: dacă tu nu ai făcut bani la studio, din cauză că nu ai avut parte de training ca lumea, sau nu s-a ocupat nimeni deloc de tine, sau din N alte motive posibile - ce te face să crezi că o să te descurci singură de acasă?
Nu mie trebuie să îmi răspunzi la această întrebare, trebuie să ți-o pui și să îți răspunzi singură, mai ales dacă acest job nu îți place. Nu știu la ce rezultat vei ajunge, ecuația ta are multe necunoscute, mai serioase decât necunoscuta cu metoda de plată.

Nu știu pe ce site încerci să îți faci cont, dar majoritatea sunt destul de user friendly și te ghidează în a-ți selecta metoda de plată dorită, din opțiunile pe care le oferă fiecare: payoneer, wire, etc. precum si explicatii pentru fiecare. Elementar.
BrattyPrincess
User Activ
User Activ

Mesajde stefania » 21 Ian 2015, 20:18

eu iti recomand la fell ca si brattyprincess.. sa inveti ce ai de invatat inai sa te gandesti sa te faci independenta... muta te la un alt studio, mai serios care sa te invete ce si cum.. ca sa poti sa faci bani

asa ce faci te duci de acasa ca sa faci 0 lei pe zi? si ce ai rezolvat?
stefania
User Junior+
User Junior+

Mesajde WinXPfather » 21 Ian 2015, 21:02

stefania scrie:faci 0 lei pe zi? si ce ai rezolvat?

Dar nu imparte zero la 2.
WinXPfather
VETERAN
VETERAN

Mesajde andromaca_mulge_vaca » 21 Ian 2015, 21:25

1. orice activitate facuta cu sila sau in scarba conduce literally speaking la cancer.... e dovedit stiintific.
2. expresia "ma ajuta si pe mine CAREVA" in loc de "CINEVA" mie una imi suna , draga stimata doamna, foarte TRASH...inteleg ca nu doar ca nu-ti place sa-l faci dar esti scarbita si de noi care-l facem....ceatul asta....
3. cheltuielile cu educarea copilului nu ar trebui sa fie foarte mari, sunt sigura ca poate beneficia de educatie aleasa de la mamica lui extreme high-class, iata cum de aici poti face o economie substantiala intru supravietuire.
4. faptul ca nu reusesti sa pricepi cum e cu atasarea si infiintarea unui amarat de card Payoneer din explicatiile site-urilor sau din zecile de explicatii de pe acest Forum ne arata clar ca nu detii minimum de inteligenta necesara sa pricepi ce e cu videochatul asta, la ce-o fi bun si cum se face el.
5. cauta-ti o slujba unde nu ai nevoie decat de indemanare fizica, fa haine, fa cercei, fa-te pictorita, in videochat ai sa esuezi indiferent daca de acasa sau de la studio.
6. ai sa ma urasti acum, dar ce sa-i faci noi astea ceatistele avem in sange talentul sa depistam oamenii dincolo de ifosele lor, ba chiar foarte repede cand ifosele sunt lipsite de fundament.

succesuri ,
si zi bogdaproste ca ti-am raspuns si mi-am ocupat timpul cu tine .
andromaca_mulge_vaca
VETERAN
VETERAN

Mesajde BasGLM » 22 Ian 2015, 20:13

BrattyPrincess scrie:...... să nu mai împartă banii cu grasul ăla chelios de patron. .

Tin sa te anunt ca nu toti patronii sunt cheliosi si burtosi :)) mai am un 1 an 2, pana raman fara :))

cert e ca , amavut si modele care le-am avut in top 5 pe jasminel , si dupa ceva vreme s-a hotarat ca are probleme acasa si ca vrea sa se duca acasa ceva timp , dupa 2 saptamani ma suna ca daca se paote sa lucreze de acasa , i-am zis ok , asta e procentul dar..stiti cum e ... nicaieri nu-i ca la studio :)

Ideea e ca m-am saturat de maimutele astea care vin ele asa cu o figura inocenta si dupa ce fac bani cred ca sunt zeite , au lumea la picioare , dar nu e problema le facem sa revina cu "peceoarele" pe pamant.
Am un prieten cu un studio , micutz, se plange ca nu face bani cu 2 traineri angajati . de curiozitate ( asta a omorat pisica :) ) m-am uitat pe modelele lui , deci... MEDUZE !!! lesinate toate, imbracate zici ca e festivalul cascavalului de la Sibiu .

Dar sa revim la tovarasa din post. Daca tu crezi ca dai the best din tot ce ai si tot nu ai incasari , incearca alt studio de calitate , poate ai nimerit la un studio de nu reuseste sa-si faca nici lumina si nici treaba cum trebuie. Nu trebuie sa fi prea destept sa iti dai seama de un studio bun sau prost, trebuie doar sa poti vedea , sa nu fi oarba . Daca te duci acasa si habar nu ai cum sa faci pentru a primii banii , cum dracu te vei descurca mai departe ?
BasGLM
User Avansat
User Avansat

Mesajde googlefun » 22 Ian 2015, 20:23

lol ,panaramadeom@
"Tin sa te anunt ca nu toti patronii sunt cheliosi si burtosi :)) mai am un 1 an 2, pana raman fara."

1. Asa repede speri tu sa dai burta jos ? :lol:

2. Amicul ala ,poate ar trebui sa puna traineritele la treaba si "meduzele " sa faca recrutari :lol: !
googlefun
VETERAN
VETERAN

Mesajde BasGLM » 22 Ian 2015, 20:34

googlefun scrie:lol ,panaramadeom@
"Tin sa te anunt ca nu toti patronii sunt cheliosi si burtosi :)) mai am un 1 an 2, pana raman fara."

Asa repede speri tu sa dai burta jos ? :lol:

P.S. Amicul ala ,poate ar trebui sa puna traineritele la treaba si "meduzele " sa faca recrutari :lol: !

burtica ,,, specific , burtICA am deja :)) am uitat sa scriu ca parul e cel care intr`un an sau 2... o sa fiu kojak :))))

e treaba lui ce vrea sa faca el cu studioul. I`am dat un exemplu dragutz femeii :P
BasGLM
User Avansat
User Avansat

Mesajde googlefun » 22 Ian 2015, 20:40

he-he :lol:

Burtica zici ? ! Asa zic si femeile dolofane : Ele nu sunt dolofane absolut deloc ,ci doar retin multa apa ! Reiese ,ca de fapt sunt doar .... inundate ! De apa :lol: .Atata tot .

Just kidding :wink: .
googlefun
VETERAN
VETERAN

Înapoi la Despre video chat - discutii generale

• { RELATED_TOPICS }
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj