Cum facem downgrade de la win7 la XP

Discutii generale pe subiecte cu profil tehnic. Exemplu: discutii legate de diverse probleme software/hardware cu calculatorul, camera, internetul etc. Orice alte discutii pe teme tehnice sunt binevenite.

Mesajde Skins » 06 Aug 2011, 12:32

Deoarece multi nu stiu acest lucru,va voi explica pasii pentru a instala un windows XP SP3 avand licenta de win 7, iata cum se procedeaza; instalam XP-ul dorit, apoi sunam la microsoft pentru a ne activa XP-ul pe baza licentei de win 7. mai multe detalii despre proceduri si licente puteti obtine de la ei;

Ca regulă generală, numai licenţierea în volum include drepturi de downgrade. Cu toate acestea, Microsoft a inclus unele excepţii pentru Windows 7 Professional/Ultimate OEM care permit utilizarea Windows Vista Business sau Windows XP Professional

http://www.microsoft.com/romania/contact/
Skins
VETERAN
VETERAN

Mesajde Alllove » 06 Aug 2011, 22:43

Nu e bun daca utilizam windows7? fara alte complicatii? pentru ca eu folosesc windows 7 si nu am nici o problema..
Alllove

Mesajde Skins » 07 Aug 2011, 09:53

Topicul se adreseaza utilizatorilor de win7 care au probleme in a tine mai mult de 4 site-uri on si alternativa este trecerea la XP SP 3 care are consumul de resurse mai mic decat win7 cu 45-50% si implicit este100% compatibil cu orice program de videochat, dealtfel windows XP SP 3 este windows-ul recomandat pentru videochat, win7 fite si atat,cel mai bine pentru cei ce vor si win7 neaparat sa faca un dual-boot cu XP si win7, pe XP va rula doar programele de videochat, pe win7 fitele utilizatorului.
Skins
VETERAN
VETERAN

Înapoi la Discutii Tehnice

• { RELATED_TOPICS }
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj