Cum se face promovare la un site de video chat ?

Pentru webmasteri, in special pentru cei cu profil adult video chat dar si ceilalti webmasteri care au siteri pentru adulti sunt bine veniti

Mesajde Random » 22 Feb 2006, 19:32

In situatia in care vreau de deschid un site de videochat cum trebuie sa fac sa il promovez cat mai bine...si sa nu fie pretul prea mare ? Stie cineva exact cum se face treaba asta ? cat costa aproximativ? ma uit la extasycams si vad ca au ceva membri, nu cred ca membrii aia au aparut din posturile puse pe forumuri de snakebyte. Daca are cineva idei bune il rog sa mi le spuna si mie. Va multumesc!
Sper ca la un moment dat sa existe site-uri ale unor romani (cinstiti si bine intentionati) pentru care sa lucreze (si)americance. Sper ca macar unii din noi sa reuseasca si aici.

PS... prin promovare nu inteleg SPAM
Random

Mesajde Random » 24 Feb 2006, 00:35

:) ma gandeam eu ca pun o intrebare grea...dar nici chiar asa....nimeni su stie sa raspunda ?
Random

Mesajde studio33 » 24 Feb 2006, 13:47

In functie de buget , poti cheltui si 1000 $ / luna si 10.000 ... cu cat cheltui mai mult cu atat trafic mai mare . Idea de baza e sa faci chestiile aste cu cap , ca in orice afacere cheltuielile nu trebuie sa depaseasca venitul , pentru a ma ramane cu un profit . Daca te apuci de studiat tehnologie motoarelor de caitare acestea pot fi o sursa de trafic ieftina si eficienta , si multe alte metode "ieftine " de trafic , ce mai simpla si cea mai eficiente e de asemenea si cea ma costisitoare . iar pe de alta parte chestiile complicate si poate nu chiar asa de eficiente sunt multmai ieftine desi implica un efort mult ma mare.
De obice la lansarea unui site de genu AVC , se stabileste un plan de marketing de la inceput , in funtie de bugetul disponibil . planul trebuie sa se stabileasca pentru cel putin 3 luni .

Sa ai un site de AVC profitabil nu e simplu , trebuie sa faci publicitate pe 3 planuri , membri , hosti si webmasteri afiliati .

Daca sunt studiouri interesate de un site de videochat , vom lansa un serviciu prin care predam la cheie un site de AVC pe care proprietarul il poate customiza dupa bunul plac si dupa preferinte . Costurile sunt minime , ingura conditie e ca modelele ce apar pe site sa apara si pe situl nostru .

Ratele de pe situl studiourilor incep de la 50 c /min , va ocupati de trafic si de afiliati . Puteti alege daca vreti ca pe site sa apara si alte modele in afara decat cele din studio. Nu aveti costuri cu privire la server , software prelucrare cc . Investitia este in domeniu si apoi publicitate .

Nu aceptam decat studiouri serioase care ofera calitate de pana de min 10 fps .
studio33

Mesajde DoarEu » 25 Feb 2006, 05:56

Aici nu e vorba de intrebare grea sau usoara ... ci de a vrea sa raspunzi sau nu .

Imi inchipui cu greu ca un webmaster adevarat nu stie cum sa atraga trafic. Iar pentru cei care nu stiu ... exista prienetul google , pe care de curand l-am intrebat aceiasi chestie . Ce mi-a raspuns ? Eh ... mi-a zis el mai multe , dar doua chestii ti le reproduc - pentru buget redus ...

38,99 $ - 10.000. vizitatori
59,99 $ - 30.000. vizitatori
ambele pe thetrafficstream.com

sau

100.000. vizite pentru 196 Euro - pe publidifusion.com

In toate cazurile de mai sus este vorba despre traffic adult .

Daca tu cauti insa trafic prin indexari , etc ... aici e mai greu ...sau de fapt e simplu ... dar sansele de reusita a unui site promovat numai asa sunt nule (parerea mea) ... trebuie sa investesti masiv in promovare !
DoarEu
User Avansat
User Avansat

Mesajde studio33 » 25 Feb 2006, 15:36

DoarEu scrie:Aici nu e vorba de intrebare grea sau usoara ... ci de a vrea sa raspunzi sau nu .

Imi inchipui cu greu ca un webmaster adevarat nu stie cum sa atraga trafic. Iar pentru cei care nu stiu ... exista prienetul google , pe care de curand l-am intrebat aceiasi chestie . Ce mi-a raspuns ? Eh ... mi-a zis el mai multe , dar doua chestii ti le reproduc - pentru buget redus ...

sau

Daca tu cauti insa trafic prin indexari , etc ... aici e mai greu ...sau de fapt e simplu ... dar sansele de reusita a unui site promovat numai asa sunt nule (parerea mea) ... trebuie sa investesti masiv in promovare !

depinde si ce fel de trafic cumperi , uite iti pot trimite 5000 de vizitatori gratis pe situl tau , cum ? sunt vizitatori "falsi" care doar incarca pagina ta dar nu o si vizualizeaza , de asemenea daca intri la un provider de trafic vezi ca sunt cel putin 3 tipuri , bulk care e trafic oarecare ... poate doar jumatete devin interesati de situl tau . Cel mai bun trafic cumparat e si cel mai scump , e traficul orientat pe genul de site pe care il promovezi , asta inseamna ca numai cei care cata AVC vor intra pe situl tau de AVC . Dar cum am spus e scump .

Business - Targeted sau Business - Per Country Targeted

25,000 Visits $79.95
50,000 Visits* $149.95
100,000 Visits $249.95

tre sa gandesti in felul asta , cumperi 100.000 , 50.000 intradevar interesati dar numai 25.000 se inscrie pe site si numa 1000 cheltuie bani ... ceva de genu .

Firme care vand trafic sunt o gramada . doar un search pe google si gasesti o gramada , studiaza mai multe pana alegi unul
studio33

Mesajde DoarEu » 25 Feb 2006, 21:34

Cele doua siteuri pe care le-am dat ca exemplu nu se ocupa de "fraude" - chiar iti trimit acei vizitatori , si iti spun asta din proprie experienta . Mai mult ,am specificat deja ca sunt solutiile cele mai ieftine pentru trafic global adult . Pentru trafic target - regional (de exemplu 100.000 vizitatori adult din USA) normal ca sumele sunt ceva mai mari .

Exemplele si ofertele pot continua ... descoperiti-le singuri cu un search pe google : buy adult traffic .

Succes
DoarEu
User Avansat
User Avansat

Mesajde DoarEu » 25 Feb 2006, 21:42

studio33 scrie:Daca sunt studiouri interesate de un site de videochat , vom lansa un serviciu prin care predam la cheie un site de AVC pe care proprietarul il poate customiza dupa bunul plac si dupa preferinte . Costurile sunt minime , ingura conditie e ca modelele ce apar pe site sa apara si pe situl nostru .

Ratele de pe situl studiourilor incep de la 50 c /min , va ocupati de trafic si de afiliati . Puteti alege daca vreti ca pe site sa apara si alte modele in afara decat cele din studio. Nu aveti costuri cu privire la server , software prelucrare cc . Investitia este in domeniu si apoi publicitate .

Nu aceptam decat studiouri serioase care ofera calitate de pana de min 10 fps .

Da-mi si mie mai multe detalii pe mail sau pe PM . Ma poti contacta si pe messenger - dar te rog in prima faza sa-mi dai niste info generale pe mail sau PM -sa le diger (le diger mai repede decat pe mess...) . Care sunt conditiile , cu ce procesatori lucrezi , este un program de afiliere - un site oglinda sau ce este ? - mai multe detalii de acest fel te rog , si desigur - un link catre siteul tau .
Merci anticipat
DoarEu
User Avansat
User Avansat

Mesajde w00x » 19 Apr 2006, 11:29

DoarEu scrie:Aici nu e vorba de intrebare grea sau usoara ... ci de a vrea sa raspunzi sau nu .

sau

Ai cumparat traffic de la thetrafficstream sau de la publidifusion ? Ai cumparat adult trafic normal sau country targeted? Sunt curios daca macar ti-ai scos investitia. As incerca si eu cu 10,000 de vizitatori adult. Eu am cumparat de la safepartener.com dar nu s-a dovedit a fi ceva serios .
w00x

Mesajde DoarEu » 20 Apr 2006, 07:26

Cei de la thetrafficstream mi-au trimis circa 3500ip-uri reale din 10.000

Cu publidifusion inca nu am lucrat .

E inca prematur sa ma pronunt , pentru ca in fiecare zi gasesc ceva nou sau descopar o greseala de optimizare facuta , etc , dar am sa revin cand o sa fiu mai bine informat .

Ca o solutie de traffic eficienta , asa cum am mai zis pe aici este si ads by google pe care ti-l recomand . Stie cineva cat de eficient este programul similar la yahoo sau msn (listarea sponsorizata)?

Salutare
DoarEu
User Avansat
User Avansat

Mesajde darksoul » 20 Mai 2006, 13:17

In termeni de ROI msn-ul si yahoo-ul nu prea se merita momentan.
Poate se mai schimba lucrurile cu IE7 cand msn-ul o sa devina default search engine.
darksoul

Mesajde zeu97 » 12 Apr 2009, 12:23

sau

In cazul in care nu vreau sa promovez un site anume...ci doar citeva modele..sa le maresc traficul si membrii ... se procedeaza lafel ...?
THX
zeu97

Mesajde hanuman » 23 Dec 2009, 18:53

cum pot lua legatura ptr a discuta despre creerea unui site?
hanuman

Mesajde slacker » 24 Dec 2009, 10:33

eu nu am promovat pana acum nimic dar cred ca email marketingul e cea mai buna varianta

email-marketing-service-review.toptenreviews.com/

si ca trebuie sa ai adrese de mail bune , nu sa cauti pe google 'email list'..

adrese de email bune le poti lua de pe facebook ,dar acolo nu merge cu scripturi sau alte minuni de extras adrese de mail si asta dureaza..

zicea un user de promovare pe google . dar google accepta reclama pt. site-uri cu tenta erotica ?

stiu ca google adsense interzice astfel de site-uri.

daca incerci email marketing anunta-ma si pe mine de rezultate, sunt interesat.

daca crezi ca te pot ajuta cu idei da-mi add : slackerbvr
repet ca sunt incepator si nu stiu cu ce sa mananca promovarea ,dar vreau sa invat.
slacker

Mesajde keen » 24 Dec 2009, 14:56

lool....Nu exista site de vch cu buget redus....ce inseamna buget redus?1k?2k?10k?In fine....Cum faci rost de trafic?Pai fiind la inceput tre' sa iei din toate partile.

1)cumperi lunar cel putin 100K unici trafic,de preferinta geo target (USA,Canada,Franta,Uk)...creste rank,goagle te vede mai bine,indexari rapide.
2)SEO la greu primele 3 luni cel putin.Dar nu e ieftin deloc.IBL-uri cat mai multe,press release-uri,forum posting,bloguri,text links,banner spots.Pont:Chameleon Submitter ;) 5-6 luni si teai scos de ceva BL-uri.
3)Cea mai ieftina sursa de trafic pentru un site de vch:Webmasterii.Daca ai un program de afiliere bine pus la punct si rentabil si pentru webmasteri,atunci poti sa te mai relaxezi.Unici cu miile pe zi,IBL-uri la greu,nu va mai trebui sa platesti pentru SEO.

Dar sfatul meu e sa nu te apuci de un site vch decat daca ai XX.XXX$ si esti dispus sa si pierzi.Concurenta mare,giganti consacrati deja,modele sceptice la tot ce e nou si mai sunt motive destule.
keen
User Junior
User Junior

Mesajde camcam » 26 Dec 2009, 15:15

Asa ese: webmasterii iti aduc cel mai convenabil trafic.
Da-mi un semn daca vrei sa discutam mai multe.
camcam
User Activ
User Activ

Mesajde Mihai78 » 27 Dec 2009, 16:48

Random scrie:In situatia in care vreau de deschid un site de videochat cum trebuie sa fac sa il promovez cat mai bine...si sa nu fie pretul prea mare ? Stie cineva exact cum se face treaba asta ? cat costa aproximativ? ma uit la extasycams si vad ca au ceva membri, nu cred ca membrii aia au aparut din posturile puse pe forumuri de snakebyte. Daca are cineva idei bune il rog sa mi le spuna si mie. Va multumesc!
Sper ca la un moment dat sa existe site-uri ale unor romani (cinstiti si bine intentionati) pentru care sa lucreze (si)americance. Sper ca macar unii din noi sa reuseasca si aici.

PS... prin promovare nu inteleg SPAM

Salut!

Depinde ce buget ai alocat lunar pt promovare. Pt. 3500$/luna te pot ajuta sa urci orice site de la 0. Am nevoie de 10-12 luni ca sa iti ofer pozitiile 1-3 pt o lista de 40-50 de expresii dorite si pozitii pe prima pagina pt 80 - 100 de expresii.

Iti pot oferi un raport detaliat luna de luna cu BL ce sunt adaugate spre site-ul tau, directoare etc.

In momentul de fata avem 5 site-uri de cams ale clientilor, pozitionate pe prima pagina in google pt. diferite keyworduri relevante cerute de ei.

Pt detalii lasa-mi intr-un PM un icq sau YM si te contactez eu.

Bafta!
Mihai78
User Junior+
User Junior+

Înapoi la Webmasteri Adult

• { RELATED_TOPICS }
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj