Cum fac un card Payoneer?

Discutii generale despre activitatea de video chat. Pareri, opinii, intrebari, mod de lucru, povesti, discutii diverse despre siteuri de videochat si despre acest job in general, toate isi au locul in aceasta categorie.

Mesajde ana22 » 17 Ian 2017, 22:39

Buna, vreau sa imi fac un card Payoneer dar ma lovesc in unele "chestii" ...mai exact nu stiu ce ar fi corect sa selectez, ma refer la moneda sa las RON sau sa trec EUR si mai jos la Bank Name ce sa trec? numele la ce banca? trebuie sa mai am un card la alta banca in Romania? pentru ca vad ca imi cer si IBAN, si BIC, nu inteleg ce vor. De unde sa iau IBAN si BIC ? Account Name?

Scuze ca intreb, am mai incercat in trecut si nu a ajuns nimic acasa....

Imagine
ana22

Mesajde ana22 » 18 Ian 2017, 11:07

Cineva care se pricepe la chestii bancare? Multumesc!
ana22

Mesajde googlefun » 18 Ian 2017, 17:56

ana22 scrie:Cineva care se pricepe la chestii bancare? Multumesc!

Salutare ana22 :)

Nu trebuie sa te pricepi la "chestii bancare" , tu ai accesat pagina gresita , si te-ai inpotmolit intr-o serie de detalii infiorator de netrebuincioase pentru tine . :wink:

Aceasta e pagina de creare a unui cont individual , care te intereseaza pe tine : Link https://payouts.payoneer.com/partners/o ... tgsw%3d%3d

Succes !
googlefun
VETERAN
VETERAN

Mesajde ana22 » 18 Ian 2017, 18:52

googlefun scrie:Salutare ana22 :)

Nu trebuie sa te pricepi la "chestii bancare" , tu ai accesat pagina gresita , si te-ai inpotmolit intr-o serie de detalii infiorator de netrebuincioase pentru tine . :wink:

Aceasta e pagina de creare a unui cont individual , care te intereseaza pe tine : Link https://payouts.payoneer.com/partners/o ... tgsw%3d%3d

Succes !

Buna, nu am gresit, si tu mi-ai dat aceeasi pagina pe care am accesat-o si eu, sunt 4 pasi de urmat, la ultimul pas apar cerintele care se vad in poza pusa de mine. S-a schimbat procedura si nu stiu cum sa procedez corect ca sa primesc cardul.
ana22

Mesajde Mery24 » 19 Ian 2017, 02:18

https://www.youtube.com/watch?v=q9FVa_B3ZUE

Tutorial despre cum să faci un Card Payoneer. Sunt două opțiuni: Local Bank Account și Prepaid MasterCard. Alegi a doua variantă, Prepaid MasterCard. Tu probabil că ai ales-o pe prima, cea cu banca, și de aceea te-ai blocat la datele ce trebuiau furnizate în cazul băncii (părerea mea). :)

Succes!
Mery24
User Junior+
User Junior+

Mesajde googlefun » 19 Ian 2017, 02:36

Da Mery , evident ca aia este solutia !!!

Ar fi fost de-a dreptul halucinant , sa vrei sa-ti faci un cont individual Payoneer ( adica , sa vrei sa ai , ca tot omul , un cont online + un card fizic , ambele in USD currency ) si sa trebuiasca sa completezi jdemiile alea de casute , fix ca atunci cand intentionezi sa-ti cumperi o casa , prin programul "Prima Casa " ! :lol:

Ce ar mai fi lipsit - ar fi fost - sa-ti ceara si vreo 2-3 , sau poate chiar 4(patru) ...giranti ! :lol:

Bingo !
googlefun
VETERAN
VETERAN

Mesajde Mery24 » 19 Ian 2017, 04:11

googlefun scrie:Da Mery , evident ca aia este solutia !!!

Ar fi fost de-a dreptul halucinant , sa vrei sa-ti faci un cont individual Payoneer ( adica , sa vrei sa ai , ca tot omul , un cont online + un card fizic , ambele in USD currency ) si sa trebuiasca sa completezi jdemiile alea de casute , fix ca atunci cand intentionezi sa-ti cumperi o casa , prin programul "Prima Casa " ! :lol:

Ce ar mai fi lipsit - ar fi fost - sa-ti ceara si vreo 2-3 , sau poate chiar 4(patru) ...giranti ! :lol:

Bingo !

:lol: :lol: :lol: Da, googlefun, era evident în cazul unora. În cazul altora, se pare, că nu a fost chiar așa de evident, după cum bine s-a și văzut. De aceea a trebuit explicat la fel de "halucinant" (de-a dreptul, pur și simplu ireversibil și halucinant) ca să se lămurească și alții :).

P.S. Amu no io ce să fac că nu toată lumea rezonează pe aceiași conexiune 4G ca noi, măi googlefun? Spune tu...
Mery24
User Junior+
User Junior+

Mesajde ana22 » 19 Ian 2017, 06:41

Nu se poate sa postati linkul corect care duce spre Prepaid MasterCard pentru ca eu nu gasesc Procedez asa : intru pe https://www.payoneer.com/main

aleg Sign Up

si ma directioneaza spre https://payouts.payoneer.com/partners/or.aspx?pid=YOYIZC74IO2s4KZQp7tgsw%3d%3d

care nu e bun nu imi foloseste adresa asta pt ca ajung tot acolo..... Acel tutorial l-am vazut si eu pe youtube

Voi ati verificat pe site http://www.payoneer.com cum va directioneaza?

Mersi.
ana22

Mesajde Mery24 » 19 Ian 2017, 11:19

Eu chiar am fost curioasă să văd cum mă “direcționează” :D cei de la Payoneer, așa că am făcut un exercițiu care a constat în crearea fictivă a unui Prepaid MasterCard. În urma testului efectuat am aflat că nu mai este permisă crearea MasterCard-urilor. Dacă în trecut se putea alege între Prepaid MasterCard și Local Bank Account, ei bine, acum cea dintâi variantă nu mai este accesibilă. Chiar și după ce am selectat-o (ca să nu se înțeleagă că am omis să o selectez), tot același rezultat l-am obținut. Mă îndoiesc să fi făcut ceva greșit…

Ana22, ai avut dreptate. În acest caz contactează-l pe Dan, unul dintre managerii comunității Payoneer care s-a alăturat recent forumului nostru. Îi poți lăsa un mesaj aici sau pe email: danep@payoneer.com. Cu siguranță vei primi mai multe detalii.

Cu scopul susținerii afirmațiilor mele, am atașat următoarele print-uri în ordinea efectuării operațiilor:

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Cam mici pozele, dar cred că esențialul se vede.
Acestea fiind spuse, am plecat să dorm :) . Succes!
Mery24
User Junior+
User Junior+

Mesajde googlefun » 19 Ian 2017, 12:58

Da , multumim de incercare Mery . Probabil anuntata rebranduire in FirstChoice Pay , de la 1 februarie a dus la situatia asta , incurcata , cu tente de-a dreptul homerice , de vreme ce au lasat in paragina "vechiul " site (unde , in poze , apare inclusiv cardul de culoare neagra , care cu totii stim , ca nu mai e functional de la finele anului 2016 ) :)

P.S Scuze Ana22@ - pentru ca recunosc (mea culpa ) - pret de cateva secunde , te-am suspectat de neatentie ...

Bine ca s-a lamurit .
Toate cele bune ,

googlefun@
googlefun
VETERAN
VETERAN

Mesajde ana22 » 19 Ian 2017, 21:09

Am trimis mail si astept raspuns de la Dan.

Multumesc!
ana22

Mesajde ana22 » 20 Ian 2017, 08:55

Ce alte alternative de carduri as mai avea si care ar fi diferente?
ana22

Mesajde Mery24 » 20 Ian 2017, 12:57

ana22 scrie:Ce alte alternative de carduri as mai avea si care ar fi diferente?

O altă alternativă ar fi cardul Paxum. Eu nu folosesc acest tip de card, însă ce am auzit despre el este că poți să atașezi contului și un card din România, astfel nu vei mai fi nevoită să aștepți până vine cardul propriu-zis. Mai mult de atât nu pot să te ajut. Dacă nu aici, pe google cu siguranță vei găsi elaborate mai multe informații cu privire la emiterea acestui tip de card.

O chestiune foarte importantă este să îți alegi metoda de plată în funcție de site-urile pe care lucrezi/vrei să lucrezi. Că degeaba ai tu card Paxum dacă site-ul pe care lucrezi nu are inclusă această metodă de plată. Înainte consultă site-ul respectiv, vezi ce metode de plată îți pune la dispoziție, și în funcție de asta o alegi pe cea care-ți este cea mai convenabilă. Având un cerc mai mare de opțiuni, îți va fi mai ușor să alegi.

Numai bine! :)
Mery24
User Junior+
User Junior+

Mesajde ana22 » 20 Ian 2017, 13:02

As vrea sa incerc pe myfreecams, nu stiu cum este pe el pt ca nu am mai facut la ei
ana22

Mesajde ana22 » 20 Ian 2017, 13:06

Available payment methods:

Direct deposit to your bank.
Bank wire transfer.
Check in the mail, even for some countries outside of the US.
Payoneer.
E-Wallet services (e.g. Paxum).
Other alternative methods depending on your country (e.g. ePayServices/Webmoney).
ana22

Mesajde Mery24 » 20 Ian 2017, 13:22

ana22, eu nu știu ce metodă de plată este cea mai potrivită pentru tine. Informează-te cu privire la fiecare variantă în parte, analizează, pune în balanță avantaje și dezavantaje pentru toate acestea și în cele din urmă ia o decizie.

Personal, dacă nu aș alege Payoneer, atunci cu siguranță aș alege Bank wire transfer.
Mery24
User Junior+
User Junior+

Înapoi la Despre video chat - discutii generale

• { RELATED_TOPICS }
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj