Cum este traficul vara?

Discutii generale despre activitatea de video chat. Pareri, opinii, intrebari, mod de lucru, povesti, discutii diverse despre siteuri de videochat si despre acest job in general, toate isi au locul in aceasta categorie.

Mesajde emilian » 30 Apr 2014, 16:28

Salutare tuturor,

M am apucat de videochat din septembrie si as vrea sa va intreb, pe cei care suntei mai vechi in bransa, cum este traficul vara? E prima vara pe care o prind in videochat si as vrea sa mi fac o idee cum merge, din experienta voastra !

Mersi si spor la $ !
emilian

Mesajde googlefun » 30 Apr 2014, 18:14

emilian scrie:Salutare tuturor,

M am apucat de videochat din septembrie si as vrea sa va intreb, pe cei care suntei mai vechi in bransa, cum este traficul vara? E prima vara pe care o prind in videochat si as vrea sa mi fac o idee cum merge, din experienta voastra !

Mersi si spor la $ !

He-he-he :D http://www.youtube.com/watch?v=3Xcp0JAEGIc Sper sa prinzi cat mai multe veri de acum inainte , bro :!:
Cum ai citit ,sper si pe forum, vara e perioada concediilor pe tot globul si avalansa de membrii se mai estompeaza .Oamenii petrec mai mult timp in aer liber ca de obicei , chiar daca nu sunt in concediu , ei vor cheltui mai mult pe distractii /mici excursii/calatorii si implicit extra money for fi mai putini .Dar tot vara sunt afaceri unde profitul /salariul explodeaza si deci unii vor avea mai multi bani .
Asta nu inseamna ca va fi perioada moarta , nicidecum .Hormonii zboara mai descatusati in timpul verii .Dar si tentatiile pentru membrii sunt mai mari :fete/baieti despuiati peste tot unde intorci capul :D .Problema e sa ai suficiente motive sa-i faci sa se abtina pana ajung la pc :D
Trage tare pana atunci sa-ti faci cat mai multi fani .Eu cand lucram pe iF ( vorbesc de ultimii 2-3 ani ) nu vedeam o scadere majora , ba uneori mi se parea mai mare inghesuiala vara .Ma si miram de aparitia membrilor noi , dar cum spuneam sunt care au job-uri de sezon bine platite .Apropo ..in Australia ca fi iarna cand la noi vor fi canicule insuportabile .Asa ca nu uita : TRAIN HARD OR GO HOME ! Daca si tu o sa lucrezi vara, ca la stat... "las ca si asa nu prea sunt membrii " ...vei simti din plin canicula care sta sa vina :D
:arrow: Vara vine si pt modele :vor iarba verde /vor plaja/plimbari /vizite /etc + vreo 7-8 ore de somn ca de obicei , faci socoteala si vezi ca raman mai putine ore de lucrat efectiv .
Bye :wink:
googlefun
VETERAN
VETERAN

Mesajde fetish » 30 Apr 2014, 19:41

la fel ca iarna , eu nu simt diferente majore , si chair sunt f atenta la schimbari de orice fel
fetish
VETERAN
VETERAN

Mesajde stefania » 30 Apr 2014, 21:56

eu am constatat ca e ceva mai slabut vara-francezii isi iau concedii, e mai pustiu si pe site uri parca.. dar e mai slabut in parte probabil si datorita mie.. ca deh e fain afara, eu stau in casa.. lumea merge la iarba verde.. parca m as duce si eu si deci nu mai stau online etc.. esti mai distras vara, cu timpul frumos.. vacante, mare, iarba verde, iesiri etc...

googlefun a sintetizat foarte bine miscarile care se produc vara atat cu modelele cat si cu membri

eu nici nu mai aveam atata rabdare... si parca nici nu prea mergea....

altfel stai si altfel merge intr o zi ploiasa/friguroasa cand te bucuri ca stai in casa.. si altfel merge si ai chef cand te ai fi bucurat mai mult sa stai afara, decat in fata la pc....
stefania
User Junior+
User Junior+

Mesajde googlefun » 30 Apr 2014, 22:32

Hello Stefania :wink:
:arrow: Eu oricum nu suport frantzujii :D (doar frantuzoaicele ) .Nu inteleg o boaba si nici nu vreau sa invat (cred ca nici nu pot) .
:arrow: Solutii cred ca se gasesc pt zile frumoase /insorite :D :telefonul inchis /draperii groase si negre la geam + un AC + lumina artificiala de la becuri si-ti poti imagina ca e o zi mohorata de toamna ..tarzie :D
Hello ...fetish :D La tine oricum nu ne asteptam sa fie diferente :D .Cei cu fetish-uri , oameni consecventi cum sunt ...si din concediu i-si viziteaza regulat host-ul preferat :wink: Ma mai uit la cele din top pe diferite site-uri .Ele nu cred ca simt vreo diferenta .E ca si in sport :performanta se face indiferent de anotimp/vreme etc
Pacat ca momentan am un net de rahat , astept sa rezolv in cateva zile si sa incepem sa invioram putin iF-ul :D .E letargie pe acolo din cate vad ...si 70% din ei sunt terminati ...asteapta vara :D
Trebuie sa incerc asta , pt ca vad ca ,numai din fanclub fac "X" $/luna :) fara a deschide o secunda macar ,o sesiune :!:
Bye bye 4 all :wink:
googlefun
VETERAN
VETERAN

Mesajde evaeva1 » 01 Mai 2014, 05:59

Buna,

Am implinit 1 an de cand sunt model, deci prea mare experienta in sezoane si statistici; nu am! Insa pentru mine perioada de anul trecut din iunie pana in septembrie a fost cea mai frumoasa din videochat! Schimbasem macazul, si trecusem pe non-adult! Munca putina ( ma refer la "show" care evident este inexistent :) ) si traffic la greu ! de unde, de ce...habar nu am...lucram pe camcontacts si imlive! Imlive-ul zbarnaia! Faceam in jur de 1000 dolari/ppy program part time ! Ceea ce pt aceasta ramura a vdch mi s-a parut excellent! Insa, din toamna am fost nevoita sa trec din nou la adult! Stiu pe cineva care e in continuare pe non adult si care abia scoate de o ciunga in perioada asta! Sustine ca nu mai este traffic, asa cum am avut in vara! Acum..nu stiu ce sa zic
evaeva1
User Activ
User Activ

Mesajde trompi » 01 Mai 2014, 14:45

eu nu am observat nici o diferentade incasari vara, nici in plus nici in minus, clientii nu iau toti concediu in acelasi timp, unii iau in iulie alttii in august altii in septembrie...In general cei care sunt interiorizati nu ies ei sa faca nusce calatorii, tot in casa stau deci tot in folosul nostr;))))
astept cu nerbdare noi topicuri d egenul
cum e traficul in weekend
cum e traficul in perioada de post
cum sa plec de la studio
cum sa castig mai mult
etc etc :mrgreen:
trompi
VETERAN
VETERAN

Mesajde googlefun » 01 Mai 2014, 17:34

:D Trompi.....?
Te mananca degetzelele , nu-i asa ?
...Sa speram ca falangele sunt luuungi :D ...subtiri & sexy .Aaaaa si cu french manicure :D
googlefun
VETERAN
VETERAN

Mesajde GlamourFoto » 01 Mai 2014, 19:27

emilian scrie:Salutare tuturor,

Mersi si spor la $ !

Depinde foarte mult de tine ca model, daca esti un model mediocru spre slab cu siguranta o sa ti se pare ca vara trece greu si merge prost, daca esti un model bun/popular nu ai sa observi nici o schimbare.

Daca nu ai tratat cu super seriozitate jobul ar fi timpul sa o faci ca pana in vara sa te ridici un pic si sa strangi cativa regulari fani care sa iti tina companie.

Spor acolo
GlamourFoto
VETERAN
VETERAN

Mesajde JustModel » 01 Mai 2014, 22:14

rau merge vara, foarte rau, trafic nica, nu mai iesi online, nu merita...chiar deloc
(da, ma tem de concurentza)
JustModel
User Activ
User Activ

Mesajde CamVideo.ro » 02 Mai 2014, 14:40

O "cunostinta" avea o vorba : "Iarna nu-i ca vara" ....
CamVideo.ro

Mesajde googlefun » 02 Mai 2014, 19:37

CamVideo.ro scrie:O "cunostinta" avea o vorba : "Iarna nu-i ca vara" ....

:arrow: Direct din putul gandirii :"gura pacatosului adevar graieste ! "
Pacat... totusi ca "vocabularul " nu depaseste nici grosimea unui caiet de teza :D
Cine a spus ca daca, cand esti mic nu-ti place sa citesti ..cand vei fi mare nu poti lega mai mult de 2(doua ) fraze , a avut mareeeeeee dreptate :!:
Ce sa-i faci ?! Unii au noroc si pace :D
googlefun
VETERAN
VETERAN

Mesajde trompi » 02 Mai 2014, 21:26

deci daca o luam logic vara ar trebui sa mearga muuult mai bine,caldurile sunt maaari si clientii se scarpina mai des la coitze cand caldura e mai mare.... :P eu zic asa ca sunt femeie acuma barbatii pot sa confirme faza cu scarpinatul... :mrgreen:
trompi
VETERAN
VETERAN

Mesajde googlefun » 03 Mai 2014, 00:45

trompi scrie:deci daca o luam logic vara ar trebui sa mearga muuult mai bine,caldurile sunt maaari si clientii se scarpina mai des la coitze cand caldura e mai mare.... :P eu zic asa ca sunt femeie acuma barbatii pot sa confirme faza cu scarpinatul... :mrgreen:

Trompi.....? :D
Te mananca degetzelele , nu-i asa ?
...Sa speram ca falangele sunt luuungi ...subtiri & sexy .Aaaaa si cu french manicure :D
:wink:
googlefun
VETERAN
VETERAN

Mesajde trompi » 03 Mai 2014, 16:31

google vad ca esti obsedat de french daca tot iti place french manicure pai fa-ti draga un french:)))))))
on topic daca tot lumea iese la plimbari vara se poate lucra fara probleme noaptea daca tot vreti sa iesiti in cursul zilei
trompi
VETERAN
VETERAN

Mesajde googlefun » 03 Mai 2014, 19:12

trompi scrie:google vad ca esti obsedat de french daca tot iti place french manicure pai fa-ti draga un french:)))))))
on topic daca tot lumea iese la plimbari vara se poate lucra fara probleme noaptea daca tot vreti sa iesiti in cursul zilei

:D Trompi ? ? ? ?...Sper ca nu ...musti ! :?
"on topic daca tot lumea iese la plimbari vara se poate lucra fara probleme noaptea daca tot vreti sa iesiti in cursul zilei"
1.Nu ai specificat care "noaptea " .... tot vara sau ..e vb de noptile de iarna ?
:arrow: Suna ca in bancul ala : " E mai mult lung decat verde :D "
2. Totusi ...Trompi :D , daca tie ,sa zicem ca ti-ar placea "dick veins " ...eu nu am cum sa-ti spun :pai fa-ti draga un dick veins ! Nu ? :wink:
3. La 43.000 de grame ale tale , esti combatanta , i-mi place , nu schimba nimic !
4. Stim ca unghiile lungi te pot impiedica la tastat si pot iesi fraze fara punct si virgula :D , dar din nou nu schimba nimic ! Noua asa ne place ! Daca erai o grasa de 90.000 de grame cu unghiile roase din carne si care scriai ca Andrei Plesu sa nu crezi ca ne placea mai mult ! Nici vorba !
googlefun
VETERAN
VETERAN

Înapoi la Despre video chat - discutii generale

• { RELATED_TOPICS }
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj