Cum conectez o camera JVC?

Discutii generale pe subiecte cu profil tehnic. Exemplu: discutii legate de diverse probleme software/hardware cu calculatorul, camera, internetul etc. Orice alte discutii pe teme tehnice sunt binevenite.

Mesajde adrianna » 03 Sep 2012, 09:19

Buna!
Vreau sa fac videochat de acasa... mi-am luat o camera video JVC GZ MG 750 BUS. Eu nu ma pricep la camere video, am luat=o pe asta pt ca e HD si stiu ca e importanta calitatea imaginii. Problema e ca nu o pot conecta la pc, am inteles ca nu o pot folosi pe post de webcam:(( si eu care credeam ca da.. le-am trimis un mai celor de la jvc si mi-au zis ca nu. dar nici macar daca folosesc o placa de captura video? vreau sa stiu 100% sigur, ca sa stiu ce pot sa fac.. sa o vand si sa mi iau o camera web...si daca da, ce camera web e buna..? de la logitech ..HD? pls, help me!
adrianna

Mesajde GlamourFoto » 03 Sep 2012, 10:16

adrianna scrie:Buna!
Vreau sa fac videochat de acasa... mi-am luat o camera video JVC GZ MG 750 BUS. Eu nu ma pricep la camere video, am luat=o pe asta pt ca e HD si stiu ca e importanta calitatea imaginii. Problema e ca nu o pot conecta la pc, am inteles ca nu o pot folosi pe post de webcam:(( si eu care credeam ca da.. le-am trimis un mai celor de la jvc si mi-au zis ca nu. dar nici macar daca folosesc o placa de captura video? vreau sa stiu 100% sigur, ca sa stiu ce pot sa fac.. sa o vand si sa mi iau o camera web...si daca da, ce camera web e buna..? de la logitech ..HD? pls, help me!

Din pacate camera pe care o ai nu este HD ( high definition )ci este SD ( standard definition ) asta nu ar reprezenta o problema foarte mare daca ai reusii sa o conectezi, din cate am vazut in sprecificatii, are doar iesire A/V asta inseamna ca (teoretic) o poti conecta la pc printr-un tvtuner sau placa de captura,

Citeste acest articol sa vezi cum se poate face conexiunea intre o camera video si pc prin intermediul unui Tvtuner sau a unei placi de captura.
GlamourFoto
VETERAN
VETERAN

Mesajde adrianna » 03 Sep 2012, 13:22

Multumesc frumos...acum m-am linistit, deci nu trebuie sa o vand si sa imi iau alta! ideea e ca sunt 0 la tot ce inseamna camere, instalari, tv tuner sau placa de captura. m-am uitat pe topicul trimis de dvs si as vres sa aleg o placa de captura externa sau un tv tuner extern.
adrianna

Înapoi la Discutii Tehnice

• { RELATED_TOPICS }
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj