Cum anume fac un cont de studio?

Discutii generale despre activitatea de video chat. Pareri, opinii, intrebari, mod de lucru, povesti, discutii diverse despre siteuri de videochat si despre acest job in general, toate isi au locul in aceasta categorie.

Mesajde Claudita » 05 Ian 2012, 20:57

buna all,sunt model si cu o alta foarte buna prietena...model de asemenea vrem sa deschidem un mic studio,suntem vreo 6 fete in total,intrebarea mea este cum anume fac un cont de studio,ma refer de la email la conturi bancare,panoul de autentificare etc,am toate echipamentele pt ca lucrez de ceva timp de acasa si mi-am facut toate conturile,carduri etc singura si de nevoie vrei nu vrei inveti,doar am nevoie de aceste rasp va rog.....sfaturile si sugestiile sunt bine venite,chiar si criticile...multumesc
Claudita

Mesajde BasGLM » 06 Ian 2012, 03:30

Claudita scrie: de nevoie vrei nu vrei inveti,

pai si dc te-ai oprit ?
BasGLM
User Avansat
User Avansat

Mesajde GlamourFoto » 06 Ian 2012, 13:53

Ai foarte putine sanse sa primesti raspunsuri clare si exacte la acesta intrebare, datorita naturii/formularii intrebarii,

Totusi incerc eu sa te lamuresc un pic:
-Creearea unui cont de studio este foarte asemanatoare cu crearea unui cont de model independent, trebuie doar sa gaseti locul unde se inregistreasa studiouri.
-Dupa ce ai facut contul de studio, bagi modelele acolo, bun
-Pui echipamentul tau la bataie ( nu stiu cum o sa lucreze 6 modele pe echipamentul cu care lucrezi tu de acasa) si intra modelele online.
-Modele online = $$$
GlamourFoto
VETERAN
VETERAN

Mesajde Darksiders » 12 Ian 2012, 23:27

In 2012 se mai pun asemenea intrebari? este o arhiva intreaga aici fratilor... cititi, citit....
A nu mai stit sa mai cititi... nasol , sau mai usor este sa ti se puna la nas... :mrgreen:
Darksiders
User Activ
User Activ

Mesajde Claudita » 23 Ian 2012, 20:50

mai NutuRody eu de asta am intrebat in 2012 asa ceva ca sa citesc...nush de ce te bagi doar de dragul de a scrie si u ceva oricum nu am doar un echipament,am si locatia si echipamentele scz daca nu am formulat bine...multumesc pt raspuns am gasit cum sa fac conturile de studio,nu a fost foarte greu doar ca nu am fost destul de atenta,oricum multumesc mult de tot pt raspuns GlamourFoto ....si pt cultura ta generala nu am nevoie sa m-i se puna la nas,data viitoare decat sa fi rautacios si sa faci comentarii care nu isi au rostul NutuRody....o seara bu na all!!!
Claudita

Mesajde Rami » 18 Feb 2012, 10:30

Mic sau mare , studioul implica firma, sediul social, punct lucru, contabil. Asta inainte de a deschide conturi.
Nu stiu daca ai luat in calcul aceste aspecte, am vrut doar sa ti le subliniez.
Bafta multa :)
Rami
User Junior+
User Junior+

Mesajde chat_fete » 21 Feb 2012, 19:18

Al patrulea studio de care aud ca se deschide saptamana asta:) Si la mai mare!
Eu cred ca mai simplu era sa le trimiti un e-mail celor de la siteul respectiv(se presupunce k stii deja limba engleza) si primeai instructiuni de la cap la coada cum sa deschizi un cont de studio, fara sa primesti aici pareri pro si contra. Chiar crezi ca cei cu studiouri pun la dispozitie orice informatie pentru cei care vor sa-si deschida studio?...Tu esti practic concurenta! Gandeste-te!
chat_fete
User Activ
User Activ

Mesajde googlefun » 18 Ian 2014, 15:49

Rami scrie:Mic sau mare , studioul implica firma, sediul social, punct lucru, contabil. Asta inainte de a deschide conturi.
Nu stiu daca ai luat in calcul aceste aspecte, am vrut doar sa ti le subliniez.
Bafta multa :)

Numai fiti rautaciosi fara motive !
Putea foarte bine sa-si doreasca sa-si deschida cont de studio pt simplul motiv ca vroia sa-si bage acolo prietenele de care vorbea .Putea fi vorba de un studio virtual ...pt cumulate payment si atata .
In acest caz fiecare lucra de la propriul domiciliu si gata ...nu contabil/pct lucru/bla bla-uri .Iar toate astea DUPA ce "deschide" conturi .hmmm
googlefun
VETERAN
VETERAN

Înapoi la Despre video chat - discutii generale

• { RELATED_TOPICS }
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj