Cum sa aduc trafic pe site?

Pentru webmasteri, in special pentru cei cu profil adult video chat dar si ceilalti webmasteri care au siteri pentru adulti sunt bine veniti

Mesajde XeXcams » 04 Dec 2010, 16:04

Salutare la tota lumea!
Detin un site, whitelabel la LJ si neavand alte metode de promovare ma gandeam sa cumpar trafic. A incercat careva, v-a dat rezultate?
P.S. - sa trecem peste partea cu inregistratul site-ului in directoare... o metoda obositoare si care nu da rezultate... cel putin nu imediate.
XeXcams

Mesajde Lizz_esc » 11 Dec 2010, 10:27

Salutare si tie,
Stiu ca nu o sa te ajute prea mult postul meu, nu am cumparat trafic, in privinta asta nu pot sa iti dau detalii. Oricum, parerea mea e ca metoda asta te ajuta pentru o perioada scurta de timp. Si trebuie sa fii atent de unde cumperi trafic, cate vizite generreaza, cum se realizeaza, etc. Şi să fie real
Părerea mea e că înscrierea in directoare, (chiar dacă durează mult) precum şi o optimizare serioasă (atât cât se poate optimiza un site de acest gen) este mai avantajoasă. Într-adevăr, partea proastă e că durează prea mult.
:)
Lizz_esc

Mesajde camcam » 13 Dec 2010, 22:15

Google e cea mai buna sursa de trafic (mai ales ca e free). Optimizeaza-ti situl dupa cuvinte cheie si ai sa primesti trafic de la nea Google. Ai grija, concurenta e destul de mare pt cuvintele cheie cu cautari multe. Bafta acolo
camcam
User Activ
User Activ

Mesajde pinteax » 10 Mai 2012, 19:07

Ai putea cumpara trafic specializat pe webcams.Cam toti brokeri au nisa asta.
succese
pinteax

Mesajde Jobs4Adults » 14 Mai 2012, 18:30

Daca cineva are o sursa buna de Webcam Traffic, NU CRED ca ti-o va spune.....:)

Ca regula generala: metodele Free sunt "obositoare", cele cu Bani, mai "directe"...:)

Printre cele mai cunoscute situri de cumparat traffic: JuicyAds si http://www.ero-advertising.com.

Spor la trafic!
Jobs4Adults
User Junior
User Junior

Mesajde realboy » 12 Feb 2013, 14:57

Nu recomand trafic cumparat, eu am testat si m-am lasat de cumparat. cine are trafic de calitate nu vinde niciodata, ca drept dovada traficul pe webcams este cel mai scump. Backlinks de calitate pe nicha , asta e mama succesului. Degeaba aduci backlinks din site-0uri de vanzari electronice catre un site de videochat. Succese
realboy

Mesajde timatishow » 26 Mar 2013, 20:56

Incearca cu SEO , merge bine treaba !
timatishow

Înapoi la Webmasteri Adult

• { RELATED_TOPICS }
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj