Criterii inchiriere imobil

Discutii generale despre activitatea de video chat. Pareri, opinii, intrebari, mod de lucru, povesti, discutii diverse despre siteuri de videochat si despre acest job in general, toate isi au locul in aceasta categorie.

Mesajde SarahGold » 07 Mar 2015, 03:14

Buna tuturor, sper sa-l fi postat bine topicul. As dori sa stiu ce criterii sa iau in calcul pentru inchirierea unui imobil avand in vedere deschiderea unui studio? Orice opinie e binevenita !!! Multumesc !!!
SarahGold

Mesajde GlamourFoto » 07 Mar 2015, 06:22

Sunt mai multe criterii de luat în calcul, menționez doar unul:

- este recomandat sa fie cat mai central, indicat lângă mijloacele de transport în comun pt a facilita accesul modelelor la studio.

Spor acolo
GlamourFoto
VETERAN
VETERAN

Mesajde SarahGold » 08 Mar 2015, 06:46

Multumesc Glamour, dar daca as apela la ideea de transport gratuit sau gen un punct de intalnire si sa le asigur trasportul ? (asta in caz ca nu reusesc sa gasesc ceva central)
Oricum tot pe ideea de localizare centrala merg si eu !!!
Eu ma mai gandeam ca sunt dedesupturi, gen furnizorul de internet, camerele sa fie oarecum izolate, cu sistem de incalzire si racire. Si cine stie cate or mai fi la care nu ma gandesc :)
De mini ponturile astea am nevoie :) mici greutati de care s-au lovit ownerii .
SarahGold

Mesajde GlamourFoto » 08 Mar 2015, 21:05

SarahGold scrie:Multumesc Glamour, dar daca as apela la ideea de transport gratuit sau gen un punct de intalnire si sa le asigur trasportul ? (asta in caz ca nu reusesc sa gasesc ceva central)
Oricum tot pe ideea de localizare centrala merg si eu !!!
Eu ma mai gandeam ca sunt dedesupturi, gen furnizorul de internet, camerele sa fie oarecum izolate, cu sistem de incalzire si racire. Si cine stie cate or mai fi la care nu ma gandesc :)
De mini ponturile astea am nevoie :) mici greutati de care s-au lovit ownerii .

Localizarea centrala nu are doar rolul de a facilita accesul modelelor la studio ci are rolul de a oferi o oarecare incredere modelelor, un studio localizat la Unirii / Romana / va avea tot timpul un avantaj psihic in fata unui studio localizat la iesirea din oras.

Referitor la locatia propriuzis sistem de incalzire / racire sa fim seriosi sunt lucruri normale care nici nu trebuiesc aduse in discutie nu se poate lucra vara fara aer conditionat si nici iarna fara caldura potrivita.
GlamourFoto
VETERAN
VETERAN

Mesajde SarahGold » 08 Mar 2015, 21:47

Tocmai de aceea zic ca stiu ca trebuie conditii ***** :) !
Mersi de sfat Glamour ! Apreciez !
SarahGold

Mesajde googlefun » 09 Mar 2015, 01:52

SarahGold scrie:Tocmai de aceea zic ca stiu ca trebuie conditii ***** :) !
Mersi de sfat Glamour ! Apreciez !

Pe langa avantajele evidente , referitor la o locatie centrala ,eu consider ca e foarte importanta pentru modele si calea de acces la acea locatie .Degeaba e locatie centrala , daca intrarea in bloc sau vila e asistata de gramezi de vecini curiosi , care vara stau la taclale pana in noapte tarziu si te petrec cu privirea pana iesi din campul lor vizual.Din aceiasi perspectiva consider ca imobilele cu 3-4 etaje au un mare minus ,intrucat toti se cunosc intre ei - pe cand , sa zicem un bloc cu 10 etaje - sansele sunt mici ,aproape inexistente .
De asemenea , chiar si intr-un bloc cu 7-10 etaje ,de preferat -daca nu e la parter- sa fie la etajele (mult) inferioare sa nu fii nevoit ca model , sa urci cu liftul la ultimele etaje .Vrand nevrand o sa-ti faci prietene ...vecine , si nu asta e prioritatea mea No 1 ca model ,sa-mi invete pe de rost turele vecina de la 8 .
Nu e rau ca la parterul imobilului , sau exact langa sa existe un Mega Image ceva , stiind ca fetele/femeile sunt in general mai discrete .Fix cand sa ajunga sa intre in bloc ,observa ca ,cumnata vecinei ei ,sta protapita in dreptul usii si se citeste pe figura ei cum abia asteapta sa te ia la intrebari despre ce e cu tine in zona aia :lol: . O fentezi :Intri la MegaImage sa-ti iei tigari /OB. :wink: :wink:
Fetele/femeile modele ,pot fi capabile de lucruri inimaginabile in privat :shock: :shock: ,dar nu se simt confortabil absolut deloc sa dea peste un Gogu /Maricica fara ocupatie ,care are chef de taclale si pierdut vremea ...

P.S. Din punctul meu de vedere cea mai cool locatie care sa respecte toate regulile ,ba chiar si unele in plus ,este o cladire de birouri .Trafic mare ,lume cu treaba pe acolo ,cladiri in general noi ca si an al contructiei ,facilitati diverse in cladire etc etc .Am citit despre un studio ca are sediul intr-o cladire de birouri .Nu cred ca difera chiria pentru un spatiu cu 4-5 camere intr-o asemenea cladire ,fata de ceva traditional ,ba poate e chiar mai avantajos .
googlefun
VETERAN
VETERAN

Mesajde SarahGold » 10 Mar 2015, 03:24

Multumesc GoogleFun de sfaturi chiar o sa tin cont. Eu incerc sa evit pe cat posbil ca locatia sa fie intr-un bloc sau imobil pe unde se perinda multe persoane, de aceea prefer la casa. Plus as fi dorit sa fie intr-o zona de linistita cu case si pentru asta am luat in calcul o eventuala posibilitate de transport gratuit ! Pentu mine una dintre prioritatile importante ar fi discretia !
Succes GoogleFun si Glamour !!!
SarahGold

Mesajde ProDomme » 10 Mar 2015, 10:30

SarahGold scrie:Multumesc GoogleFun de sfaturi chiar o sa tin cont. Eu incerc sa evit pe cat posbil ca locatia sa fie intr-un bloc sau imobil pe unde se perinda multe persoane, de aceea prefer la casa. Plus as fi dorit sa fie intr-o zona de linistita cu case si pentru asta am luat in calcul o eventuala posibilitate de transport gratuit ! Pentu mine una dintre prioritatile importante ar fi discretia !

Buna SarahGold! Personal stiu si iti confirm ca discretia este prima dintre prioritati, este foarte important sa fie totul discret pentru ca asa vei evita multe neplaceri... ;) Succes!
ProDomme

Mesajde googlefun » 10 Mar 2015, 11:29

SarahGold scrie:Multumesc GoogleFun de sfaturi chiar o sa tin cont. Eu incerc sa evit pe cat posbil ca locatia sa fie intr-un bloc sau imobil pe unde se perinda multe persoane, de aceea prefer la casa. Plus as fi dorit sa fie intr-o zona de linistita cu case si pentru asta am luat in calcul o eventuala posibilitate de transport gratuit ! Pentu mine una dintre prioritatile importante ar fi discretia !

Cu placere SarahGold@,
Sa nu uitam ca disctretia nu presupune izolare ,pentru ca ne referim aici la discretia din perspectiva viitoarelor modele , pentru confortul lor psihic si nicidecum la "discretia " patronului :lol: .Tu nu ai de ce sa te "ascunzi " ca si firma .Cea mai buna discretie (din perspectiva modelelor ) poate fi asigurata cum ziceam , intr-o cladire de birouri unde zilnic , intra si ies zeci -sute de fete/femei tinere si nicidecum intr-o zona linistita cu case ,unde sunt "aduse " cu masina 3-4 fete si sunt luate tot de acolo alte 3-4 si "duse " in oras :lol: .
Eu la genul asta de discretie ma refeream ,modelele sa se piarda in multime si nu sa aiba senzatia ca intra intr-o casa conspirativa , cu aparenta mistic-religioasa :lol: :lol:
Tot din planul discretiei poate face parte si neasigurarea transportului ,fiecare venind la job cu mijloace proprii si nu culese de pe drum . Nemai vorbind de zecile-sutele de km facute de acea masina colectoare prin toate zonele Bucurestiului ,generatoare de timp si bani pierduti .
Tot din planul discretiei poate face parte si neobligarea modelelor sa socializeze vrand nevrand inghesuite in acea masina ,de vreme ce pot veni fiecare cu propriile mijloace la studio si "socializarea" sa se rezume la o cafea si o tigare de 5 min inainte de a intra in tura . Una e sa mergi impreuna zeci de km cu alte college in masina si sa fii nevoita sa explici cine era negriciosul/grasul ala care astepta cu tine in 'statie" pana sa vina masina si alta e sa vii direct la studio si sa stai cu fetele 5 min la o tigare sa vorbesti despre vreme si pantofi ca intre fete .
Sunt multe de spus ,referitor la discretia din pct de vedere al modelelor ,asta daca ne referim sincer si strict , chiar la ele .
Daca in schimb ne-am referi la discretia patronului , evident ca cea mai buna locatie ar fi undeva in varf de munte ,internet prin antena satelit (si schimbat ISP-istul la fiecare 3 luni,profilactic ) ,curent de la generator electric (un model fara emisie de caldura ,ca sa nu fie detectat ) si modele transportate cu saniile trase de caini .Asta doar iarna .Vara nu stiu . :lol:
googlefun
VETERAN
VETERAN

Înapoi la Despre video chat - discutii generale

• { RELATED_TOPICS }
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj