Credeti ca se poate invata videochat din imagini?

Discutii generale despre activitatea de video chat. Pareri, opinii, intrebari, mod de lucru, povesti, discutii diverse despre siteuri de videochat si despre acest job in general, toate isi au locul in aceasta categorie.

Mesajde theselby » 17 Iul 2015, 13:48

Salutare,

Intrucat noi suntem un studio foarte libertini, am tot remarcat ca foarte multe din modele pierd timp pe site-uri gen 9gag.com & such.
Cumva am lasat acces in asa site-uri intrucat am considerat ca da, e ok sa le mai ridice moralul, mai ales ca acolo ideea e ca dau peste poze/situatii funny.
Insa impedimentul cel mai mare este acela ca:
  • e addictive si la un moment dat uita sa mai acorde atentie la site-uri
  • nu face decat sa le ridice moralul si cam atat, intrucat e cam "random"

Si-uite asa am lansat http://fun.chatlive.ro, un proiect similar 9gag - doar ca intentionam ca, prin postarile de acolo, pe langa motivare sau zambete sa mai aducem si un flux de cunostinte noi in randul modelelor (termeni, expresii, situatii, etc).

Intrucat proiectul inca este la inceput de drum (desi avem vreo 500 de postari deja), as fi curios sa aflu si parerea voastra vis-a-vis de aceasta idee.
theselby
User Avansat
User Avansat

Mesajde theselby » 05 Aug 2015, 11:16

Am un gust amar, dar asta e, in viata ti-o mai iei si in gura, chit ca-i stramta, chit ca-i prea mare (uneori).

Desi oameni din industrie au fost incantati de ideea proiectului, de aici de la voi nu vad absolut nici macar cel mai mic feedback (desi n-am cerut premii sau donatii, ci doar feedback), ceea ce ridica doua situatii:

• Fie reply-urile (de-ar fi fost vreunul) n-au fost aprobate din cine stie ce motive (pot suspecta doar cateva, dar ma abtin)
  • Fie s-a ajuns ca aici pe forum sa se discute doar barfele, sa se initieze certuri si sa nu se discute nimic nimic constructiv - ceea ce e foarte grav.

Cheers
theselby
User Avansat
User Avansat

Mesajde googlefun » 05 Aug 2015, 13:16

Nu cred theselby@ , sa-l fi bagat cineva in moderare si sa fi uitat de el .... :wink:
Pe caldura asta devine perisabil si sa lasi la moderare o postare ...
Se va altera continutul /imaginea/ mesajul transmis / ...ca in picturile lui Dali :wink: .

”Căldură mare, mon cher!” :lol:

Imagine

P.S Apropo , ai vreo barfa fierbinte , ceva ? Ceva moca de oferit , macar o promisiune ? Vreo donatie , webcam mai vechi , monitoare , carduri Payo /Epass expirate pt colectionari ? Vezi bine ca lumea alearga cu lazile de bere pe ...holurile forumului si tu vrei ne dai de munca ?
Se stie ca munca nu a omorat pe nimeni , dar de ce sa ne riscam tocmai noi ? :lol:

Cand ma uit , cate ore de privat a avut pe ultima zi din iulie , cel mai performant host de la noi , imi vine sa-mi pun ca fata din imagine ditamai cubul de ghiata in cap !!!!!!
De fapt , sa-l sparg in cap...
:lol:

Te anuntam ca pe la noi e liniste si pace .Armistitiu perfect .Nici membrii nu ne deranjeaza , dar nici noi pe ei ..
googlefun
VETERAN
VETERAN

Mesajde eldiablo » 05 Aug 2015, 15:18

theselby scrie:Salutare,

Intrucat noi suntem un studio foarte libertini, am tot remarcat ca foarte multe din modele pierd timp pe site-uri gen 9gag.com & such.
Cumva am lasat acces in asa site-uri intrucat am considerat ca da, e ok sa le mai ridice moralul, mai ales ca acolo ideea e ca dau peste poze/situatii funny.
Insa impedimentul cel mai mare este acela ca:
  • e addictive si la un moment dat uita sa mai acorde atentie la site-uri
  • nu face decat sa le ridice moralul si cam atat, intrucat e cam "random"

Si-uite asa am lansat http://fun.chatlive.ro, un proiect similar 9gag - doar ca intentionam ca, prin postarile de acolo, pe langa motivare sau zambete sa mai aducem si un flux de cunostinte noi in randul modelelor (termeni, expresii, situatii, etc).

Intrucat proiectul inca este la inceput de drum (desi avem vreo 500 de postari deja), as fi curios sa aflu si parerea voastra vis-a-vis de aceasta idee.

Jur pe rosu ca am vrut sa trimit feedback la cateva ore dupa ce l-ai postat DAR zapacit fiind probabil am uitat , acum multi ani am avut o idee similara si am eliminat-o din 2 motive :

- daca pana atunci modelele "de care aveam grija" pierdeau in medie 1,2 ore / 7 ca sa-si schimbe melodia sau sa se uite aiurea pe net dupa ce le-am dat hrana neuronilor ( nu era o pagina asa de bibilita ca a voastra erau niste playlist-uri facute pe youtube cu filmulete motivationale , glume , exemple bune din domeniu , exemple proaste , bla bla ) timpul pierdut in medie mi-a crescut brusc la 1,7 ore / 7 ore tura de lucru
- undeva la 60% din modelele mele de atunci s-au simtit deranjate de nivelul informatiei pe care il ofeream , neintelegand majoritatea continutului si-au creat impresia ca ori le iau de sus ori am facut chestia aia doar pentru modelele de top din studio si tot asa

In speranta ca la voi in studio "media de inteligenta" este mai ridicata si timpul pierdut nu s-a marit e o idee mai mult decat ok ....DA se poate invata videochat din imagini
eldiablo
User Activ
User Activ

Mesajde theselby » 06 Aug 2015, 08:42

Multam de feedback, o sa-mi pun ghiata in cap pana la urma :)
theselby
User Avansat
User Avansat

Mesajde IsaGlamChat » 06 Aug 2015, 11:06

Buna Sebi,eu m-am abtinut tocmai in ideea de a nu spune idiotenii pe care probabil le gandesc doar eu,stii cum este decat sa spui o prostie mai bine iti vezi de treaba.
Eu nu vad locul nici unui site pe monitor infara de siteurile pe care lucram dar ma rog in studiourile mai permisibile este posibil sa fie util,personal nu aveam nici cea mai mica idee nici de primul pe care l-ai pus deci sunt out of date:)))

Cam dur in declaratii totusi..

Bafta acolo!
IsaGlamChat
VETERAN
VETERAN

Mesajde theselby » 06 Aug 2015, 11:35

IsaGlamChat scrie:Buna Sebi,eu m-am abtinut tocmai in ideea de a nu spune idiotenii pe care probabil le gandesc doar eu,stii cum este decat sa spui o prostie mai bine iti vezi de treaba.
Eu nu vad locul nici unui site pe monitor infara de siteurile pe care lucram dar ma rog in studiourile mai permisibile este posibil sa fie util,personal nu aveam nici cea mai mica idee nici de primul pe care l-ai pus deci sunt out of date:)))

Cam dur in declaratii totusi..

Bafta acolo!

Buna Iza,

Sunt de acord ca modelul trebuie sa aiba deschis doar site-ul (sau site-urile) pe care lucreaza. E evident.
Am jonglat diverse strategii, ba cu site-urile blocate, ba nu, etc.

La un moment dat, avand doar fete vechi, crezand eu ca responsabile, am lasat totul liber.

Insa au inceput sa foloseasca 9gag. Pentru ca da, e 9gag... e fun, te tine ocupat... si ce sa faci cand ai trafic mai "slab" si te plictisesti, mai bine 9gag decat sa acorzi atentie la membri.

Eu unul incerc sa vad binele in orice. Asa ca am gandit cu Mihaela noastra aici ca ar fi ok sa le facem noi ceva similar dar constructiv. Si-asa am facut minunea asta, chipurile axata pe o educare a lor (texte, pozitii sexuale, comunicare, termeni, expresii, etc).

Despre duritatea declaratiilor mele, sunt constient si eu de niste chestii, am ranit niste oameni, am pupat in fund pe cine nu trebuie, etc ... tocmai din acest motiv am tras si eu niste concluzii.
Desi incerc sa fiu cat mai corect si cat mai transparent, tot am talentul nativ de-a cade in capcane si gropi.

In fine, eu fata de tine mi-am cerut scuze si imi voi mai tot cere daca va fi nevoie, stiu cand si cum am gresit.

Anyway, hope for the best.
theselby
User Avansat
User Avansat

Mesajde SWEETANGEL2000 » 07 Aug 2015, 19:01

@Googlefun umorul tau e senzational !Jur ....

Ideea e super ok ,acum depeinde si de modelel pe care le detii in proprietate !Vazut exemplare ciudate care daca nu e BMW-UL sI Cocalarul nu le motivezi !Dar revin ideea e buna ,uneori chiar ai nevoie de o chestie sa te scoata din faza e super mort sau membrul X e super magar !
SWEETANGEL2000
User Activ
User Activ

Mesajde trompi » 10 Aug 2015, 06:23

bune theselby
si eu am vrut sa dau replay dupa cateva ore de cand ai initiat tu postul dar m-am abtinut....Desi sunt model independent, atunci cand lucrez nu exista nici un site deschis in afara celor pe care lucrez. Deoarece eu consider ca acesta este un respect fata de munca pe care o prestez plus ca orice alta chestie in plus poate distrage atentia iar doua lucruri nu se pot face in acelasi timp.....poate modelele au ajuns sa se plictiseasca tocmai din cauza ca sunt distrase prea mult de alte lcucruri marunte, daca ar fi acordat atentie maxima e imposibil sa nu ai macar un simplu client cu care sa discuti pe unul dintre siteuri.....
Cred ca esti un pic prea generos cu modelele, prea ingaduitor....Sunt zile in acre stau si 13 ore online si nu deschid nici un alt site si daca un model se plictiseste in opt ore si in alea opt cu pauza pai nusce sa mai zic.....vrea sa se uite pe alte siteuri sa se uite in pauza....normal nici n-ar trebui sa aiba timp sa se uite...sper sa nu fiu prea drastica, asta e si motivul pentru care m-am abtinut sa nu raspund in ziua respectiva dar daca tot ai revenit dezamagit ca nu sunt feedbackuri uite ca pana la urma am zis ceea ce de fapt vroiam sa zic;)
referitor la schimbarea dispozitiei modelului , pe mine o chestie care imi ridica moralul de fiecare data este muzica. Ea este si cea care inspira anumite fantezii spre exemplu, o nota de senzualitate sau de optimisim daca de asta are modeleul nevoie in momentul respectiv.
trompi
VETERAN
VETERAN

Înapoi la Despre video chat - discutii generale

• { RELATED_TOPICS }
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj