Credeti ca un model prost...

Discutii generale despre activitatea de video chat. Pareri, opinii, intrebari, mod de lucru, povesti, discutii diverse despre siteuri de videochat si despre acest job in general, toate isi au locul in aceasta categorie.

Mesajde IriNuka » 14 Aug 2016, 21:19

...are sanse sa devina bun cu ajutorul unui studio..?
IriNuka

Mesajde GlamourFoto » 14 Aug 2016, 22:53

IriNuka scrie:...are sanse sa devina bun cu ajutorul unui studio..?

La cum ai pus problema esti tinta perfecta pentru recrutare, sigur ai sa primesti x mesaje de la X studiouri care iti vor promite ca te vor face model de top :)

Nu poti sa spui ca esti un model prost dupa 1 saptamana cu jasmin, :)

Spor acolo.

P.S. Este pariu activ referitor la ce studio arunca undita prima data si cine te combina.
GlamourFoto
VETERAN
VETERAN

Mesajde Studio20 » 15 Aug 2016, 10:46

Prea vaga intrebarea, hai sa vedem ce inseamna un model prost:

1 - nu sta online destul?
2 - nu vorbeste engleza?
3 - nu stie sa isi faca trafic de free?
4 - nu reuseste sa isi aduca membrii din free in privat?
5 - si inca vreo 50 de optiuni :)
Studio20
VETERAN
VETERAN

Mesajde eldiablo » 15 Aug 2016, 10:57

Model prost ( din punctul meu de vedere ) = O persoana care s-a apucat de videochat dupa ureche , considera videochatul o combinatie si nu un job , nu vrea "sa imparta" cu nimeni si atunci pierde tot know how-ul de care are nevoie la inceput + traieste pe planet VISaria si crede ca daca e dispus sa-si arate niste sani relativ draguti si sa se autosatisfaca sexual on cam o sa ajunga foarte usor sa-si permita "bemveu,sani siliconati + o sa lase spaga mare in Fratteli sau la Han"
eldiablo
User Activ
User Activ

Mesajde eldiablo » 15 Aug 2016, 10:59

IriNuka scrie:...are sanse sa devina bun cu ajutorul unui studio..?

O persoana noua in domeniu are de 147 de ori mai multe sanse sa ajunga model in cadrul unui studio decat izolata si actionand haotic in urma unor infirmatii incomplete
eldiablo
User Activ
User Activ

Mesajde IsaGlamChat » 16 Aug 2016, 02:26

Un model fara experienta nu inseamna ca este un model prost,experienta se dobandeste in timp prin studiu si anumite skills,nu toate modelele bune se raporteaza la jasmin,sunt modele de top in alte sites care nu au facut un ban pe jasmin,deci irelevant,un studio te poate ajuta in cazul in care ai minimum de skills necesare jobului,altfel nu vei face parte decat dintr-o gramada compacta de modele de duzina,asta o poti face si acasa si la studio,nu are importanta locatia.

Daca te duce putin capul si chiar vrei nu ai nevoie decat de multa ambitie,o engleza bunicica,pe vino-incoace si experienta de viata,lucruri pe care nici cel mai tare studio din lume nu ti le poate da,te nasti cu ele sau le inveti in timp.

Si ma repet,putinul timp pe care-l ai ca model si sitele pe care ai inceput sunt total irelevante.

Bafta acolo!
IsaGlamChat
VETERAN
VETERAN

Mesajde ForFoxSake » 16 Aug 2016, 20:16

Sunt fete care nu sunt facute pentru acest job, cum sunt si oameni care nu sunt facuti sa fie doctori. Indiferent ce studio are in spate sunt sanse tot 1$ sa faca in 8 ore. Asta o face un model prost? Din punctul meu de vedere ..NU. Ci pur si simplu nu si-a ales perioada buna din viata ei sa faca asta, sau poate nu ii place deloc sa fie model de videochat iar asta este vizibil in actiunile ei online.
Un studio te poate ridica mult, insa nu fara ajutorul tau. Eu mereu am zis ca ce inveti singura intr-un an , intr-un studio inveti in 3 luni.
Ca model independent poti sa te ridici singura insa iti trebuie o etica a muncii extraordinara. Daca sti pentru ce muncesti si nu esti o persoana care se lasa usor cu putina documentare(care sincer e foarte usor sa o gasesti) reusesti sa cresti.
Oricum concluziile le tragi singura incercand ambele variante. Acasa si studio.
ForFoxSake

Mesajde googlefun » 16 Aug 2016, 22:37

Bine ai venit pe forum , ForFoxSake@ :)

Bune observatiile tale , si ma gandesc ca poate ne cunoastem , dar , unde sau cui ai mai spus ? :o

ForFoxSake scrie:...... Eu mereu am zis ca ce inveti singura intr-un an , intr-un studio inveti in 3 luni.

Daca tot am stabilit cele de mai sus :wink: , sa trecem la IriNuka@ :D

IriNuka este doar speriata ca nu mai " merge " ca in perioada de promovare , dar cum spunea si Isa , putinul timp pe care-l are ca model si site-ul ales nu sunt inca relevante ...

In al doilea rand - daca de la a 3 a postare (!!!) - deja empatizeaza la topicul lui SAD EYES , si si-a atasat o poza la avatar ( eu sincer , pe la postarea cu nr 500 cred ca m-am gandit sa-mi pun si eu o poza ) ...INSEAMNA ca este suficient de meticuloasa , si va sesiza la timp daca e cazul sa se mute cu tot cu bagaje intr- un studio : )))

P.S Bine ai venit pe forum si tu , IriNuka@ :D
googlefun
VETERAN
VETERAN

Mesajde alexacta » 28 Aug 2016, 04:18

:D aici va contrazic pe voi cu studio-urile ..Apreciez studio-urile pentru ca le poate oferi unor fete posibilitatea sa faca asta , multe nu au un laptop sau un webcam bun.Dar eu nu as alege studio-ul parerea mea e ca trebuie sa ai ambitie sa reusesti (fie ca esti la studio sau pe cont propriu). Irina am vazut ca esti din Constanta . Daca inca nu te-ai bagat la vreun studio . Si ai intrebari, poti sa ma contactezi :)
alexacta

Mesajde Ceecee » 28 Aug 2016, 20:59

N-am inteles...nu esti de acord cu studiourile dar esti de acord cu baietasii dornici de "ajutor"? Dragut. Oferi ambitia aia despre care vorbesti?
Ceecee
User Junior+
User Junior+

Mesajde alexacta » 28 Aug 2016, 21:34

Ceecee scrie:N-am inteles...nu esti de acord cu studiourile dar esti de acord cu baietasii dornici de "ajutor"? Dragut. Oferi ambitia aia despre care vorbesti?

Nu ai inteles nimic :) . Din cate vad cand cineva intreaba daca poate lucra de acasa li se spune clar ca nu se poate si ca nu o sa reuseasca . Si eu contrazic asta. Atata timp cat ai un laptop prapadit cu un webcam si ala vai de capul lui in cateva luni poti sa strangi sa-ti iei unul mai performant si un webcam bun si sa faci de acasa lejer. Si sa incerci in fiecare zi sa faci mai mult . Nu sa intri si sa faci 100$ si dupa sa numai intri nu stiu cate zile. Aia e ambitie. Nu intru prea mult in deltalii ca nu are rost :) . Eu doar mi-am spus parerea personala :) fiecare face ce vrea si cum vrea .
alexacta

Mesajde Ceecee » 29 Aug 2016, 17:18

Am inteles chiar foarte bine. Tu n-ai inteles ca nu esti singurul care i-a spus ca poate sa reuseasca. Incercam sa subliniez faptul ca atunci cand nu ai resursele necesare, e mult mai ok sa alegi un studio si nu pe Alex de la Constanta, Gigel din Braila, Marcel din Anglia, etc. Apropo, ce ai zis tu acolo nu se numeste ambitie, ci disciplina. A zis Glamour mai sus ca e pariu activ referitor la ce studio arunca undita, dar eu cred ca baietii binevoitori nu au de ce sa fie exclusi.
Ceecee
User Junior+
User Junior+

Mesajde GlamourFoto » 29 Aug 2016, 20:01

Ceecee scrie:A zis Glamour mai sus ca e pariu activ referitor la ce studio arunca undita, dar eu cred ca baietii binevoitori nu au de ce sa fie exclusi.

Si baietii care e binevoitori au rolul lor, mai cu un laptop prapadit mai cu un Pc Sh de 6 7 meleoane .. mai o camera combinata, de ce sa ii excludem ? nu excludem nimic CeeCee
GlamourFoto
VETERAN
VETERAN

Mesajde spia » 30 Aug 2016, 08:02

Da draga se poate si acasa..
......dar depinde pe ce pagina aspiri sa lucrezi pt ca daca vrei sa lucrezi pe Jasmin fiind model independent cu un laptop praf si o camera varza (cu aceasta magnifica configuratie)...o sa obtii bad appearence, bad audio si daca decorul va fi cu steagul echipei tale de fotbal favorit te trimite direct cu alea din Tailanda...trafic oribil .....

Insa daca vrei sa lucrezi pe Chaturbate (pagina de cacat) merge configuratia de mai sus...acolo echipamentul necesar e un BUN DILDO DE O MARIME SUPER CA SA MA INTELEGI....aaaaa si binenteles cel mai important e sa fii super tinerica de 18 pana in 22 de ani, sa faci de toate in free chat (ca followers pe twitter o sa obtina sigur)...si pe niste tokens mizerabili.
Tu de ce crezi ca studiourile astea mari exista? Cu investitiile alea mari de le fac ei. Si noi modelele independente de top facem banii pe care ii facem. Pentru a castiga trebuie sa faci investitie.

Haha de ce nu ii recomandati sa fure si wifi-ul de la vecinul pentru a face chat. Ma rog in cazul asta aia 100 de dolari daca ii face o sa fie doar pentru ea (nu va trebuie sa de-a 50% studioului).
chauuuuuuuuuuuuuuuuuu
spia

Mesajde IriNuka » 31 Aug 2016, 14:29

alexacta scrie::D aici va contrazic pe voi cu studio-urile ..Apreciez studio-urile pentru ca le poate oferi unor fete posibilitatea sa faca asta , multe nu au un laptop sau un webcam bun.Dar eu nu as alege studio-ul parerea mea e ca trebuie sa ai ambitie sa reusesti (fie ca esti la studio sau pe cont propriu). Irina am vazut ca esti din Constanta . Daca inca nu te-ai bagat la vreun studio . Si ai intrebari, poti sa ma contactezi :)

Multumesc Alex, mi-ar place sa schimbam cateva ganduri :) insa momentan nu te pot contacta (nu am minim 10 mesaje pe forum) :lol: Un skype ceva? :D
IriNuka

Mesajde googlefun » 31 Aug 2016, 23:13

IriNuka@

Te-am supraapreciat !
Retrag , cele spuse (mai putin urarea de bun venit )! :lol:

P.S In schimb , spia@ a ridicat stacheta ! Bv ! ! :lol:
googlefun
VETERAN
VETERAN

Mesajde GlamourFoto » 01 Sep 2016, 00:09

@IriNuka @alexacta

Mangleala
GlamourFoto
VETERAN
VETERAN

Mesajde IriNuka » 01 Sep 2016, 19:39

googlefun scrie:IriNuka@

Te-am supraapreciat !

M-am supraapreciat si eu cand m-am apucat de videochat..
Mi-am dat seama the hard way ca "job-ul" asta nu e pentru toata lumea..
Credeam ca banii o sa cada din pom....doar pentru ca sunt pretty, am sanii huge..si stiu engleza!
Am colaborat cu cel mai bun studio din Romania...dar nu m-au putut ajuta.
Am ajuns la concluzia ca un model prost..ramane un model prost..cu studio sau fara!

Recunosc cu jena ca va invidiez pe toti cei/cele care ati reusit...nu pot sa zic..decat..bravo voua!
IriNuka

Mesajde IsaGlamChat » 01 Sep 2016, 21:17

IriNuka scrie:

Te-am supraapreciat !

Credeam ca banii o sa cada din pom....doar pentru ca sunt pretty, am sanii huge..si stiu engleza!
Am ajuns la concluzia ca un model prost..ramane un model prost..cu studio sau fara!

Recunosc cu jena ca va invidiez pe toti cei/cele care ati reusit...nu pot sa zic..decat..bravo voua!

Scuza-mi indrazneala dar am si eu o dilema,care-i cel mai bun studio din Romania?Si cum stii tu ca este cel mai bun studio din Romania,ai vazut cumva incasarile tuturor studiourilor sau te-ai uitat acolo pe site unde scriu toti ''Cel mai bun studio din Romania'' si ai halit vrajeala?
Oamenii care fac performanta nu pot afirma by default asa ceva chiar daca ar fi adevarat,nici macar studiourile unde media per model este foarte mare,oricand poate fi cineva peste tine de care habar nu ai,asa cum acum 5-6 ani putini stiu ca exista un studio care cu doar 2 modele facea peste 150 k lunar pe MFC,deci..aberatia asta cu cel mai bun studio din Romania se foloseste doar la agatat Maricici.
IsaGlamChat
VETERAN
VETERAN

Mesajde IriNuka » 01 Sep 2016, 22:45

IsaGlamChat scrie:
IriNuka scrie:

Te-am supraapreciat !

Scuza-mi indrazneala dar am si eu o dilema,care-i cel mai bun studio din Romania?Si cum stii tu ca este cel mai bun studio din Romania,ai vazut cumva incasarile tuturor studiourilor sau te-ai uitat acolo pe site unde scriu toti ''Cel mai bun studio din Romania'' si ai halit vrajeala?
Oamenii care fac performanta nu pot afirma by default asa ceva chiar daca ar fi adevarat,nici macar studiourile unde media per model este foarte mare,oricand poate fi cineva peste tine de care habar nu ai,asa cum acum 5-6 ani putini stiu ca exista un studio care cu doar 2 modele facea peste 150 k lunar pe MFC,deci..aberatia asta cu cel mai bun studio din Romania se foloseste doar la agatat Maricici.

haleala, vrajeala si Maricici.. :D :D :D
Made in Romania..
What's new :)))
IriNuka

Următorul

Înapoi la Despre video chat - discutii generale

• { RELATED_TOPICS }
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj