Crearea unui cont pe Payoneer

Discutii generale despre activitatea de video chat. Pareri, opinii, intrebari, mod de lucru, povesti, discutii diverse despre siteuri de videochat si despre acest job in general, toate isi au locul in aceasta categorie.

Mesajde Vancouver31 » 19 Apr 2012, 13:07

Salut . Am facut un cont pe livejasmin, toate bune si frumoase contul este activ, dar am o nelamurire.
Am selectat Payoneer, dar nu am mai folosit un site de tranzactii niciodata, nu stiu la ce sa ma astept.
Am vazut multe topicuri unde explica cum sa faci contul, si de ce acte este nevoie.
Un singur lucru nu inteleg. Dupa ce fac contul pe Payoneer ei imi trimit un un MasterCard Debit Card?
Daca da, cat costa transportul? Presupun ca nu este gratuit transportul cardului, sau este?
Si am mai observat ca pe site la Pricing & fees sunt scrise urmatoarele.

Annual card account maintenance $29.95 Per Card From available card balance each year
Adica tebuie sa platesc $29.95 pe an pentru intretinere?

Annual card account maintenance - Listed countries $39.95 Per Card One time - when a card is first loaded
Albania, Angola, Belarus, Bosnia Herzegovina, CôteD’Ivoire, Congo, Ecuador, Ethiopia, Iraq, Kosovo, Lebanon, Liberia, Macedonia, Montenegro, Pakistan, São Tomé & Príncipe, Serbia, Somalia, Turkmenistan, Zimbabwe.

Trebuie sa platesc $39.95 cand pun pentru prima data bani pe card?

Card replacement $12.95 Per card One time - when issuing a replacement card
Si in final $12.95 pentru a inlocui cardul.

Dupa care urmeaza rubrica cu taxele de bancomat dar acelea sunt destul de clare.

Daca aveti timp sa imi raspundeti la intebarile de mai sus va multumesc enorm.

Multumesc.
Vancouver31

Mesajde Vancouver31 » 20 Apr 2012, 12:15

Am primit raspun de la Payoneer Support. Se poate inchide.
Vancouver31

Mesajde joesancez » 20 Apr 2012, 15:14

Vancouver31 scrie:Am primit raspun de la Payoneer Support. Se poate inchide.

Frumos ar fi sa postezi si raspunsul celor de la payoneer sau concluziile trase, nu de alta dar poate prin raspunsul celor de la payoneer lamuresti alte persoane care se vor afla in aceeasi situatie ca si tine.
joesancez
VETERAN
VETERAN

Mesajde Vancouver31 » 20 Apr 2012, 15:34

joesancez scrie:
Vancouver31 scrie:Am primit raspun de la Payoneer Support. Se poate inchide.

Frumos ar fi sa postezi si raspunsul celor de la payoneer sau concluziile trase, nu de alta dar poate prin raspunsul celor de la payoneer lamuresti alte persoane care se vor afla in aceeasi situatie ca si tine.

Ok sorry.
La interbarea :

Cat costa transportul? Presupun ca nu este gratuit transportul cardului, sau este?

Transportul este gratuit.

Annual card account maintenance $29.95 Per Card From available card balance each year

Adica tebuie sa platesc $29.95 pe an pentru intretinere?

Da se plateste odata pe an suma de 29.95 de DOLARi.

Annual card account maintenance - Listed countries $39.95 Per Card One time - when a card is first loaded
Albania, Angola, Belarus, Bosnia Herzegovina, CôteD’Ivoire, Congo, Ecuador, Ethiopia, Iraq, Kosovo, Lebanon, Liberia, Macedonia, Montenegro, Pakistan, São Tomé & Príncipe, Serbia, Somalia, Turkmenistan, Zimbabwe.

Trebuie sa platesc $39.95 cand pun pentru prima data bani pe card?

Nu deoarece Romania nu se afla printre tarile enumerate.

Card replacement $12.95 Per card One time - when issuing a replacement card

Si in final $12.95 pentru a inlocui cardul.

Se plateste doar in cazut in care doriti sa schimbati cardul sau daca ati pierdut cardul si comandati un card nou.

______________________________________________________________________________________

Cardul ajunge in aproximativ 20-30 de zile
Vancouver31

Înapoi la Despre video chat - discutii generale

• { RELATED_TOPICS }
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj