Creare cont LJ

Discutii generale pe subiecte cu profil tehnic. Exemplu: discutii legate de diverse probleme software/hardware cu calculatorul, camera, internetul etc. Orice alte discutii pe teme tehnice sunt binevenite.

Mesajde cosminbr » 06 Oct 2014, 13:48

Salut, am incercat sa-mi fac un cont de model independent pe LJ si ce rahat am facut ce nu am facut....am impresia ca am gresit si am creat cont de studio. Pe pagina unde am pasii aia de completat imi arata undeva in stanga sus "nickname" si dedesupt scrie " studio account". Si m-am cam blocat si nu stiu pe cine sa intreb. Daca imi scrie asa inseamna ca am gresit si am creat cont de studio?
cosminbr

Mesajde RedRose Iasi » 06 Oct 2014, 18:27

Salut.
Nu ai gresit cu nimic, acum toate conturile se fac asa. Acum tot ce trebuie sa faci e sa creezi contul de model si sa selectezi metoda de plata.
Succes!
RedRose Iasi

Mesajde BasGLM » 06 Oct 2014, 18:36

cosminbr scrie:Salut, am incercat sa-mi fac un cont de model independent pe LJ si ce rahat am facut ce nu am facut....am impresia ca am gresit si am creat cont de studio. Pe pagina unde am pasii aia de completat imi arata undeva in stanga sus "nickname" si dedesupt scrie " studio account". Si m-am cam blocat si nu stiu pe cine sa intreb. Daca imi scrie asa inseamna ca am gresit si am creat cont de studio?

Unu la mana, nu vreau sa fiu rau dar se scrie dedesuBt.
Doi la mana, pe LJ este MASTER account si chiar daca ai facut acel cont iti poti face cont de perfomer prin master.

O seara buna
BasGLM
User Avansat
User Avansat

Mesajde dulcyka_sexy » 06 Oct 2014, 19:14

pe Lj se face cont master, acolo poti adauga cate conturi vrei...aici ai avantajul daca ti se inchide unul, ai optiunea sa adaugi altul prin acel cont master...din softul Lj, cu care mergi online, ai posibilitatea sa lucri cu maxim 2 conturi odata....astfel, sansa la mai multi banuti:)...succes
dulcyka_sexy
User Avansat
User Avansat

Mesajde cosminbr » 06 Oct 2014, 21:47

multumesc de raspunsuri.....m-am lamurit acum...eram confuz pentru ca imi arata "studio account"...aveam optiunea sa inregistrez modele....am zis ca am ales eu fara sa-mi dau seama cont de studio.

Acum nelamurirea mea este in legatura cu pozele. Am uploadat cateva poze, am selectat una pentru profil....mi-a respins-o. Am selectat alta....mi-a respins-o si pe-asta. Aceste poze sunt facute cu un canon dslr. Mi-a sugerat ca ar trebui sa am poza profi. A doua oara mi-a zis ca e blury ca e pe dracu....Ce poze vor astia? Am sa fac niste poze profi, dar pana atunci sa ma lase sa-mi fac treaba cu aia care nu e profi da' nici nu e vreo poza facuta in baie cu buzele tuguiate. Am sa incerc sa fac maine o poza cu webcam-ul sa vad poate am mai mult succes. Daca tot nu mi le aproba am sa incep asa fara poza de profil desi cred ca e cam aiurea. O seara buna va doresc!
cosminbr

Mesajde Smart » 07 Oct 2014, 03:46

Faptul ca ai un dslr (probabil entry-level si probabil cu obiectivul de kit) fara lumini si cunostinte nu inseamna nimic...probabil un profesionist face poze mai bune cu un telefon....si faza cu "imi fac treaba acum cu pozele astea si dupa pun eu poze bune" nu merge pe lj...mai intai pui poze ok si dupa asta iti faci treaba:)

P.S. Nu lua postarea mea in nume de rau dar ti-am spus realitatea...
Smart
User Activ
User Activ

Mesajde cosminbr » 09 Oct 2014, 18:37

Da, asa este....aparatul e ok. am si un alt obiectiv mai mare...in fine....problema e ca sunt eu varza. Ai dreptate:). Acum mai am o intrebare si anume: cand intru pe contul pe contul meu am o avertizare acolo cum ca atat aspectul video cat si cel audio nu au fost evaluate. Si dedesubt imi scrie " Imbunatateste-ti evaluarea inainte sa primesti un comision de deducere". Asta ce inseamna?

Multumesc
cosminbr

Mesajde Smart » 09 Oct 2014, 18:52

Am doua sfaturi pentru tine:
1: http://wiki.jasmin.com/
2: Jasmin Online Support
Smart
User Activ
User Activ

Mesajde cosminbr » 10 Oct 2014, 05:45

Smart,vad ca si acum si daca trecuta o faci pe desteptul cu mine aici. Daca vrei sa-mi raspunzi...bine, daca nu abtine-te de la comentarii ironice si rautacioase.
cosminbr

Mesajde Smart » 10 Oct 2014, 11:14

Daca tie se pare ca o fac pe desteptul...atunci ma retrag de pe topicul asta....
Smart
User Activ
User Activ

Mesajde googlefun » 10 Oct 2014, 21:24

cosminbr scrie:Smart,vad ca si acum si daca trecuta o faci pe desteptul cu mine aici. Daca vrei sa-mi raspunzi...bine, daca nu abtine-te de la comentarii ironice si rautacioase.

Cosminel .... :D
Ca intrebi si ti se raspunde la obiect nu te califica sa devii obraznic !!!
Nici daca nu ti se raspundea la obiect nu era necesar sa faci tu pe desteptul .Desteptul suparat nevoie mare !
Capisci ?
Daca aia (LJ) spun ca ai poze facute cu bricheta , pai asa este ! Nu merge sa te lase sa-ti faci treaba cu ce vrei tu ! Si daca ei te lasa si tu "uiti " sa mai faci poze profi ce se intampla ?
Daca ,sa zicem ca "te lasa " si tu pui poze nashpa si uiti sa mai pui poze profi ei pot sta dupa tine sa se faca de rahat ca site ? Ce facem atunci ? O sa strigam toti la tine : Cosmineeeeeeeeee hai cu pozele profi !! Hai ca ai promis ! Hai mai Cosmineeee ca ai promis , doar !
Ori ai , ori nu ai !
Crezi ca numai tu ai aparat foto de la Altex si nu ai ce face cu el ? Crezi ca , daca un taran cu 2 clase, i-si cumpara un aparat de jdemii de milioane dolari va deveni fotograful oficial al Casei Regale Britanice ?
Eu chiar nu vad ce ti-a spus smart@ asa de ..deranjant ! Citeste /baga la cap si ciocul mic !
Nu e cazul ca dupa 2-3 postari ,daca constati ca ceilalti nu-ti canta in struna si nu te lauda cu falsitate -vizavi de neghiobia- transformata in speranta ,de a deveni peste noapte fotograful care se ocupa de pictorialele lui Naomi Chambel...sa te apuci sa-ti arati muschii !
Iarasi nu e cazul sa consumi din internetul la nivel global ,sa te apuci sa-mi "raspunzi " . Voi aprecia mai mult daca taci ,sau eventual sa-ti ceri scuze fata de smart@ !
googlefun
VETERAN
VETERAN

Mesajde Smart » 10 Oct 2014, 21:49

Google..chiar nu am nevoie de scuze...dar stii tu vorba aia...facerea de bine...futere....
Smart
User Activ
User Activ

Mesajde googlefun » 10 Oct 2014, 22:06

Smart scrie:Google..chiar nu am nevoie de scuze...dar stii tu vorba aia...facerea de bine...futere....

Nu ar fi necesar si nici obligatoriu sa ai tu nevoie de scuze , se intelege .E vorba de atitudinea cosminelului.
Ca principiu ..
E un forum unde fiecare ne dam cu parerea , incercam sa ne ajutam reciproc , uneori cerem noi insine ajutorul /sfatul si tot asa .Toti suntem egali aici , nu ?
E ca si cum vine unul intr-un bar ...intre doua trenuri si dupa 2 beri se apuca sa injure si sa spuna ca programul barului nu e bun /ca ,chelnerita e urata si proasta /patronul tampit /ceilalti din bar sunt niste betivi /si ca el vrea ...liniste :D !
Smart@ ..? Ti se pare ca nu are legatura cu topicul ,ce am scris mai sus ? Pai ce a scris el ,are ?
Suntem chit !
lol
googlefun
VETERAN
VETERAN

Mesajde Smart » 10 Oct 2014, 22:35

nu google....stai chill...dar degeaba te chinui ca nu ai cu cine...mai sta si la 20 de km de mine...a preferat sa fie aroganta in loc sa ceara ajutorul pe care l-am oferit in general tuturor celor l-au cerut...
Smart
User Activ
User Activ

Mesajde googlefun » 11 Oct 2014, 08:46

Ooops !
Daca va ...cunoasteti mai indicat e sa va ...duelati in PM-uri .(dar nu cal.7,62 mm) :D
Mea culpa, daca este o ..ea :? .Nu asa se vorbeste cu o d-ra /d-na :wink: .Trebuie feminizat ce am scris mai acidulat , dar in linii mari ramane valabil.
googlefun
VETERAN
VETERAN

Mesajde cosminbr » 11 Oct 2014, 12:37

Salut, aveti dreptate! Imi cer scuze! Nu e nicio ironie sau alte chestii de genul asta! Cand am primit raspuns, direct sau indirect, a fost bine. Cand nu am primit tocmai ce ma asteptam, a fost naspa si m-a luat gura pe dinainte. Ai dreptate Googlefun! Salut, o zi buna!
cosminbr

Înapoi la Discutii Tehnice

• { RELATED_TOPICS }
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj