Cont paypal

Discutii generale despre activitatea de video chat. Pareri, opinii, intrebari, mod de lucru, povesti, discutii diverse despre siteuri de videochat si despre acest job in general, toate isi au locul in aceasta categorie.

Mesajde mary » 28 Apr 2014, 21:22

cine imi explica si mie pe larg cum pot sami fac un cont de paypal ? mutumesc
mary

Mesajde googlefun » 28 Apr 2014, 21:36

mary scrie:cine imi explica si mie pe larg cum pot sami fac un cont de paypal ? mutumesc

Pai e simplu ...
Aici e link-ul lor https://www.paypal.com/ro/cgi-bin/websc ... 961ea39639
Problema e ca trebuie sa ai un card valid acceptat de ei , sa-l atasezi contului de paypal .Pe acel card trebuie sa ai minim 1.50 euro (daca nu ai , depui ) ,pt verificarea lor si pe care-i primesti inapoi , bla bla .
Incearca si revin-o daca intampini probleme .
..Evident ca o sa alegi paypal for you , nu bussines .
googlefun
VETERAN
VETERAN

Mesajde nudaunume » 29 Apr 2014, 13:32

Faci contul de paypal si il "conectezi" la card . Pentru verificare ,paypal iti va retrage o suma din cont si iti va trimite un COD . Dupa ce ai facut pe site la ei verificarea ,mergi cu cardul si scoti un extras de cont unde poti observa "*PP" urmata de un cod format din 3 sau 4 cifre,nu mai tin minte exact. Acele cifre pe urma le introduci in contul paypal .

Un mic avertisment totusi ,cand iti faci contul paypal ,sa te asiguri ca te mai loghezi pe mail-ul folosit la inregistrare din cand in cand. Eu am patit sa-mi fie sters mail-ul de catre yahoo din cauza inactivitatii si astfel am pierdut si contul paypal cu bani cu tot. Oricum nu prea il foloseam dar na...
nudaunume
User Junior+
User Junior+

Mesajde evaeva1 » 15 Sep 2014, 07:18

Hello,

Am legat payoneerul la paypal! Am primit cod, validat, mi s-au extras din cont cei 1.5 dolari! Intrebarea este , cum pot face plati cu el, pt ca la balanta cont paypal imi arata 1.5 dolari! Trebuie sa il alimentez eu din payoneer, sau cum? :oops:
Am citit pe net ca nu trebuie incarcat deoarece se retrage direct din payoneer, insa faptul ca vad acea balanta de 1.5 ...ma face sa ma gandesc ca trebuie reincarcat
evaeva1
User Activ
User Activ

Mesajde googlefun » 15 Sep 2014, 09:26

evaeva1 scrie:Hello,

Am legat payoneerul la paypal! Am primit cod, validat, mi s-au extras din cont cei 1.5 dolari! Intrebarea este , cum pot face plati cu el, pt ca la balanta cont paypal imi arata 1.5 dolari! Trebuie sa il alimentez eu din payoneer, sau cum? :oops:
Am citit pe net ca nu trebuie incarcat deoarece se retrage direct din payoneer, insa faptul ca vad acea balanta de 1.5 ...ma face sa ma gandesc ca trebuie reincarcat

Da Eva@ ,ideal ar fi fost sa fi atasat alt card la paypal ,unul de la o banca romaneasca si in acest caz alimentai tu online acel cont sau mergeai la banca sa depui suma .Dar merge si asa .

Totusi sa stii ca deja merge : Comperi ceva de pe eBay ( ca doar pt eBay era vorba ) ,platesti cu paypal pe site - pe eBay- chiar daca la balance( in paypal ) ai doar 1,5 euro iar ei (paypal) i-ti vor extrage fix suma necesara din payoneer .Evident , conditia e sa ai suficienti $$in contul de payoneer .
In acest caz tu tot cu payoneer vei plati pe eBay dar....prin intermediul paypal-ului , ceea ce e infinit mai sigur ,nefiind necesar sa mai introduci datele cardului payoneer .
Atata tot .
googlefun
VETERAN
VETERAN

Mesajde evaeva1 » 15 Sep 2014, 17:21

Mersi mult pt info! :wink:
evaeva1
User Activ
User Activ

Înapoi la Despre video chat - discutii generale

• { RELATED_TOPICS }
    Răspunsuri