Am cont de Payoneer dar mi-au trimis banii prin Paxum!

Locul de discutii al modelelor din industria adult videochat.

Mesajde slezutz » 23 Apr 2015, 10:25

am cont de chatturbate si am atasat payooner si ei au trimis banii in Paxum si eu nu am cont Paxum,cum pot sa rezolv problema le am dat email si ei imi zic ca ii am in contul de paxum dar de fapt eu nu am cont paxum.
slezutz

Mesajde eldiablo » 23 Apr 2015, 18:17

eldiablo
User Avansat
User Avansat

Mesajde slezutz » 27 Apr 2015, 08:16

Salut, le am dat email cum mi ai zis tu si nici pana la ora asta nu mi au raspuns, le am dat email de joi
slezutz

Mesajde slezutz » 29 Apr 2015, 20:21

Daca mi-am schimbat metoda de plata pe Chatturbate mi am pus un Payooner nou si nu imi apare in contul de Payooner Zmedianow dar am vb cu adminul cu adminul de la Chatturbate si a zis ca e bine,imi primesc banii ?
slezutz

Mesajde googlefun » 29 Apr 2015, 23:20

slezutz scrie:Daca mi-am schimbat metoda de plata pe Chatturbate mi am pus un Payooner nou si nu imi apare in contul de Payooner Zmedianow dar am vb cu adminul cu adminul de la Chatturbate si a zis ca e bine,imi primesc banii ?

Pai nu .Pana nu-ti apare acolo Zmedianow nu ai cum sa primesti banii pe Payoneer . Platile se fac automat , nu poate adminul ala sa trimita banii (ce te faci daca el uita -sau, spune ca tii trimite tie si ii trimite altuia ? :lol: ). Nu asa ti-au spus si mai deunazi ca banii tai sunt in paxum ,in conditiile in care , tu spui ca nici nu ai paxum?

Dar stai putin ... :? Cum adica ai pus un Payoneer nou ? Ala "vechi" ce avea ?
Ai luat legatura cu Shirley cum te-a sfatuit Nord@ ? Ca nu ai mai spus ...
Eu zic sa nu mai scrii pe bucati .Scrie odata 4 pagini si gata .Explica acolo tot ce stii /ce crezi ca sa intamplat /etc.

Vii sporadic si total intamplator cu alta.. bomba :lol: Nu mai spui cum au evoluat lucrurile de la ultima postare , zici ca vii la popa la biserica ,tot sporadic si la fel de intamplator .Sfatul meu este sa vii ca la un medic .Spui ce pastille ai inghitit, ce culoare ,cate bucati , daca ai papat tot ce ti-a prescris de la ultima ta vizita ,mai spui cum te simti and so on. Medicul iti va prescrie alt tratament ,in functie de cum evolueaza afectiunea , right ?
Daca la un popa poti spune ce-ti trece prin cap (oricum nu influenteaza pe nimeni , cu absolut nimic ce spui acolo ) , la un medic ar trebui sa povestesti amanuntit , ca tu vrei un diagnostic exact doar ,nu ? Nu cred ca vrei pilde/incurajari/citate din psalmi ,ca de la un ..popa . :wink:
googlefun
VETERAN
VETERAN

Mesajde slezutz » 29 Apr 2015, 23:55

Inainte sa se intample faza cu Paxum aveam atasat pe cb contul meu de payooner si dupa ce mi se intamplat faza asta am zis sa schimb metoda de plata si am pus payoonerul prietenei mele ,mi a dat adminul sa completez formularul ala am pus eu toate datele si ma dus direct in payooner dar in payooner nu imi apare Zmedianow si l am intrebat pe admin de ce nu imi apare zmedianow si ce metoda am acum de plata si el mi a zis ca am payooner si ca totul e ok si in contul de cb la plata arata Your payout information has been submitted si am vrut sa te intreb si pe tine si acum tu mi ai zic ca nu,numai inteleg nimic si nu inteleg cum sa putut gresi cand eu aveam atasat cont de payooner pe cb si ei trimit plata pe paxum si i am intrebat iar d c nu imi apare zmedianow in payooner si nu au raspuns.
slezutz

Mesajde slezutz » 29 Apr 2015, 23:57

cer scuze shirley nici nu a raspuns si au trecut vreo 5 zile
slezutz

Mesajde googlefun » 30 Apr 2015, 00:25

Mda slezutz@

Alambicata situatia .Eu nu lucrez cu ei si nici nu am de gand , totusi am cont acolo si am si Payo atasat , fara probleme din prima .Mai casc gura cateodata pe acolo sa vedem ce se mai petrece si/sau (pt Full Screen ) ,stii tu ..ca baietii :wink: .

In acest caz ,sa facem apel la userul Nord@ , sa te ajute .

Bafta .
googlefun
VETERAN
VETERAN

Mesajde slezutz » 30 Apr 2015, 00:30

acum 2-3 minute primesc email de la cb Dear slezutz,

Please contact Payoneer about the problem you are having linking your account to Zmedianow...e corect asa?cand am pus prima data payoonerul a fost a aparut din prima zmedianow si lucrez pe cb de vre`o 4-5 ani si nu am patit asa cv
slezutz

Mesajde slezutz » 30 Apr 2015, 00:55

astept raspuns tau sau de la userul Nord@.mersi
slezutz

Mesajde googlefun » 30 Apr 2015, 02:30

slezutz scrie:astept raspuns tau sau de la userul Nord@.mersi

Din pacate , eu nu prea mai am ce sa-ti spun . Vezi ,ca nu e valabil ce ti-a zis adminul ala ? Era doar o speranta de-a sa . Poti incerca sa iei legatura cu Payoneer, sa-i intrebi ce nu a functionat si de ce inca nu-ti apare acolo Zmedianow. Recomand nu prin email , ca astepti mult si bine .Cauta si gaseste in cont, unde poti vorbi cu ei pe chat , customer service (la Payoneer , ma refer ) .
Din pacate e tarziu acum , sa vorbesti cu ei la telefon ,fiind cel mai indicat . Maine , inauntrul programului lor afisat pe site , ii poti si suna .

P.S .Totusi , spui ca lucrezi cu ei de 4-5 ani .Cum primeai banii pana la acest incident? Pe primul card Payo sau cum ? Nu inteleg cand si de ce sa produs fractura .Eu cand am citit prima postare credeam ca esti nou (CB) si la prima plata de la ei ( pe Payo).
googlefun
VETERAN
VETERAN

Mesajde Nord » 30 Apr 2015, 08:29

Salut ! Daca ai vorbit cu un admin de la CB si ei ti-au zis ca problema e la payoneer atunci fi sigur ca asa e , incearca sa contactezi live supportul celor de la payoneer cum ti-a zis si @googlefun si poate ei o sa poata sa te ajute ! Problema e la ei doar ei pot face ceva concret noi aici doar ne dam cu parerea asa ca insista la ei ! Sper sa-ti poti revolva problema !
Spor acolo !
Nord
User Junior+
User Junior+

Mesajde readyforyou29 » 30 Apr 2015, 10:07

O metoda de a-ti recupera banii trimisi in Paxum e sa iti fac cont pe Paxum cu aceiasi adresa de mail cu care aveai facut contul personal de Payoneer. Asa vei vedea si daca ti-a fost hackuit contul de CB.
readyforyou29
User Activ
User Activ

Mesajde slezutz » 01 Mai 2015, 19:22

Salut, am avut pus Payoonerul ca metoda de plata la chatturbate si am schimbat metoda de plata cu wire transfer si vreau sa imi atasez iar contul de payooner ,imi apare iar zmedianow ?
slezutz

Mesajde slezutz » 01 Mai 2015, 21:34

Nu mi a intamplat niciodata, tot timpul am primit pe payoonerul meu (vechi)(nou-prietena),am vb cu suportul de la cb si mi a dat adressa cine ne trimite banii,si am vb cu ea azi si mi a cerut toate datele de la payooner sprintscreen`uri si etc.sper sa rezolve,si faza cu payoonerul ca nu vad in cont Zmedianow e la prietena mea ,deci cb`ul imi da site`ul direct payooner fac setarile si cand intru in cont la payooner nu arata si am vb cu payoonerul si mi a dat acelasi setari in fine acum nu mai am nici o setare de payment si vroiam sa mi zici daca il pun inapoi pe al meu (vechi) imi apare de 2x in cont Zmedianow sau ramane unul si daca ramane cum pot sa stiu ca primesc banii .
slezutz

Mesajde eldiablo » 01 Mai 2015, 23:57

slezutz scrie:Salut, am avut pus Payoonerul ca metoda de plata la chatturbate si am schimbat metoda de plata cu wire transfer si vreau sa imi atasez iar contul de payooner ,imi apare iar zmedianow ?

Incredibil , jur ca nu mai inteleg absolut nimic , parca ai avea un fetish pentru schimbarea modalitatii de plata CULMEA exact cu cateva zile inainte de sfarsitul perioadei :

pe 27 aprilie ai pus ca metoda de plata payoneer
pe 29 aprilie auzind ca ei ti-au trimis banii pe paxum ( ceea ce este posibil DOAR DACA TI-A SCHIMBAT CINEVA INFO SI TI-A LUAT BANII ) ai incercat sa pui payoneer-ul prietenei ( de ce ???? atata timp cat zici ca in trecut ai primit fara probleme pe al tau ?? )
undeva intre 30 aprilie si 1 Mai ai schimbat iar ( sau cel putin asta se intelege din ce spui tu ) iar in loc de contul de payoneer al iubitei ai vrut pe contul tau iar si pe urma wire transfer ( ???????? )

Chiar incerc sa te ajut cu un sfat macar ( chiar m-am uitat prin istoricul catorva conturi de studio si de model pe care le-am facut de-a lungul timpului pentru diversi si am constatat ca NICIODATA NU AU AVUT PROBLEME dar nici nu a incercat vreunul sa-si schimbe metoda de plata asa haotic ) , in momentul de fata e logic ca tie ar trebui sa-ti apara zmedianow PESTE TOT ....ca ultim sfat incearca varianta : Hello , i had a lot of issues with my last payment and now i m not understand nothing :( , PLEASE send me all my payments present and future ones in MY PERSONAL PAYONEER ACCOUNT : ........@PAYONEER.COM , the same account when i reccive all the payments from you in the last x months

...... chiar nu mai inteleg nimic din toata situatia in care esti , sper sa rezolvi cumva
eldiablo
User Avansat
User Avansat

Înapoi la Discutii Modele Video Chat

• { RELATED_TOPICS }
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj