Cont inchis pe Livejasmin

Discutii generale despre activitatea de video chat. Pareri, opinii, intrebari, mod de lucru, povesti, discutii diverse despre siteuri de videochat si despre acest job in general, toate isi au locul in aceasta categorie.

Mesajde sweetkitty » 16 Dec 2014, 15:39

hello all, am reusit performanta sa am contul inchis pe jasmin, am voie sa imi deschid altul nou conform celor spuse , dar intrebarea mea este mai are rost sau am deja o mare bila neagra langa nume si adios trafic forever ? oare dureaza mult sa ma gaseasca clientii mei cu noul cont ? nu stiu ce sa fac, daca sa mai raman pe jasmin sau sa nu .. imi este teama sa nu ma aibe in vizor de acum si sa imi puna piedici .. contul a fost inchis pe motiv de Underage content .. asta pt ca m-a mancat limba sa fac o gluma proasta .. dupa cum se zice gura bate curul , l-am mine s-a aplicat cu mare talent :(
sau sa mai astept o perioada pana fac noul cont? banii cei mai multi pe jasmin i-am facut si chiar imi pare rau sa renunt la site ..
sweetkitty
User Junior
User Junior

Mesajde solveit_girl » 16 Dec 2014, 17:37

Imi pare rau sa aud ca ti s-a inchis contul, personal cred ca cel mai bine ar fi sa incerci sa iei legatura cu adminii si sa ii rogi frumos sa te ierte, promitand ca nu se mai repeta acest incident. Roaga-i cat de des poti si insuseste-ti ceea ce ai promis.
Oricarei fete i se poate intampla sa faca membrul o gluma proasta sa zica ca e minor, asta nu inseamna ca intotdeauna acel membru chiar e minor ! Poate veni un membru care sa doreasca dinadins sa avem contul inchis declarand ca e minor.....si urland cat il tine gura cat de minor e el....
Mi s-a-ntamplat o data sa fiu pe un site si vine un membru si zice vai, ca e tanar, cand l-am intrebat cati ani are mi-a zis ca 18 (bine ca nu a zis ca e underage) si cand am putut sa-i verific profilul cu detalii despre el, scria la age: 56 ani.
Unii dintre ei sunt mai in varsta dar ii incanta aceasta idee sa zica ca sunt tineri, tu fiind tanara tu, ca sa te-ndragostesti de ei. :mrgreen: :mrgreen:
Dar de asemenea poate prelua pe ascuns un copil contul unui adult si in consecinta trebuie sa evitam acest lucru. Indiferent daca membrul zice ca e Mos Craciun, sau e bebelus in pampers, nu avem de unde sti daca chiar asa e, dar daca zice ca e minor trebuie sa-l banam asta este situatia.......
Pe mine nu ma incanta ideea sa fac roleplay sustinand ca un tip are sub 18 ani, pentru ca nu-mi plac pustii astia, copilasi. Desi nici eu nu sunt mare de ani. Dar sincer admir, admir din tot sufletul faptul ca lj nu promoveaza underage-ul si incestul. Poate tocmai de aceea e singurul site care merita tot respectul meu 100% :mrgreen:
Ca la cati "Daddy" vin pe alte site-uri imi vine sa le trag un pumn prin monitor .... :roll: :roll:
Spor acolo, roaga-i sa-ti accepte sa-ti deschizi alt cont.
Nu cred ca te vor avea in vizor cu ura sau ciuda, ci din dorinta de a corecta greselile pe care noi modelele le facem pe site, vor fi atenti la conversatiile tale din privat ca sa nu mai repeti greseala.
So, fii atenta, data viitoare nu mai repeta gluma aceasta, NU pe lj care e un site f strict.
Sfatul meu, se merita sa te reinscrii pe el, avand in vedere faptul ca ai o baza de membrii fideli .
Curaj,
Poate un nou nickname iti va aduce mai mult succes ........
Succes !
solveit_girl
User Junior
User Junior

Mesajde sweetkitty » 16 Dec 2014, 19:33

da, sunt multi ciudati .. Am voie sa imi fac alt cont nou , ma gandeam sa imi pastrez parte din nickname si eventual adaug sau scot ceva .. macar poate ma cauta loverii si sa ma gaseasca ..si eventual aceeasi poza de profil . si alta dilema , eu stateam pe 2.99.. acum ce fac stau iar o perioada pe 1.99 si dupa maresc ? sau trec direct ? sunt asa suparata m-am bocit toata noaptea si toata ziua , am investit atata timp si nervi in jobul asta si uite cum am reusit sa stric tot in cateva minute ..
sweetkitty
User Junior
User Junior

Mesajde solveit_girl » 16 Dec 2014, 19:53

Buna idee, pastreaza o parte din el, sau adauga altul cum doresti..
Incepe cu 2.49, daca merge super asa 4-5 zile, apoi mareste la 2.99 :mrgreen: :mrgreen:
Parerea mea, sau depinde la cat vrei sa maresti, si la 4.99 $ daca esti de mult timp pe site
solveit_girl
User Junior
User Junior

Mesajde sweetkitty » 17 Dec 2014, 20:46

Gata, azi am intrat de pe noul cont.. ieri am intrat pe cel vechi si am luat numele celor de la most spend si le-am dat mesaj de pe noul cont sa-i anunt ca acolo or sa ma gaseasca :P .. si deja au intrat pe mine si am avut 45% private .. pentru prima zii chiar nu ma asteptam.. am intrat direct pe 2,99..nu am mai avut promovarea , am asa un stres .. la primul pvt pe noul cont mai ca aveam lacrimi in ochii .. abia astept sa treaca prima luna sa adun si eu ceva rating ..
sweetkitty
User Junior
User Junior

Mesajde gogosica » 10 Ian 2015, 15:18

buna! sunt in aceiasi oala ca si tine. eu mi am redeschis un cont nou dupa ce mi l au inchis pe cel pe care lucram de 2 ani...la mine e traficul 0! e ca si cand am luat o de la capat cu totul...ma gasesc tot timpul pe pagina 10 11. efectiv bate vantul daca nu imi intra vreun regular care ma stie nu intra nimeni! sunt disperata. lucram doar pe LJ. acum mi am facut cont pe streamate sa vad care i treaba pe acolo si daca se merita...
gogosica

Mesajde sweetkitty » 15 Ian 2015, 21:48

Stiu cum este , dar intra pe contul vechi si i-a id-urile clientilor tai platitori si trimite-le mesaj dp contul nou .. La mine aproape jumatate au aparut pe noul cont .. Trebuie multa munca online , eu lucrez zilnic cate 7-12 ore zilnic .. De 11 zile nu am liber .. Traficul a inceput sa se simta .. Sunt in pag 11 , dar vad ca am ceva membrii noi ..deja castig trei sferturi fata de contul vechi. Deci , nu renunta ..online multe ore si imposibil sa nu te ridici ..ahhhh, si rabdare de FIER !!!! Eu am lasat de mult streamate , e prea hardcore pt gustul meu :)))) ..si app , jasmin-ul taie trafic daca ai mult timp petrecut in members .. Rezista macar 2 luni si o sa vezi k incepi sa iti revii .. E testat de mine :)))))
sweetkitty
User Junior
User Junior

Mesajde gogosica » 19 Ian 2015, 20:18

In sfarsit mi se misca si mie caruta din loc :)) perioada trecuta cand m au nenorocit astia facusem bani de o ciorba :)) acum reusesc din nou sa mi fac goal ul pe zi.

E adevarat ca am facut cum ai spus si tu, am luat id urile membrilor de pe contul vechi si i am anuntat. Vad ca in sfarsit se mai leaga lucrurile. Multumesc pt sfat. Streamate ul e okay deocamdata , ma tine ocupata cand e liniste pe jas, numai ca nu prea am timp de el cand am pv pe LJ. Aveam cont si pe Ifriends dar acolo mie mi se pare ca bate vantul :( Spor tuturor! X
gogosica

Mesajde bogdanxxx » 28 Mar 2015, 17:47

Si-a mai facut cineva de aici cont nou pe livejasmin de curand (avand inchis pe cel vechi). As vrea sa stiu cam in cat timp v-ati revenit si a-ti ajuns (din nou) la targetul vostru zilnic. Va multumesc ! :D
bogdanxxx
User Junior
User Junior

Mesajde BadGirlfriend » 28 Mar 2015, 23:38

Buna! Si eu am avut contul inchis permanent pe jasmin, ca s-a trezit un membru fidel sa imi scrie in privat despre skype si proasta de mine nu mi-am dat seama pe moment sa il opresc :))))) .Am reusit sa imi deschid un cont nou acum 2 luni si ce sa spun, a fost greut la inceput sa revii la 1.99 , trafic scazut, dar daca te tii de acelasi program sau le dai mesaj fostilor membri cu noul tau nickname, s-ar putea sa te gaseasca. Eu una am inceput total de la 0, mi-am pierdut total membrii, dar am avut ambitie si rabdare! Se poate, in prima luna am avut 24 % privaturi din ore online, iar a doua luna deja am ajuns la 54% privaturi din ore online.Inca imi pastrez 1,99 n-as vrea sa imi sochez putinii membrii pe care ii am.Dar se poate cu multa seriozitate,ambitie si rabdare ;) !
BadGirlfriend

Mesajde bogdanxxx » 29 Mar 2015, 13:42

Multumesc pentru raspuns badgirl ! Eu o sa am posibilitatea de a trimite mesaje membrilor. Dar banuiesc ca traficul va fi oribil la inceput oricum. Cu putina ambitie cred ca se poate ajunge cu un cont nou la targetul zilnic de pe cel vechi. Aveam nevoie de ceva incurajari, multumesc !
bogdanxxx
User Junior
User Junior

Mesajde sweetkitty » 30 Mar 2015, 00:16

Dupa cum ai vazut si eu am trecut prin asta in decembrie, am dat mesaj membrilor platitori cu nick name ul nou , asta a ajutat destul de mult sa fiu gasita repede .. Am intrat pe pretul folosit anterior 2.99 :D din prima zi , dar vezi ca trebuie sa iti iei iar Selection Badge :) .. Daca esti vechi pe site te vor gasi membrii..dar ai nevoie de minim 2 lui de munk la program de fabrica :)) e crescut fix ca inainte inca nu am reusit , dar ma apropii.. Bafta !
sweetkitty
User Junior
User Junior

Mesajde BadGirlfriend » 30 Mar 2015, 01:13

@bogdan - pentru nimic !
In legatura cu selection badge!!! Eu am vorbit cu staff-ul de la livejasmin, si mi-au spus ca nu mai am posibilitatea la selection badge tocmai din cauza ca am incalcat regulile in trecut. E adevarat ca la al doilea cont nu mai ai voie la selection badge ?
BadGirlfriend

Mesajde sweetkitty » 30 Mar 2015, 20:55

eu am avut contul inchis pentru Underage Content... imagine that ..cam cat de grav a fost .. si tot mi-am luat selection inapoi.. dar dureaza cam o luna , sa ai ore online si incasari de peste 500 pe perioada, protection activ .. cel putin mie asa mi-au zis .. si l-am recapatat .. acum nah .. fa-te ca ploua si mai intreaba , poate prinzi un admin mai dragutz.. ca oricum fiecare zice altceva..
sweetkitty
User Junior
User Junior

Mesajde BadGirlfriend » 01 Apr 2015, 09:16

Ai dreptate sunt admini diferiti,am sa mai insist ! Thank you kitty :*
BadGirlfriend

Mesajde deepboy » 01 Mai 2015, 22:06

O intrebare pentru badgirlfriend,daca ai avut contul inchis permanent ,cum ai reusit sa convingi adminii sau managementul sa-ti redeschizi altul nou??mersi
deepboy

Mesajde BadGirlfriend » 01 Mai 2015, 22:57

@deepboy Buna,Le-am explicat celor de la "Support Online" ca a fost o greseala fiind in "caldurile" privatului si ca jasmin este foarte important pentru mine. I-am intrebat ce alte solutii as avea, am avut noroc de admin.Si in aceeasi zi mi-au si acceptat contul nou.Vezi tu, sunt fel si fel de admini. Pentru selection badge am rugat in zile consecutive diferiti admini daca pot lua selection badge,pana am nimerit pe cineva ok sa ma ajute.
BadGirlfriend

Mesajde sweetkitty » 02 Mai 2015, 01:54

Este diferenta intre cont inchis permanent si Ban de pe site .
sweetkitty
User Junior
User Junior

Mesajde deepboy » 02 Mai 2015, 22:47

Mersi sweetkitty.
Atunci sa ma corectez. A mai avut cineva BAN PERMANENT de pe LiveJASMIN? Rog cine s-a confruntat cu un caz de genul sa-mi raspunda la imtrebare.
SI inca ceva. Stie cineva pe ce criterii se da BAN ,adica ma refer la faptul se da BAN pe CNP la buletin sau cum ?
eu o sa ma casatoresc deci schimb numele de familie (fata),deci automat datele din buletin,ce sansa as mai avea sa imi fac cont din nou?
multumesc pentru orice rapsuns.astept.
o seara faina
deepboy

Mesajde BadGirlfriend » 05 Mai 2015, 02:05

Yep, eu am avut inchis permanent.
BadGirlfriend

Înapoi la Despre video chat - discutii generale

• { RELATED_TOPICS }
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj