Cont banat Chaturbate

Discutii generale despre activitatea de video chat. Pareri, opinii, intrebari, mod de lucru, povesti, discutii diverse despre siteuri de videochat si despre acest job in general, toate isi au locul in aceasta categorie.

Mesajde JohnnyStormX » 22 Oct 2015, 15:30

Buna ziua,
O sa trec direct la subiect . Cu ceva timp in urma mi-am facut bio update pe chaturbate si mi-am pus si adresa de email acolo vazand ca multe alte camere au o adresa de email si nu le face nimeni nimic, am pus adresa doar pentru gift carduri pe amazon , nimic mai mult. Aseara primesc mesaj de la un prieten care-mi zice ca am contul banat si am fost ceva genul WTF? . Astazi de dimineata incercand sa ma loghez constat si eu ca este banat. Imi verific mail-ul sperand ca primesc vreo explicatie si nimic..Trimit mail la support-ul de la chaturbate si imi explica putin vag ca au primit o reclamatie de undeva cum ca am cerut gift carduri si ca nu este `allowed` sa ai adresa de email in bio. Am inteles si mi-au zis ca mi-au trimis cazul la nu stiu ce departament si ca o sa primesc un raspuns in 48 de ore. Dupa le-am mai dat un mail sa-i intreb daca dupa 48 de ore contul o sa fie debanat , deoarece nu mi-au dat o explicatie clara si ce se intampla cu banii pe care i-am transformat in dolari , daca-i mai primesc sau nu ...
A mai intampinat cineva probleme asemanatoare , este posibil sa mi se reactiveze contul sau macar sa-mi primesc banii?
Si am uitat sa precizez ca am incercat intre timp sa-mi fac un cont nou ca sa-mi gasesc membrii si sa le zic ce s-a intamplat , surpriza totala ... dupa ce mi-am trimis pozele sa-mi verifice varsta , mi-au banat direct contul cel nou fara nici o explicatie.
Stiu ca chaturbatul nu este un site de top si au multe , foarte multe probleme dar este singurul site care-mi place si cu toate dezavantajele pe care le are ma inteleg cel mai bine cu el.
Multumesc anticipat tuturor care pot sa ajute cu un sfat ceva :D
JohnnyStormX

Mesajde Nord » 22 Oct 2015, 18:53

Din pacate pentru tine nu mai poti face nimic ai fost banat pe viata , e impotriva regurilor lor sa iti faci public adresa de mail sau IM poti doar sa-ti promovezi site-ul propriu si asta doar in cazul in care nu ofera video chat !
Nord
User Activ
User Activ

Mesajde JohnnyStormX » 22 Oct 2015, 19:13

Nord scrie:Din pacate pentru tine nu mai poti face nimic ai fost banat pe viata , e impotriva regurilor lor sa iti faci public adresa de mail sau IM poti doar sa-ti promovezi site-ul propriu si asta doar in cazul in care nu ofera video chat !

Mai am un cont pe care nu am atashat payoneerul si pe ala merge sa ma loghez ... chiar asa sa nu pot sa mai imi fac cont? Ei zic ca in 48 de ore imi ofera un raspuns , ideea e ca pierd 2 zile asteptand si dau din colt in colt ca nu stiu ce sa fac
JohnnyStormX

Mesajde alotofLaura » 22 Oct 2015, 21:52

Banii o sa iti fie transferati la sfarsit de perioada.
Ai sanse sa iti recuperezi contul, daca insisti FOARTE MULT, e-mailuri in fiecare zi, eventual faci pe necunoscatorul, iti ceri scuze peste scuze, promiti ca nu se mai intampla, etc (ca la gradinita, eu asa am recuperat un cont al unei prietene).
Sau... ii ameninti cu bataia :lol:

E ok sa ai adresa de e-mail atata timp cat nu e de yahoo. Yahoo si Skype sunt interzise.
Pentru gift-uri pe Amazon, trebuie sa folosesti rubrica speciala.

Poti sa iti faci si alt cont, nu exista banare pe viata NICIUNDE! ... doar daca habar n-ai cu ce se mananca IT-ul.
alotofLaura

Mesajde JohnnyStormX » 23 Oct 2015, 16:48

alotofLaura scrie:Banii o sa iti fie transferati la sfarsit de perioada.
Ai sanse sa iti recuperezi contul, daca insisti FOARTE MULT, e-mailuri in fiecare zi, eventual faci pe necunoscatorul, iti ceri scuze peste scuze, promiti ca nu se mai intampla, etc (ca la gradinita, eu asa am recuperat un cont al unei prietene).
Sau... ii ameninti cu bataia :lol:

E ok sa ai adresa de e-mail atata timp cat nu e de yahoo. Yahoo si Skype sunt interzise.
Pentru gift-uri pe Amazon, trebuie sa folosesti rubrica speciala.

Poti sa iti faci si alt cont, nu exista banare pe viata NICIUNDE! ... doar daca habar n-ai cu ce se mananca IT-ul.

Se pare ca mi-am recuparat contul cu avertisment oficial ... intre timp pana sa-l recuperez am incercat sa fac alt cont , toate bune si frumoase pana am trimis pozele sa fie verificat si dupa sa-mi atasez cardul . Si ce sa vezi ? nu mi l-au acceptat si am primit si ban direct :)) wtf?
Ma rog contul intial l-am recuperat dar nu pot sa fac conversia din tokensi in dolari sau sa dau tip in alte camere... si nu-mi rapunde nimeni la mailuri . Am incercat cu frumosul si incerc sa-mi mentin starea de calm dar devine foarte stresant... adica pot sa primesc bani dar nu pot sa-i transform in dolari... si daca intre timp se decid sa nu-l debaneze pierd tokensii de pe cont :[at]
JohnnyStormX

Mesajde Morningstar » 19 Ian 2017, 08:29

Desi nu apare expres si explicit in termenii si conditiile CB, colega si-a facut inca un cont, sa inceapa broadcast pe el. Astazi ambele conturi sunt ban-ate. Banuiesc ca urmeaza lungi tratative cu supportul si multa rabdare.... Ceva sfaturi ?
Morningstar
User Junior
User Junior

Mesajde PrincessStudio » 24 Ian 2017, 23:07

Buna seara.Am un model care a stat pe chaturbate cu fata acoperita gen musulmanca 3 zile.A treia zi a primit avertisment de la site.Daca mai continua asa ii inchide contul?Precizez ca nu imi raspund la email si nu reusesc sa vb cu ei.Eu stiam ca nu sunt chiar asa de stricti la regului.
PrincessStudio

Mesajde Mery24 » 25 Ian 2017, 17:37

Morningstar scrie:Desi nu apare expres si explicit in termenii si conditiile CB, colega si-a facut inca un cont, sa inceapa broadcast pe el. Astazi ambele conturi sunt ban-ate. Banuiesc ca urmeaza lungi tratative cu supportul si multa rabdare.... Ceva sfaturi ?

Chaturbare nu banează conturi pentru multiplicare. Mai mult de atât, permite mai multe conturi pentru aceiași persoană.
Mery24
User Junior+
User Junior+

Mesajde Nord » 25 Ian 2017, 18:07

PrincessStudio scrie:Buna seara.Am un model care a stat pe chaturbate cu fata acoperita gen musulmanca 3 zile.A treia zi a primit avertisment de la site.Daca mai continua asa ii inchide contul?Precizez ca nu imi raspund la email si nu reusesc sa vb cu ei.Eu stiam ca nu sunt chiar asa de stricti la regului.

Cum a primit advertismentul ? In ce mod? Sunteti siguri ca e de la ei si nu unul fake? Te intreb ca , cunosc personal un model care a stat trei ani, si chiar a facut performanta, fara sa-si arate deloc fata pe site ! Bine intre timp s-a apucat de afaceri si a renuntat anul trecut la videochat!

Continuati sa insistati la support doar ei au raspunsul la problema dumneavoastra!
Nord
User Activ
User Activ

Înapoi la Despre video chat - discutii generale

• { RELATED_TOPICS }
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj