Conform datelor mele, Romania NU mai este lider in videochat

Discutii generale despre activitatea de video chat. Pareri, opinii, intrebari, mod de lucru, povesti, discutii diverse despre siteuri de videochat si despre acest job in general, toate isi au locul in aceasta categorie.

Mesajde theselby » 30 Ian 2017, 12:01

@Isa... eu NU pricepusem din context ca e vb strict de un model anume, ma gandeam ca vorbesti la modul absolut general (c-ar exista o "Maricica" intr-un studio oarecare).

La modul general ma refer ca observam zilnic modele in care remarcam un potential inredibil; potential pe care altii nu il observa. Si ne zicem in sinea noastra "daca modelul ala ar fi pe mana mea, mama mia ce as face cu ea".

Pe acest principiu stiu bine ca o parte din modelele de la mine - daca ar ajunge pe mana ta, ar scoate dublu, poate chiar si triplu. Cum de altfel si eu vad multe modele la altii care daca ar fi pe mana mea ar scoate dublu sau triplu sau whatever.

Problema este evident acolo unde "esti pe aceeasi lungime de unda cu modelul". Eu cu unele din ele nu rezonez total (a se citi ca nu imi dau crezare cuvintelor orbeste, sau cel putin ma cred doar pe moment dar peste jumatate de ora tot cum vor ele vor face si pierd vremea de pomana). Insa sunt absolut constient ca aceleasi modele pot foarte bine sa rezoneze total cu tine, sau cu oricine altcineva.
theselby
VETERAN
VETERAN

Mesajde alexiss » 30 Ian 2017, 15:32

In acest context al numarului universal de modele , nu cred ca este obligatoriu interesant daca Romania este lider sau nu . Ar fi interesant , daca are cineva astfel de date colectate , daca :
- piata din Romania este in crestere / scadere / constant - ca numar de modele fata de anii precedenti ,
- iar in functie de acest raspuns , fie el si doar o speculatie putin argumentata , s-ar putea trage anumite concluzii si s-ar putea ridica alte multe intrebari foarte interesante .

Ca o idee separata ...
In videochat conteaza foarte mult efectul de "Girl next door" - in sensul de accesibilitate . E unul din motivele pentru care americancele au mare success pe site (pe langa limba nativa , deschidere , mentalitate , etc) . America de Sud , in speta Columbia , e mai "next door" decat Romania , si sunt convins ca asta are o importanta semnificativa .
Nu cred ca e cazul sa ne invartim in jurul cozii si sa ignoram cu desavarsire ca majoritatea membrilor cauta ceva mai mult , fie chiar se indragostesc , si de aici si aceasta "necesitate" de "girl next door" .

Romania este fara doar si poate foarte sus la capitolul imagine , dar nu as exagera chiar atat de tare . Mie imi place mai mult LiveJasmin fara proxy ... daca intelegeti ce vreau sa zic . Columbia este la un nivel foarte ridicat din multe puncte de vedere , iar progresul si ascensiunea lor din ultimii 3 ani este absolut remarcabila . In schimb cred ca Romania , overall , se afla la acelasi nivel ca acum 3 ani , si nu obligatoriu pentru ca nu mai e loc de crestere sau inovatie .
alexiss
User Avansat
User Avansat

Mesajde theselby » 23 Apr 2017, 15:28

alexiss scrie:In acest context al numarului universal de modele , nu cred ca este obligatoriu interesant daca Romania este lider sau nu . Ar fi interesant , daca are cineva astfel de date colectate , daca :
- piata din Romania este in crestere / scadere / constant - ca numar de modele fata de anii precedenti ,
- iar in functie de acest raspuns , fie el si doar o speculatie putin argumentata , s-ar putea trage anumite concluzii si s-ar putea ridica alte multe intrebari foarte interesante .

Desi date se colecteaza si dupa cum zicea si Marius, ar fi foarte dificil pentru noi sa identificam 100% care este numarul corecte de modele noi (virgine in aceasta industrie), sa le deosebim de celalalte care migreaza de pe un site pe altul (sau chiar in acelasi site).

Par example la noi a venit acum ceva timp un model foarte bun... facea 4-5 mii pe perioada la inceputurile ei, dar a dat-o ea in ceva depresii (sau pr**uri) si a inceput sa ia la rand toate studiourile din Iasi. Am intrebat pe cineva apropiat din Jasmin sa-mi zica si mie asa, cam al catelea cont este cel ce avea sa fie facut la noi. Raspunsul a fost urmatorul: la noi s-a deschis al 25-lea cont pe jasmin.

Dati-va si voi seama cat de mult s-a perindat modelul respectiv: studio, acasa, iara la alt sutdio, iar acasa, alt studio, etc etc etc etc etc... de a ajuns sa aiba nu mia putin de 25 de conturi!

Cu siguranta numarul de modele care intra in chat este in crestere de la un an la altul, si asta nu din cauza migrarii de la o locatie la alta, ci din simplul fapt ca reclama este foarte multa, studiourile sunt foarte multe, si numaidecat orice fetiscana aude de videochat si il incearca.

De incercat il incearca multe, de "razbit" (sau performanta) putine.
theselby
VETERAN
VETERAN

Mesajde alexiss » 24 Apr 2017, 10:24

"caderi nervoase" si cate 25 de conturi deschise pot avea si rusoaicele , si columbiencele - deci e relativ irelevant . Chiar si in aceste conditii ar fi interesant pentru mine , chiar si estimativ , cate conturi noi au fost deschise in 2014 , in 2015 , si in 2016, in top 3 tari mentionate de tine . Avand astfel de date poti observa un trend (sau nu) .
alexiss
User Avansat
User Avansat

Mesajde Smart » 24 Apr 2017, 17:34

Pana una alta la mine cred ca e recordul... fost model cu 44 de conturi pe site-ul rosu... am facut print screen.. mi sa parut genial :))
Smart
User Activ
User Activ

Anterior

Înapoi la Despre video chat - discutii generale

• { RELATED_TOPICS }
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj