Configuratie pentru un desktop i7-Sugestii?

Discutii generale pe subiecte cu profil tehnic. Exemplu: discutii legate de diverse probleme software/hardware cu calculatorul, camera, internetul etc. Orice alte discutii pe teme tehnice sunt binevenite.

Mesajde Purple_girl » 23 Mai 2016, 22:44

Hello guys!
Zilele trecute am avut ghinionul de a ma lasa laptopul cand imi era lumea mai draga.pana aici i-a fost viata,un i3. mi-am facut treaba cu el o perioada buna pt ca ma axam pe un singur site
Intentionez sa achizitionez un calculator, mai exact un i7 din componente si bugetul ar fi undeva la 2500 lei 3000 lei maxim dar sa ruleze in cateva siteuri bune,mai exact vreo 3-4 unul dintre el avand si encorder dar inca n sunt sigura cam de ce ar trebuii sa dau comanda mai exact ...
Ma puteti ajuta voi cu cateva sugestii referitoare la ce procesor (Intel/AMD), Placa video 2GB, memorie RAM 8 GB....? :P
Purple_girl

Mesajde GlamourFoto » 24 Mai 2016, 00:32

Purple_girl scrie:Intentionez sa achizitionez un calculator, mai exact un i7 din componente
ce procesor (Intel/AMD), Placa video 2GB, memorie RAM 8 GB....? :P

Atata timp cat ai spus I7 - ai spus INTEL ... deci Amd - ul sare din schema :) in rest este simplu atata timp cat ai spus ce specificatii trebuie sa aibe, faci o simulare de sistem si incerci sa te incadrezi in bugetul pe care il ai si sa achizitionezi cele mai bune componente pe care ti le poti permite.

p.s. Neaparat un ssd pt sistemul de operare
GlamourFoto
VETERAN
VETERAN

Mesajde Purple_girl » 24 Mai 2016, 10:04

Deci sa intg ca la configuratia asta adaugand ssd ul ar trebuii sa zbarnaie :lol:
Merg pe mana ta GlamourFoto
Crezi ca poti sa-mi recomanzi o configuratie exacta?ti-as fi recunoscatoare :) :) :)
Purple_girl

Mesajde Purple_girl » 24 Mai 2016, 11:12

un model exact si l ssd? ca observ ca nu sunt cheap deloc.nici n vreau sa dau faliment :lol:
Purple_girl

Înapoi la Discutii Tehnice

• { RELATED_TOPICS }
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj