Conexiune internet

Discutii generale pe subiecte cu profil tehnic. Exemplu: discutii legate de diverse probleme software/hardware cu calculatorul, camera, internetul etc. Orice alte discutii pe teme tehnice sunt binevenite.

Mesajde absofuckinglutely » 10 Mar 2009, 03:33

Ce conexiune la internet imi pot face ca sa pot lucra de acasa? Rds e discutat pe forum si nu sunt convinsa, e upc sau romtelecom mai bun si de ce?
absofuckinglutely

Mesajde lacramiore2 » 10 Mar 2009, 11:14

Upc
lacramiore2
User Junior
User Junior

Mesajde HotCamStudio » 11 Mar 2009, 02:36

orice net cu garantare de banda...depinde cat te duce portofelul
HotCamStudio
User Junior+
User Junior+

Mesajde absofuckinglutely » 11 Mar 2009, 04:37

Am gasit la Romtelecom clicknet cu 79 de euro pe luna, sa vad daca imi garanteaza upload, nu stiu inca nu sunt inca in tara, la rds am vazut ca garanteaza banda scris dar nu si practic. Alte optiuni in Romania nu prea stiu...
absofuckinglutely

Mesajde adriyana » 12 Mar 2009, 14:05

parearea mea este sa nu iti iei de la romtelecom.,nu ca nu ar fi bun....dar este prea scump...eu am avut de la rds,ab pers fizica la 45 ron..shi aveam mai mereu 2MPS upload shi download..varia foarte putin insa..pe atunnci nu prea stiam eu cum sta treaba cu viteza..shi m-am gandit ca dak platec mai mult o sa am mai mare viteza:D gresit//mi-am facut pepersoana juridica tot la ei,la 100 usd 1 MPs download /upload garantat:) asa ca mai bn fa-ti un ab mic de la rds ca o sa iti meraga bn:)
adriyana

Mesajde Iubitika » 12 Mar 2009, 20:50

Romtelecom are in abonamente upload mic insa eu am internet de la ei pentru ca alta optiune nu am unde lociuesc ..am avut cea de 2 mbs cu 512 upload si vreau sa-ti spun ca imi facea fata la imlive , si 2 cc si mergea f bine , nu cazut niciodata fata de rds care m-a terorizat cand l-am avut :x ...acum mi-am marit banda la 8 mb si merge si mai bine...clintii nu se plang ca nu ma vad sau alte lucruri si eu sunt f multumita:)iar la preturi zic ca e f avantajos fata de rds si mai ales daca prinzi si oferte( eu am avut 6 luni gratuit)
Acum depinde si pe ce siteuri vrei sa lucrezi si cat de bun e calc tau
Bafta si sper sa alegi pe cel mai buna :D
Iubitika
User Junior
User Junior

Mesajde absofuckinglutely » 22 Mar 2009, 00:11

Merci iubitika,

Mi ai dat o speranta, calculatorul e foarte bun si camera, problema era internetul. Daca tu imi zici ca unde ai avut tu, nu era alta posibilitate, trag concluzie ca ai facut share de banda cu ceilalti useri si a mers bine, deci mi ai raspuns la intrebari. Cat pt hotcams, merci mult, m ai iluminat...
absofuckinglutely

Mesajde absofuckinglutely » 22 Mar 2009, 05:19

adriyana scrie:parearea mea este sa nu iti iei de la romtelecom.,nu ca nu ar fi bun....dar este prea scump...eu am avut de la rds,ab pers fizica la 45 ron..shi aveam mai mereu 2MPS upload shi download..varia foarte putin insa..pe atunnci nu prea stiam eu cum sta treaba cu viteza..shi m-am gandit ca dak platec mai mult o sa am mai mare viteza:D gresit//mi-am facut pepersoana juridica tot la ei,la 100 usd 1 MPs download /upload garantat:) asa ca mai bn fa-ti un ab mic de la rds ca o sa iti meraga bn:)

problema nu e ca ti ai schimbat tu abomanentul, ci doar ca rds si a marit clientela. Fibra optica ce o ofera ei, si banda, se imparte, cu cati mai multi useri cu atat viteza ta scade, si poti observa asta, in diferitele perioade ale zilei, de ex noaptea va fi mai rapid, pt ca nu multa lumea abuzeaza conexiunea.
absofuckinglutely

Mesajde beginer_one » 22 Mar 2009, 05:33

upc 48E , 512M garantat, niciodata nu a stat sub 700M pe up.
bafta
beginer_one
User Activ
User Activ

Mesajde beginer_one » 22 Mar 2009, 05:39

& btw.... daca te muti intr-o alta locatie in care ei au acoperire, te instaleaza gratuit in noua locatie fara taxe aditionale. Acest abonament este la pachet cu televiziunea prin cablu si nu pecep taxa de instalare.

P.S. scuzati prescurtarile dar e 5.37 si sunt dupa vreo 5 long island-uri.... Sincer ma mir ca mai vad tastele :)
beginer_one
User Activ
User Activ

Înapoi la Discutii Tehnice

• { RELATED_TOPICS }
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj