Combinatii de siteuri recomandate si nerecomandate

Discutii generale despre activitatea de video chat. Pareri, opinii, intrebari, mod de lucru, povesti, discutii diverse despre siteuri de videochat si despre acest job in general, toate isi au locul in aceasta categorie.

Mesajde IsaGlamChat » 11 Iun 2013, 04:10

Avand in vedere ca in ultima vreme am vazut posturi in care modele noi nu stiu sa aleaga siteurile,fiind noi aleg cate 3-4-5 siteuri grele si le fac praf pe toate ,in urma experientei pe care o am ,consider ca pot face niste recomandari de combinatii siteuri,in special pentru modele noi dar si pentru cele vechi.

Pentru modele noi ,nu este recomandat sa incepeti sa lucrati pe 2-3-4 siteuri in acelasi timp,va sfatuiesc sa alegeti un site cu trafic mare precum:MFC,Jasmin,Streamate,Streamray,xlovecam.Un singur site cu trafic este suficient pentru un model nou,faceti un profil atractiv,utilizati toate tools-urile oferite de site si focusati-va doar pe el,dati atentie tuturor detaliilor,absolut tuturor membrilor,guests(posibili viitori membrii).Cu timpul mai introduceti un site cu private direct,member chat etc,un site cu trafic mai slabut.Mai jos o sa va dau exemple de combinatii siteuri.

MFC-preferabil singur,site cu potential urias si nevoie de atentie nedivizata
Jasmin-preferabil singur dar se mai poate combina cu cc sau ifriends member chat
Streamate,l-as combina cu cc+ifriends+ cams ,atunci cand modelul este capabil sa gestioneze 2 siteuri free destul de usor cand nu se poate transforma cams in site cu member chat( nude chat)
Xlovecam l-as combina cu imlive+cc +eventual adultwork
Cams + CC+IF+imlive
MFC+ Chaturbate -daca modelul face mult free show
Pentru cine prefera doar siteuri fara free poate combina mai multe dar asta dupa ceva experianta in vchat si in nici un caz ca incepator.Unele siteuri care nu au fost amintite se pot combina tinand cont de o regula simpla,nu se combina 2 siteuri free cu trafic decent ,in rest puteti face combinatii intre siteurile existente in functie de abilitatile fiecaruia.

Nu as combina niciodata MFC+Jasmin=dezastru total,niciodata nu ve-ti putea scoate maxim din potentialul niciunuia
Jasmin+streamate nu as combina pentru ca nu as putea sa acord atentia necesara pt streamate+ ca va sta mai mult inchis si dupa per de promovare screenul va ajunge in coada listei cel mai probabil.

Sunt anumite combinatii de siteuri pe care le-am incercat si au mers,evident de preferat este ca siteurile mari,cele enumerate in primele randuri sa nu fie combinate cu nimic pentru ca doar atunci poti vedea potentialul unui site.

Sper sa va fie de folos aceste sfaturi.
IsaGlamChat
VETERAN
VETERAN

Mesajde JustModel » 11 Iun 2013, 16:34

as mai adaoga la jasmin ca combinatie cams.com...lejer treci pe nude chat)
just my 2 cents)
JustModel
User Activ
User Activ

Mesajde PandoraM » 30 Apr 2015, 03:41

intervin si eu ca musca....pe Ifriends exista sesiune de member chat? eu nu pot decat sa dau pauza la sesiune....
PandoraM

Mesajde googlefun » 30 Apr 2015, 12:04

PandoraM scrie:intervin si eu ca musca....pe Ifriends exista sesiune de member chat? eu nu pot decat sa dau pauza la sesiune....

Salut.
Evident ca exista ,numai ca trebuie sa selectezi inca de la inceput ,de cand initiezi deschiderea sesiunii si din Acces Plan , sai ai bifat optiunea Standard . Orice optiune vei alege, vei ramane asa cu ea, pana in momentul cand inchizi ,nemairamanand ca varianta decat butonul de pauza . In idea ca nu este ca pe Xlove de exemplu , sa te poti muta din free in member(si invers) ,decat dupa ce inchizi si redeschizi (alegand un nou Acces plan ). Member chat-ul pe if, fiind de fapt acel Standard selectat la inceput cum spuneam ,din acel Acces plan .
O singura data e nevoie sa faci schimbarea in Acces Plan si de fiecare data cand deschizi vei aparea by default in member chat ,sistemul tinand minte ultima setare .Te-ai razgandit si vrei in free , inchizi sesiunea ,revii la Acces plan si modifici acolo .
googlefun
VETERAN
VETERAN

Mesajde PandoraM » 30 Apr 2015, 17:52

Multumesc mult pt raspuns.
Pana acum am lucrat numai pe livejasmin de 5 ani de zile, am mai facut putine combinatii cu alte siteuri , dar nimic reusit.Pe IF am inceput de curand si sunt putin derutata cu sistemul lor.

Multumesc inca o data
PandoraM

Mesajde PandoraM » 30 Apr 2015, 18:38

Si totusi , imi puteti va rog recomanda un site pe care sa ma reprofilez, avand in vedere ca de 5 ani ma stat numai pe jasmin si sunt obisnuita cu sitemul free to go private, fara siteuri de genul MFC....

Pe ce site as putea castiga macar 1500-2000 la perioada cat fac pe jasmin?
PandoraM

Mesajde googlefun » 30 Apr 2015, 19:12

PandoraM scrie:Si totusi , imi puteti va rog recomanda un site pe care sa ma reprofilez, avand in vedere ca de 5 ani ma stat numai pe jasmin si sunt obisnuita cu sitemul free to go private, fara siteuri de genul MFC....

Pe ce site as putea castiga macar 1500-2000 la perioada cat fac pe jasmin?

Cu placere .
Revenind la combinatii de site , sper ca vorbesti la timpul trecut despre Jasmin si nu vrei sa-l adaugi cu inca un free to go private .Poti incerca pe Streamate ,daca ai fost buna acolo , te poti ridica repede pe el .In nici un caz ambele in acelasi timp , le vei ignora fara sa vrei pe ambele .
googlefun
VETERAN
VETERAN

Mesajde PandoraM » 30 Apr 2015, 19:34

multumesc :D
PandoraM

Mesajde samahol » 01 Mai 2015, 00:04

Credeam ca streamate nu mai accepta splitcam.S-au razgandit?
samahol
User Junior
User Junior

Mesajde googlefun » 01 Mai 2015, 01:15

samahol scrie:Credeam ca streamate nu mai accepta splitcam.S-au razgandit?

Salutare samahol@

Nu stiu exact .Se pare ca au insistat mai mult pe conturile de studio , din cate am citit eu pe aici .Asta pana la urma, nu ar trebui sa fie cel mai mare impediment pentru cineva caruia ii merge bine pe el .Daca nu-l deranjeaza procentul si delay-ul ala de 3 weeks , splitterul ar trebui sa fie pe ultimul loc .Multi probabil i-ar acorda exclusivitate daca si ei ar fi corecti 100% :procent mai mare si plata saptamanal ca in the US , right ?
Cat timp ei se fac ca ploua , putem si noi .Alt pc /alt webcam separat and so on .Sper sa nu fie cazul pentru toata lumea ,deoacamdata .

Probabil tii minte cand pe iF ,aveai voie doar cu o sesiune pe easycam ,sistemul recunoscand primul IP dintr-un subnet , restul trebuind sa le tii in iFcam96 (fiind mai slabe calitativ) . Atunci ma miram cum de unii hosti din US , puteau aparea pe site cu 5-6 sessiuni in easycam( ca un Full HD , de acum :lol: ) , cand toti ceilalti erau cu una singura .Asta pana cand am vazut pozele unui host Blondechick ,parca .Avea poze ,cu un fel de raft in care avea vreo 5-6-7 monitoare CTR , cu tot atatea tastaturi si o multime de cabluri .Tipa zici ca era intr-un centru de comanda NASA :lol: .Ideea e ca oamenii se adapteaza , problema e sa aiba si motive suficiente sa o faca . :wink:
googlefun
VETERAN
VETERAN

Mesajde sweetkitty » 03 Mai 2015, 18:12

Da, nu accepta splitcam.. Eu folosesc doua camere si doua calculatoare ca sa nu am probleme cu ei .
sweetkitty
User Junior
User Junior

Înapoi la Despre video chat - discutii generale

• { RELATED_TOPICS }
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj