Colaborare SysAdmin / Webmaster

Aceasta categorie este destinata studiourilor care vor sa prezinte oferta de angajare pentru modele, firmelor sau persoanelor fizice pentru diverse colaborari si modelelor care vor sa lucreze intr-un studio sau cauta un anumit tip de colaborare. Va rog cititi regulamentul categoriei inainte de a publica oferta.

Mesajde intense.dior » 21 Mai 2016, 04:08

Salut.
Am ajuns pe forumul ăsta din greșeală, dar cică toate lucrurile se întâmplă cu un scop. :D
M-am uitat peste câteva topic-uri, și am fost plăcut surprins să văd că industria asta chiar are o bază, și uneori ceva oameni dedicați în spate.

Ca atare, ca să n-o mai lungesc:
Sunt de 'meserie' webmaster (s-ar putea ca termenul să fie interpretat diferit în 'lumea' voastră) și administrator de sistem (în principal Linux, dar și Windows). Mai pe scurt, pot pune pe picioare și administra un portal web și un server de la 0, rețele și altele.

Cum toată industria asta are la bază IT-ul și observ că modelele / studio-urile au câștiguri frumoase, mă gândeam că poate și în partea de administrare IT se pot face bani frumoși.

În prezent lucrez într-o multi-națională unde fac cam 2000€-2500€ pe lună, dar de care m-am plictisit. Mă gândeam că poate pot face colaborări în IT în acest domeniu și îmi pot dubla/tripla :D veniturile în domeniul ăsta (sper să nu visez aiurea, dar ăsta e target-ul), iar colaborările, de preferat să fie pe net.

Nu am experiență în tot workflow-ul din industria asta, dar mă prind repede.
Dacă aveți ceva idei serioase (și cel mai important pt. mine, legale și fără chestii ascunse), dați-i cu propunerile aici sau pe mail ( intense.dior@gmail.com )

Mersi,
iTD.
intense.dior

Mesajde Morningstar » 21 Mai 2016, 07:50

La tintele tale de venit, poate ar trebui sa-ti deschizi propriul studio, ai un salariu bun, eu zic sa nu-i dai cu piciorul. Chiar daca te-ai plictisit, a incepe ceva nou atrage dupa sine o scurta perioada de reducere a veniturilor, pana revii si cresti peste limita actuala.

Multi din cei cu studio-uri sunt IT-ist sau au IT-isti, dar mult succes in continuare.
Morningstar
User Junior
User Junior

Mesajde WinXPfather » 21 Mai 2016, 13:53

Felicitari pentru salariul de la multinationala.
WinXPfather
VETERAN
VETERAN

Mesajde googlefun » 21 Mai 2016, 15:08

Bine ai venit pe forum , @Intense.dior :)

Ce bun ai fi fost tu acum vreo 13-14-15 ani !! Ai fi fost aur curat , stiu baieti care s-au imbogatit subit si chiar pe merit ! Nu mai pridideai facand conturi , instaland Windows-uri (95 /2000) , trimitand email-uri catre sites , facand programele de genul " Cum stam cu banii " etc etc ...

Pur si simplu , atunci ai fi fost privit ca un mic Einstein ...

Intre timp - cei care nu am avut tangenta cu IT-ul - si deseori confundam mouse cu tastatura , neavand de ales ne-am pus cu burta pe carte :))) , ajungand la performanta nesperata nici macar de noi , de a configura de la A la Z un sistem complet pt VCH , fix cu cerintele site-urilor , ba chiar pt un studio intreg .

Evident ca experienta ta , ramane in continuare foarte valoroasa , numai ca nu ar trebui sa ai sperante exagerate . E foarte bun salariul la multinatioanala ...

P.S Inca o data , welcome aboard ! :)
googlefun
VETERAN
VETERAN

Mesajde intense.dior » 21 Mai 2016, 17:57

Man, I like this forum. Feels like some underground crew that I got in :D

Mulțam de răspunsuri.
@googlefun, eh, da, dar poate acum 14-15 ani nu aveam nici experiența pe care o am acum. Dar îmi place cum ai elaborat toată perspectiva asta, și da, nevoia te învață.

E bun salariul de la multinațională, într-adevăr, nu mă plâng, dar no - știi tu cum e românu' - e lacom, mereu vrea mai mult. (și fir-ar să fie, că și eu vreau mai mult). Meh - cred că toți suntem în aceeași oală din punctul ăsta de vedere.

Măi, mă bucur pt. răspunsurile voastre și primire asta 'caldă'. Am observat că în general pe tot forumul ăsta e așa, oamenii sunt open-minded și deschiși la idei, fără prea multă cârcoteală. O să mai rămân prin zonă, mai ales că am văzut că aici sunt mulți care nu dorm noaptea (așa ca mine :D ).

Gata cu romanu' .
Salutări și lui @Morningstar și @WinXPFather, mulțumesc și vouă pentru răspuns.

Keep in touch :D și spor la bani ^^
intense.dior

Înapoi la Oferte - Cereri de munca si Colaborari

• { RELATED_TOPICS }
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj