Cine ma poate ajuta fratilor?BIG PROBLEM:(

Orice subiect care nu se poate incadra la categoriile deja existente

Mesajde Cody_is » 31 Mar 2006, 13:31

DACA SE ZICE CA UNII ROMANI SUNT TARANI SAU CRETINI DIN NASTERE ...SA NU MAI DATI DIN FANTA-N COLA SI SA II APARATI..CA MULTI DINTRE EI SUNT...SI CHIAR MAI GRAV DE ATAT. PROBLEMA E IN FELUL URMATOR...AM O PRIETENA CARE LUCREAZA PE MAI MULTE SITEURI..DE ALTFEL CA MAI TOATA LUMEA...SI DE O BUCATA DE VREME A INCEPUT SA PRIMEASCA NISTE MAIL-URI CIUDATE...IN CASUTA EI DE MAIL DE PE YAHOO(CUM O FI AFLAT ALA CARE E MAIL UL EI..NU STIU). AM INTELES CA SE POATE DESCOPERI PE BAZA E MAILU-LUI PRIMIT DE LA CE IP A FOST TRIMIS SAU DATE REFERITOARE LA LOCUL DE UNDE A FOST TRIMIS. MA POATE AJUTA CINEVA IN ACEST SENS? PROBLEMA ESTE DESTUL DE GRAVA AVAND IN VEDERE CA IN ACELE MAIL URI SUNT MULTE LUCRURI NEADEVARATE DESCRISE SI MULTE AMENINTARI LA ADRESA EI....APRECIEZ ORICE AJUTOR DIN PARTEA VOASTRA. MULTUMESC SI SPOR LA $$$
Cody_is
User Junior
User Junior

Mesajde Pusicutza » 01 Apr 2006, 02:47

Dupa ce ai deschis mailul mai jos in partea dreapta full headers , iti zice ip ul, poti sa dai un tracert sau sa cauti un site pt whois ip http://www.dslreports.com/ip
Daca a fost trimis cu un program de spam nici o sansa sa aflii cu adevarat locatia, cu proxy deasemenea. Nu prea dai detalii, posibil ca fta sa fi primit mailuri de pe un site pe carre lucreaza? Multe site uri ofera membrilor optiunea de a trimite mesaj hostului , membrul nu stie adresa de mail, site ul redirectionat mesajul atat in inboxul de pe site cat si pe adresa de mail specificata
Pusicutza
User Junior+
User Junior+

Mesajde Nemessis » 02 Apr 2006, 02:05

Cand vizualizeaza mesajul primit trebuie sa caute pe pagina optiunea "Full headers". Majoritatea serverelor de mail au aceasta optiune la vedere si permit vizualizarea ip-ului de la care a fost trimis mesajul.
Nemessis

Înapoi la Diverse

• { RELATED_TOPICS }
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj