Chestiune de abordare..

Discutii generale despre activitatea de video chat. Pareri, opinii, intrebari, mod de lucru, povesti, discutii diverse despre siteuri de videochat si despre acest job in general, toate isi au locul in aceasta categorie.

Mesajde kharma13 » 22 Mai 2013, 10:07

In ultimele luni am trecut printr=o perioada mai grea,de depresie daca vreti ....Lucrez de foarte multi ani si teoretic nu aveam nici o scuza,cu toate astea nu ma mai puteam motiva,nu-mi venea sa intru online si cand intram aveam nervi,intrau in pvt doar asteptam sa vad ce vor,faceam si gata ieseam...era asa o sictireala maxima .De-a lungul timpului pe toate site-urile pe care am lucrat am reusit sa ajung destul de sus,in topuri,sa fiu populara si de regula mi-am atins toate targeturile.Anul asta inca de la inceput...m-am dus in jos.Foarte putine ore online si alea v-am spus cum...foarte multe pauze. Intr-o zi dupa paste am vorbit cu Ionut (SAD ) si a fost pentru mine ca un sut in fund.Am mai spus-o..nu mi-a dezvaluit vreun secret despre cum se fac bani fara sa intri on sau alte chestii de genul..stiam tot absolut din ce mi-a spus el si aplicasem tot in trecut....m-am trezit putin la realitate si am inceput sa ma gandesc...mai daca tot fac jobul asta,poate sunt plictisita si nemotivata dar inca se pot face bani foarte multi daca as pune mana pe munca.Ce trebuie sa schimb?Foarte simplu...sa stau on macar 5-6 ore pe zi,pauze mai scurte si mai ales sa -mi schimb atitudinea din ultimul timp .
Prima zi a fost ok,m-am simtit foarte obosita sa vb cu fiecare mb sa fiu draguta si sa zambesc...imi iesisem din mana....lol...a doua zi incep binisor,tease in free,de vb cu fiecare ,mai o gluma,mai un pvt de cateva min....la un moment dat imi intra unul ,il vazusem in free dar nu zisese nimic....a inceput cu clasicul 'get naked' ....acum o luna m-as fi dezbracat si as fi facut ce zicea el apoi pleca si asta era....de data asta ii spun ' hello to you too:) '...te-am vazut in free ,nu esti prea talkactive,poate ca esti genul shy....la care el,taios imi spune... ' you bitch get naked im not here to talk to you i am here for few min just to cum '....ii spus....in primul rand nu-ti permit sa-mi vb in felul asta si sa ma tratezi ca pe un gunoi pentru ca eu ti-am vb frumos si e normal sa ne respectam reciproc.in al doilea rand...indiferent ce-ti doresti de la mine ,eu pot sa-ti ofer sau voi face tot ce pot pentru a te satisface numai ca depinde de modul in care tu ceri......i-am mai explicat un pic cum e cu munca mea pe site si care sunt regulile pe care le impun fiecarui mb ,in fine...el tacea in timpul asta...dupa vreo 10 min imi spune: imi place atitudinea ta,esti desteapta si poti sa te si certi ceea ce inseamna ca ai caracter ... acel pvt care normal ar fi durat poate 2-3 minute a fost de putin peste 5 ore...doar vorba....ne-am cunoscut mai bine si am ajuns un fel de confidenta lui.peste alte doua zile s-a intors sa-mi spuna hi si am mai palavragit inca vreo 3 ore.Am descoperit un om minunat...
O sa-mi spuneti ca da,dar cati mb sunt asa si blah blah...si unu daca e si tot e bine.Este vorba de modul in care abordam fiecare mb..ei sunt oameni si sunt capabili...ma rog cei mai multi dintre ei...sa inteleaga ca noi suntem acolo pentru ca este jobul nostru dar ca putem sa-i tratam cu respect si intelegere nu doar sa vedem in ei $$$ si sa le oferim dispret.
Dupa intamplarea asta m-am simtit mandra si am zis..da,am trecut de pragul ala si am redevenit modelul dinainte,acela care facea foarte multi bani si care se simtea bine,era relaxata ...nu ciufuta,stresata,sictirita. Normal ca am foarte mult de munca pana sa ajung acolo unde vreau...dar macar am inceput si ma misc incet si sigur.
Poate ca si voi va puteti schimba atitudinea si aborda mb diferit....aratati ca aveti personalitate si o sa vedeti schimbari !Va doresc bafta ,rabdare si multa intelepciune!
kharma13
User Junior
User Junior

Mesajde Studio20 » 23 Mai 2013, 13:20

It's all in your brains ...
Studio20
VETERAN
VETERAN

Mesajde SAD^^EYES » 23 Mai 2013, 16:38

Bravo, ma bucur ca ai reusit sa primesti cum trebuie "socul" de la mine... :) spor la treaba in continuare.. incepi sa intelegi ce este video chatul ca mod de viata...
SAD^^EYES
Site Admin
Site Admin

Mesajde kharma13 » 25 Mai 2013, 11:47

Studio20 imi pare rau sa te contrazic .... eu nu am descoperit ca atitudinea si modul de abordare sunt direct proportionale cu castigurile acum de o saptamana sau de un an..lucrez din 2001 si intr-adevar am avut foarte multe suisuri si coborasuri.Anul asta inca de la inceput am intrat intr-o pasa proasta,nu stiu exact ce este probabil ca sunt multe modele veterane care au trecut sau trec prin asa ceva dupa foarte multi ani de vdc ,cand,cu toate ca stii ce trebuie sa faci si cum sa abordezi problema pur si simplu nu mai poti ,nu-ti mai arde ,nu te mai poti mobiliza sa intri online,ai face orice altceva decat sa lucrezi ..... Postul meu a fost pentru a ajuta modelele noi care se bazeaza doar pe 2 min show si sa incerce si altfel ca poate merge,pana la urma nu au ce pierde...de-asemenea modelele cu experienta care poate se ragasesc in ceea ce am spus eu ,trec acum prin perioada neagra ( sa-i zicem asa) si au nevoie de un imbold!
Ionut iti multumesc si bafta in continuare !
kharma13
User Junior
User Junior

Înapoi la Despre video chat - discutii generale

• { RELATED_TOPICS }
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj