Chaturbate necesita multa banda?

Discutii generale despre activitatea de video chat. Pareri, opinii, intrebari, mod de lucru, povesti, discutii diverse despre siteuri de videochat si despre acest job in general, toate isi au locul in aceasta categorie.

Mesajde whiteangel » 30 Aug 2012, 17:09

Am tot auzit ca siteul asta mananca multa banda. Ce inseamna multa banda? Nu prea le am cu ce inseamna multa banda si putina banda, sunt cam praf la cap asta. De exemplu daca vreau sa stau doar pe el si sa ma vad nu perfect dar nici super sacarat undeva pe la mediu cat tre sa am netu?
whiteangel

Mesajde Jobs4Adults » 08 Sep 2012, 22:13

Ia-o mai babeste, ca sa nu te "complici": vezi de banii pe care ii ai, cam ce net iti permiti (cu cat e mai bun, cu atat mai bine!), apoi mergi la o firma sa vezi ce oferte de net are si....ii ceri voie sa faci o proba sa vezi cum iti merge Chaturbate :P

(nu e obligatoriu sa te dezbraci...la proba...:DDD)
Jobs4Adults
User Junior
User Junior

Mesajde alexandra1234 » 09 Sep 2012, 13:50

Proba?Nu exista
Atentie insa specifica in contract ca il poti relizia oricand
alexandra1234
User Activ
User Activ

Mesajde whiteangel » 10 Sep 2012, 14:01

ehh Jobs4Adults , poate daca primesc o oferta buna, ma dezbrac si primes un discount :lol:

Nu e vb de cati bani dau pe net sau alte minunatii, pe mine ma interesa sa-mi fac o idee sa stiu spre ce net wirless sa ma indrept. Am tot cautat si nu gasesc cata banda mananca siteul asta!
whiteangel

Mesajde RTModels » 10 Sep 2012, 16:50

whiteangel scrie:ehh Jobs4Adults , poate daca primesc o oferta buna, ma dezbrac si primes un discount :lol:

Nu e vb de cati bani dau pe net sau alte minunatii, pe mine ma interesa sa-mi fac o idee sa stiu spre ce net wirless sa ma indrept. Am tot cautat si nu gasesc cata banda mananca siteul asta!

Ciudat. Site-ul de care vorbesti nu consuma asa multa banda, merge pe un net obisnuit RDS pe wirless. Depinde si ce calculator ai? Ce performante.
RTModels
User Junior+
User Junior+

Mesajde whiteangel » 11 Sep 2012, 05:58

Toshiba Portege R930-S9330 4GB DDR3 1600MHz memory, 128GB Solid State Drive (Serial ATA, SSD), pentru 13" am considerat ca e destul, plus ca nu lucrez pe el decat in deplasari :wink:

Merci mult RTMoldels! Asa cum am zis in primul post nu stiu ce inseamna multa sau putin banda dar totusi o sa incerc cu RDS sa vad ce iese.
whiteangel

Mesajde RTModels » 11 Sep 2012, 14:20

whiteangel scrie:Toshiba Portege R930-S9330 4GB DDR3 1600MHz memory, 128GB Solid State Drive (Serial ATA, SSD), pentru 13" am considerat ca e destul, plus ca nu lucrez pe el decat in deplasari :wink:

Merci mult RTMoldels! Asa cum am zis in primul post nu stiu ce inseamna multa sau putin banda dar totusi o sa incerc cu RDS sa vad ce iese.

Nu sunt expert din pacate, ce ti-am spus este pentru un laptop 4 gb, procesor i3 dualcore de 2,6 Ghz. Stiu sigur ca merge LJ si Chaturbate a facut cineva o proba (concomitent), deci doar Chaturbate singur merge foarte bine. Proba a fost facuta la un abonament de 74 lei/luna (deci slab) pe wifi.
RTModels
User Junior+
User Junior+

Mesajde whiteangel » 11 Sep 2012, 15:40

Nici eu nu sunt experta :)) doar am cautat informatiile despre el pe net. Iubitul meu in schimb le mai nimeste si stie ce e bun si ce nu pt fata lui muncitoare.
Tu ai intrebat, eu am raspuns!
whiteangel

Mesajde Rami » 20 Sep 2012, 21:24

Cand vorbim despre rds + chaturbate ( cu precizarea ca vorbim de rds persoana fizica ) si atunci merge.
Cand vorbim despre studio , RDS bussines + chaturbate + x site-uri , deja splitarea scade calitatea.
Site-ul ( ca si calitatea a softului ) merge acum de 10 ori mai prost decat la deschidere. Stim cu totii de ce.
Rami
User Junior+
User Junior+

Mesajde ashtarte » 21 Sep 2012, 08:09

Cauta upload mare. Unele retele de cartier negociaza contractele in functie de necesitatile persoanei fizice, din lipsa de clienti. Eu am reusit sa-mi cumpar un bonus de upload la un abonament normal, in trecut. Daca nu, vorba celorlalti, RDS are abonamente bune. Ia-l pe cel mai mare pentru user casnic.
ashtarte
User Junior
User Junior

Înapoi la Despre video chat - discutii generale

• { RELATED_TOPICS }
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj