Cerintele minime PC pt un singur site

Discutii generale pe subiecte cu profil tehnic. Exemplu: discutii legate de diverse probleme software/hardware cu calculatorul, camera, internetul etc. Orice alte discutii pe teme tehnice sunt binevenite.

Mesajde dalindalinda14 » 22 Sep 2012, 12:11

Salut
Mi-ar putea spune cineva daca aceasta configuratie poate sustine 1 site in HD? Fara sa se tina cont de internet, doar de configuratie, incerc sa determin care are fi o configuratie minima care sa sustina 1 site (HD).

Fujitsu Siemens Esprimo P5615
Procesor: AMD Athlon 64 X2 4600+ 2400 Mhz
Memorie: 2 GB DDR2 RAM Dual Channel
Hard Disk: 80 GB 7200RPM 3.5" S-ATA
Unitate Optica: DVD; Extra: 8x USB 2.0
Placa video: VC GIGABYTE NVIDIA G210 512MB N210TC-1GI
Model placa de baza : Intel 945G Express
Form Factor: Tower; Carcasa : 400 W

Webcam Logitech c270 sau Logitech c310

Cel mai mult ma intereseaza despre configuratia pc-ului. Am cautat aici pe forum, am citit multe subiecte, dar la foarte multe nu am reusit sa imi dau seama daca se vorbeste despre configuratii minime care sa fie folosite pentru mai multe site-uri sau doar pentru unul, sau daca sunt posturi care se refera la capacitatea de a duce un site normal sau hd (pentru ca unele posturi sunt mai vechi si nu stiu cand a aparut posibilitatea hd)

As aprecia foarte mult daca m-ati putea ajuta cu niste raspunsuri si sper ca nu v-am deranjat.

Ps. Contul pe forum l-am facut abia acum, dar citesc de mult forumul, si m-a ajutat foarte mult sa ma orientez cu privire la job-ul asta, am aflat multe de aici. Felicitari deci tuturor celor care contribuie aici , si creatorilor lui !
dalindalinda14

Mesajde dalindalinda14 » 23 Sep 2012, 15:32

Scuze, abia acum am vazut ca nu am precizat, si nu pot da nici edit.
Vroiam o parere despre configuratia de mai sus, eventual daca cineva mi-ar putea spune daca este capabila sa sustina 1 site hd?
Multumesc
dalindalinda14

Mesajde tatiana_alina » 25 Sep 2012, 11:40

pe ce site mai exact vrei sa folosesti pc ul? fiecare site are cerintele lui...
tatiana_alina

Mesajde dalindalinda14 » 25 Sep 2012, 14:08

Salut
multumesc pentru reply.
Inca nu am stabilit exact. Variantele ar fi mfc, jasmine, xlove, stream.
Difera foarte mult intre ele ca si cerinte pc?
Sau ca sa fie mai scurt raspunsul (stiu ca sunteti ocupati), este vre-un site de mai sus pentru care sa fie suficienta configuratia?
De webcam ce spuneti? Prea slab? ma gandeam sa fie asa pentru inceput, si mai apoi sa fac un upgarde la un c920 sau ceva similar...
Multumesc
dalindalinda14

Înapoi la Discutii Tehnice

• { RELATED_TOPICS }
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj