Cec ifriends

Discutii generale despre activitatea de video chat. Pareri, opinii, intrebari, mod de lucru, povesti, discutii diverse despre siteuri de videochat si despre acest job in general, toate isi au locul in aceasta categorie.

Mesajde lordnight » 07 Iul 2015, 19:16

Buna tuturor ....Este prima perioada cand am inceput sa lucrez pe ifriends .... am uitat sa selectez metoda de plata payoneer si a ramas plata prin cec.... In cat timp imi ajung banii prin aceasta metoda? ca nu I-am primit inca .Cec-ul il primesc prin mail sau prin posta?
lordnight

Mesajde googlefun » 07 Iul 2015, 23:28

lordnight scrie:Buna tuturor ....Este prima perioada cand am inceput sa lucrez pe ifriends .... am uitat sa selectez metoda de plata payoneer si a ramas plata prin cec.... In cat timp imi ajung banii prin aceasta metoda? ca nu I-am primit inca .Cec-ul il primesc prin mail sau prin posta?

1. Daca ai facut minimul de plata setat , duminca ora 7 dimineata se "taie " cecul .
2. In saptamana imediat urmatoare iti va ajunge la adresa din IDCard , adus de postas la cutia postala (adica nu ti-l preda personal ) .In Buc ajungea cel mai repede , joia daca nu ma-nsel .
3.Trebuie sa mergi cu el la banca ( Raiff,BRD) si daca ai un cont deschis in USD , il depui la banca .
4.Peste inca 3 weeks (in practica , de obicei mai repede ) , banii vor intra in acel cont bancar .

P.S Asta e metoda classica , greoaie s.a.m.d .Mult mai simplu mi se pare ca in momentul cand va sosi cecul la cutia postala , sa-l iei frumusel si sa-i faci retur in US tot prin posta ,dupa ce-i anunti in prealabil pe ei , prin orice metoda .
Vei pierde aprox $30 ,nu mai stiu sigur .Intre timp seteaza-ti metoda de plata pe card .Suma ramasa din "retur" iti va fi trimisa pe card , daca a ramas minim $100 in urma operatiunii de mai sus .Daca nu , odata cu prima plata iti va fi adaugata si acea suma din "cec" .

Pe card , ai rapiditate maxima . Adica , ce ai generat in acea saptamana , pana duminica dimineata(evident vorbim de minimul de plata setat) orele 7.00 (ora RO ) ,vei vedea pe site luni seara ,iar peste inca 2 zile ii vei vedea si avea pe card .Practic de la incheierea perioadei , in 3 zile (miercuri ) ai banii in mana .
googlefun
VETERAN
VETERAN

Înapoi la Despre video chat - discutii generale

• { RELATED_TOPICS }
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj