Caut partener

Aceasta categorie este destinata studiourilor care vor sa prezinte oferta de angajare pentru modele, firmelor sau persoanelor fizice pentru diverse colaborari si modelelor care vor sa lucreze intr-un studio sau cauta un anumit tip de colaborare. Va rog cititi regulamentul categoriei inainte de a publica oferta.

Mesajde bogdanm » 20 Mai 2013, 19:05

Buna ziua,

Eu caut un partener in vederea deschiderii studiolui de videochat as avea nevoie cam de 2700 de euro pentru a putea demara treaba.Voi cere de asemenea ajutorul unei firme care ofera consultanta in acest domeniu.Daca e cineva interesat locatia va fii in Targu Mures momentan sunt 2 studiori nu foarte mari.Singura problema ar fii bani si modalitatea de a gasi fete care mi-a fost promisa o solutie de la firma de consultanta.
Va multumesc

Sper sa aud ceva oferte
bogdanm

Mesajde smart-studio » 23 Mai 2013, 00:34

bogdanm scrie:Buna ziua,

Eu caut un partener in vederea deschiderii studiolui de videochat as avea nevoie cam de 2700 de euro pentru a putea demara treaba.Voi cere de asemenea ajutorul unei firme care ofera consultanta in acest domeniu.Daca e cineva interesat locatia va fii in Targu Mures momentan sunt 2 studiori nu foarte mari.Singura problema ar fii bani si modalitatea de a gasi fete care mi-a fost promisa o solutie de la firma de consultanta.
Va multumesc

Sper sa aud ceva oferte

salut. si tu cu ce vii in toata treaba asta? :)
smart-studio
User Junior
User Junior

Mesajde Studio20 » 23 Mai 2013, 13:22

Salut Bogdan,

Cateva sfaturi:

1. 2700 euro sunt insuficenti sa poti face un studio ok, chiar si mai mic, plus sustinerea pierderilor in primele luni pana treci pe profit
2. "firma de consultanta" care iti aduce modele este un vis frumos, daca ar exista am apela toti la ea
3. incarca sa stai de vorba cu oameni care au studiouri de cel putin 3 sau chiar 5 ani, sa vezi cum a fost la inceput, ce au gresit, ce a mers, de-astea ...
Studio20
VETERAN
VETERAN

Mesajde bogdanm » 23 Mai 2013, 15:57

smart-studio scrie:

Va multumesc

Sper sa aud ceva oferte

Cu cealalta jumatate de bani desigur
bogdanm

Mesajde bogdanm » 23 Mai 2013, 16:01

Studio20 scrie:Salut Bogdan,

Cateva sfaturi:

1. 2700 euro sunt insuficenti sa poti face un studio ok, chiar si mai mic, plus sustinerea pierderilor in primele luni pana treci pe profit
2. "firma de consultanta" care iti aduce modele este un vis frumos, daca ar exista am apela toti la ea
3. incarca sa stai de vorba cu oameni care au studiouri de cel putin 3 sau chiar 5 ani, sa vezi cum a fost la inceput, ce au gresit, ce a mers, de-astea ...

Presupun ca firma imi ofera sfaturi de genul sa ofer cazare gratuita modelelor care ar mari sansele sa vina si lucruri de genul la AMP mam gandit sa apelez par oameni profesionisti.

Si as mai avea o intrebare peste 3 ani oare se vor mai deschide studiouri sau o inceput sa se cam sature piata sa fie mai multe studiori decat persoane dispuse sa lucreze asa ceva am inteles.Din aceasta cauza ma grabesc sa imi deschid si eu unul.
bogdanm

Mesajde GlamChatStudio » 23 Mai 2013, 16:05

bogdanm scrie:
smart-studio scrie:

Va multumesc

Sper sa aud ceva oferte

Again cu 5000 de euro nu faci nici 2 posturi la cerintele actuale(1000 de euro un I7 bun+ camera,dar cate nu mai trebuie..) incat sa te poti mentine pe piata+cheltuieli+salarii ,avand in vedere ca unele siteuri trimit banii si dupa 5 saptamani.
Si nr 2 ,exista un studio destul de maricel in la voi acolo deci adauga un plus de concurenta cu ceva posibilitati materiale mai mari decat dispui tu la ora actuala,e ca si cum m-as duce eu cu 5000 de euro sa-mi fac studio langa prostudio,ar inseamna esec total ,mai bine ma duc la mare cu baniii aia si ma simt bine :lol:
GlamChatStudio
VETERAN
VETERAN

Mesajde smart-studio » 24 Mai 2013, 01:53

bogdanm scrie:
smart-studio scrie:

Va multumesc

Sper sa aud ceva oferte

cu cealalta jumatate de bani, ok. dar ai experienta in domeniu? nu vad rolul firmei de consultanta, in toata ecuatia asta... adica il vad, doar daca nu stii cu ce se mananca domeniul. si atunci datele problemei se schimba. restul de bani, nu mai sunt suficienti :)
smart-studio
User Junior
User Junior

Mesajde bogdanm » 25 Mai 2013, 08:20

Nu nu am experienta in domeniu din cauza asta apelez la firma de consultanta
bogdanm

Mesajde smart-studio » 25 Mai 2013, 11:40

vrei un sfat prietenesc? fa altceva cu banii :)

sau daca vrei tu neaparat sa incerci documenteaza-te cat mai mult. cineva mai sus zicea sa vorbesti cu administratorii de studiouri care au asa ceva si au avut succes. ok, poti face si asta dar eu ti-as recomanda altceva: vorbeste tu si cu cateva modele care fac asta si au succes; o sa ai si alte puncte de vedere si tare bine o sa iti prinda pe viitor (mult mai bine decat discutiile cu administratorii).

inca ceva ce poti face: ia-ti prietena si apuca-te de videochat (la cuplu) ca sa vezi pe pielea ta ce inseamna chestia asta. si dupa un timp (6 luni, un an, doi ani - cand consideri tu ca ai acumulat destula experienta in domeniu), dupa ce vezi daca iti place domeniul si mai vrei sa mai continui, dupa ce vezi daca videochatul in sine inseamna ceea ce credeai tu, sau aveai tu impresia din auzite ca inseamna, dupa ce vezi tu cu ochii tai ca zecile alea de mii de dolari de care auzeai tu sunt si reale si se pot face constant si stii si cum se pot face constant, dupa aceea gandeste-te si la deschis studiouri.

mai ia si mai citeste forum-ul acesta si alte mijloace de documentare. iti va prinde bine :)
smart-studio
User Junior
User Junior

Mesajde bogdanm » 25 Mai 2013, 11:56

Again cu 5000 de euro nu faci nici 2 posturi la cerintele actuale(1000 de euro un I7 bun+ camera,dar cate nu mai trebuie..) incat sa te poti mentine pe piata+cheltuieli+salarii ,avand in vedere ca unele siteuri trimit banii si dupa 5 saptamani.
Si nr 2 ,exista un studio destul de maricel in la voi acolo deci adauga un plus de concurenta cu ceva posibilitati materiale mai mari decat dispui tu la ora actuala,e ca si cum m-as duce eu cu 5000 de euro sa-mi fac studio langa prostudio,ar inseamna esec total ,mai bine ma duc la mare cu baniii aia si ma simt bine :lol:

Am o intrebare daca se poate care este acel studio asa de mare?Imi poti spune numele eu stiu numai de 3. 2 numai cu o locatie si un studio din bucuresti care are deschisa o locatie
bogdanm

Mesajde bgmedia » 06 Aug 2013, 01:26

Ma bag si eu in discutie, dar crede-ma... fara experienta si plini de elan eram si noi in februarie... diferenta este ca sursa de bani a existat si exista. Si ne-am dus in 15000 eur pana sa angajam primul model! Suntem in august si ne uitam ca pentru prima oara s-ar putea sa nu mai venim cu zeci de mii de lei de acasa luna asta. 5000 de dolari nu-ti ajung nici pentru amenajare mai de doamne-ajuta si nu mai vorbim de calculatoare, banda de internet tzapana, lumini si toate cele. Pentru ca odata cu valoarea pietei cresc si cerintele membrilor si ale site-urilor. Si mai e o problema... Performerii buni nu cresc in copaci iar conturile lor nu ajung in top batand din palme ca sa faca bani seriosi. E nevoie de multa munca la propriu din partea fetelor si a voastra ca administratori de studio. De eforturi mari si de capacitatea de a lua lovituri asteptate sau neasteptate si muuuuuuuuulta rabdare. Mai intereseaza-te si refa-ti calculele, parerea mea.

Ana
bgmedia

Mesajde United Studios » 06 Aug 2013, 09:34

Iti dau eu maine banii pe care ii vrei.
1. Care va fi profitul meu? (In cifre, daca se poate. Cu povestile imi platesc mai greu concediile)
2. Cu ce garantezi acest profit?
United Studios
VETERAN
VETERAN

Mesajde smart-studio » 07 Aug 2013, 23:40

@bgmedia sa inteleg ca din februarie pana acum deja aveti experienta in domeniul asta? :)
smart-studio
User Junior
User Junior

Mesajde GlamChatStudio » 08 Aug 2013, 09:08

smart-studio scrie:@bgmedia sa inteleg ca din februarie pana acum deja aveti experienta in domeniul asta? :)

Te rog sa te hotaresti ce screen vrei sa pastrezi pe forum si renunti la alte aliasuri.Pentru mai multe informatii , citeste regulamentul.
GlamChatStudio
VETERAN
VETERAN

Mesajde WinXPfather » 09 Aug 2013, 02:13

pocahontas scrie:
smart-studio scrie:@bgmedia sa inteleg ca din februarie pana acum deja aveti experienta in domeniul asta? :)

Te rog sa te hotaresti ce screen vrei sa pastrezi pe forum si renunti la alte aliasuri.Pentru mai multe informatii , citeste regulamentul.

Intre timp cred ca a mai pregatit unul :).
WinXPfather
VETERAN
VETERAN

Mesajde Studio20 » 09 Aug 2013, 16:09

Unde e marmota? :)
Studio20
VETERAN
VETERAN

Mesajde bgmedia » 25 Aug 2013, 00:13

Nici pe departe! Fiecare zi e o noua provocare! Pana la a avea experienta nu ajung 6 luni in niciun domeniu, cu atat mai putin in asta. Avem doar experienta cucuielor adunate din februarie pana acum. Si ne pregatim emotional pentru altele noi. Provocari sunt la tot pasul, pe toate planurile.
bgmedia

Mesajde wxdata » 01 Mai 2014, 15:25

2700 euro pentru un studio... imposibil.

Probabil 27 000 euro.
wxdata

Înapoi la Oferte - Cereri de munca si Colaborari

• { RELATED_TOPICS }
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj